USA: Předseda Sněmovny reprezentantů McCarthy zahájil vyšetřování Bidenova impeachmentu (video)

USA: Předseda Sněmovny reprezentantů McCarthy zahájil vyšetřování Bidenova impeachmentu (video)

V posledním roce došlo ke shromažďování nepřeberného počtu důkazů zločinů Huntera Bidena, do nichž byl částečně zapleten i  jeho otec Joe Biden.

Po výpovědích nejednoho svědka a jasných důkazech korupce ze strany obou Bidenových dostal Kongres k dispozici již zcela neprůstřelné důkazy, které by měly být jasným důvodem pro zahájení impeachmentu.

Předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy v úterý konečně oznámil, že Sněmovna reprezentantů zahájí vyšetřování impeachmentu prezidenta Joea Bidena kvůli řadě údajných zločinů, čímž vynechá formální hlasování Sněmovny reprezentantů, o kterém předtím uvažoval.

Podle McCarthyho budou v čele vyšetřování reprezentanti James Comer a Jim Jordan.

Biden využil svého oficiálního úřadu ke koordinaci s obchodními partnery Huntera Bidena ohledně Hunterovy role v ukrajinské energetické společnosti Burisma,“ řekl McCarthy a dodal: „Zdá se, že prezidentově rodině bylo Bidenovou vlastní administrativou nabídnuto zvláštní zacházení.“

Senátní RINOs (pozn.: republikáni přímo napojení na Deep state) bagatelizují vyšetřování impeachmentu proti možná nejzkorumpovanějšímu prezidentovi v historii USA a odvolávají se na „odvádění“ pozornosti od volebních otázek v roce 2024, jako je ekonomika a bezpečnost hranic.

Ve skutečnosti to není nic jiného než jednostraničtí podvodníci, kteří za každou cenu chrání svého preferovaného kandidáta, aby zamezili návratu Trumpa.

„Opravdu jde o to, jak upřednostňujete svůj čas? Neznám nikoho, kdo by věřil, že Chuck Schumer (D-NY) to vezme a skutečně bude mít soud a odsoudí úřadujícího prezidenta,“ řekl senátor John Cornyn (R-TX), člen vedoucího týmu republikánů v Senátu, v komentáři pro The Hill a dodal, že republikáni ve Sněmovně reprezentantů již mohou vyšetřovat Bidena, aniž by zahájili formální vyšetřování impeachmentu.

„Vzhledem k tomu, že získali většinu, získali předsedy různých výborů, mohli to všechno udělat teď, aniž by šli k formálnímu vyšetřování,“ pokračoval. „Členům Sněmovny je úplně jedno, co si myslím. Jediné, co vám mohu říci, je, že v Senátu pravděpodobně nebude úspěšný.

„Spíše než dělat něco, o čem vědí, že je nepravděpodobné, že skončí tak, jak by chtěli, možná by měli zdůraznit jiné věci.“

Ke Cornynovi se připojili republikánský bič John Thune (SD) a Marco Rubio (FL), z nichž druhý naznačil, že pokus o impeachment Bidena by byl lehkovážný a „obecně by se mu mělo v zájmu země vyhnout.“.

Nemůže se to stát rutinou,“ pokračoval Rubio a dodal: „Existují země jako Peru, které nyní běžně obviňují kohokoliv, kdo je prezidentem – a stalo se to téměř národním sportem.“

Předseda Sněmovny reprezentantů McCarthy plánuje ve čtvrtek republikánům sdělit, že Sněmovna reprezentantů má dostatek důkazů, aby ospravedlnila zahájení vyšetřování impeachmentu Bidena.

  • Očekává se, že McCarthy řekne republikánům ve Sněmovně reprezentantů na schůzce za zavřenými dveřmi, že vyšetřování Sněmovny reprezentantů a Sněmovního soudního výboru jsou v bodě, kdy je vyšetřování „logickým dalším krokem,“ hlásí Punchbowl News.
  • Současné vyšetřování se noří do obchodních jednání Bidenova syna Huntera.
  • Zahájení formálního vyšetřování by jim poskytlo další pravomoci předvolání, řekl McCarthy v srpnu.

McCarthy se zdráhal zahájit vyšetřování impeachmentu sám – jako když bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová (D-CA) jednostranně zahájila impeachment proti Trumpovi – a místo toho řekl, že by toto rozhodnutí nechal na Sněmovně, což vedlo republikána Matta Gaetze (R-FL) k hrozbě hlasování o vyhození McCarthyho.

Teprve poté se McCarthy odhodlal k ohlášení impeachmentu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

One thought on “USA: Předseda Sněmovny reprezentantů McCarthy zahájil vyšetřování Bidenova impeachmentu (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout