Znásilňování a drancování: Obyvatelé Maui si stěžují na noční rabování na ostrově

Znásilňování a drancování: Obyvatelé Maui si stěžují na noční rabování na ostrově

Katastrofa, ke které došlo na jednom z Havajských ostrovů, je největší katastrofou v USA za posledních více než 100 let. Nicméně v situaci, ve které by každý očekával solidaritu a soucit, dochází také k rabování a násilí.

To je ostatně jen odrazem politiky některých států USA, kde byly krádeže a rabování povýšeny na „práva“ některých skupin.

A guvernér Havaje záměrně založených požárů dokonce zneužívá k budoucí klimatické propagandě, když prohlašuje, že se jedná o největší přírodní katastrofu v rámci Ameriky.

Jen v Lahaině bylo spáleno více než 2 700 staveb a odhaduje se, že hodnota majetku, který byl zničen, je více než 5 miliard dolarů.

Obyvatelé Maui jsou stále zoufalejší a žádají, aby místní vedení převzalo kontrolu nad nouzovou reakcí na katastrofické požáry, které srovnaly se zemí části havajského ostrova a zanechaly již téměř 100 mrtvých.

Zatímco záchranáři putovali přes ostrov s vodou, jídlem a první pomocí, místní obyvatelé řekli Insideru, že zásoby byly přesměrovány a úzkostní obyvatelé berou věci do vlastních rukou.

„Je tu nějaká policejní přítomnost. Je tu malá vojenská přítomnost, ale v noci jsou lidé okrádáni pod namířenou zbraní,“ řekl Matt Robb, spolumajitel baru Lāhainā s názvem The Dirty Monkey.

„Lidé jsou znásilňováni a drancováni. Myslím tím, že procházejí domy. Kde je tedy podpora? Nemyslím si, že naše vláda a naši vůdci v tuto chvíli vědí, jak se s tím vypořádat nebo co dělat.“

Honolulu Star-Advertiser uvedl, že téměř vypukly nepokoje mezi policií a asi 100 obyvateli poté, co policisté uzavřeli přístup k dálnici vedoucí do Lāhainy, jedné z nejhůře zasažených oblastí na ostrově, a bránili lidem vrátit se domů a sbírat věci, které by mohly být zachráněny.

Členové personálu The Dirty Monkey uvedli, že koordinovali s místními úřady a členy komunity, organizovali a snažili se směrovat dodávky a zásilky základních léků, jako je inzulín, rodinám v nouzi.

Kami Irwin, obyvatel Maui, který pomáhá koordinovat záchranné práce v lokalitě Maui Brewing Co. v Kihei, řekl Insideru, že místní obyvatelé pracují nepřetržitě, vyhýbají se spánku a vytvářejí sousedské hlídky, které pomáhají udržovat se navzájem v bezpečí a najít základní potřeby, jako je čistá pitná voda a léky.

Obyvatelé řekli deníku Insider, že věří, že starosta, který nabídl omezené veřejné komentáře týkající se tragédie, se v reakci na mimořádnou situaci zhroutil.

„Myslím, že je to chyba starosty,“ řekl Aivazian.

„Kdyby se zeptal, měli tam mariňáky, pobřežní hlídky, kteří tam čekali, připraveni jít, a on je tam neposlal. Proč by je federálové  neposlali? Starosta se neptal a guvernér netlačil. Chci říct, co tam sakra dělají? Jen se potloukají na pláži.“

Jak/proč se to děje?!

Nikdy předtím jsme nic podobného neviděli, a jak poznamenává Michael Snydernásleduje 8 otázek, které bychom si měli všichni položit ohledně požárů na Havaji právě teď…

#1 Jak požáry začaly? Guvernér Green je přesvědčen, že byly způsobeny souběhem faktorů. Souhlasíte s jeho vysvětlením?

Green v pátek řekl, že věří, že souběh povětrnostních podmínek přispěl ke vznícení a šíření požárů.

„Podle mého odhadu je to produkt globálního oteplování v kombinaci se suchem v kombinaci se superbouří, kdy jsme měli hurikán na pobřeží několik set mil, který stále generuje velké větry,“ řekl Green CNN.

#2 Jak se požáry šířily tak rychle? Podle několika novinových zpráv lidé doslova skákali do oceánu, aby unikli, protože požáry se pohybovaly tak rychle…

Na Maui zuřily požáry a dva muži cítili, že plamenům není kam uniknout – kromě oceánu.

Oba muži žijí v Lahaině, historické části Maui milované turisty, která se zdá být těžce poškozena zuřícím požárem tento týden. Popsali děsivou scénu, když se evakuovali z Prison Street, přímo v srdci Lahainy.

„Viděl jsem pár lidí, kteří jen běželi, slyšel jsem výkřiky z pekla… výbuchy. Připadali jsme si, jako bychom byli v pekle, opravdu to tak bylo. Bylo to prostě nepopsatelné,“ řekl jeden z mužů televizi Nexstar’s KHON.

#3 Jak mohl požár, který byl údajně „out“, způsobit největší škody ze všech? Podle guvernéra Greena dostal požár v Lahaině údajně novou energii „vzdáleným hurikánem Dora“

Po prvním výbuchu v úterý brzy ráno byl oheň zpočátku považován za „out“, ale vítr bičovaný vzdáleným hurikánem Dora, který dosáhl až 81 mph, rozdmýchal plameny a podnítil oheň, aby cestoval asi 1 míli každou minutu, řekl Green.

#4 Podle americké poslankyně Jill Tokudové se zdá, že poplašný systém, který má varovat obyvatele, že se děje katastrofa, selhal. Jak je to možné?…

Víme, že každý, kdo někdy žil na Havaji, zná varovné sirény. Zapínají se jednou měsíčně na začátku měsíce ve 12:00 a houkají, a pokud ne, opraví se, protože to je naše první obranná linie. Bohužel, v této situaci, bohužel, tragicky v této situaci, ty sirény pravděpodobně nespustily. Varovné signály, které byly na mobilních telefonech, jsme v některých z těchto oblastí nedostali, protože neměly žádné mobilní pokrytí ani elektřinu.

A realita je taková, že s těmito varovnými signály nám všem říká, abychom zapnuli televizi nebo se podívali na své telefony nebo zapnuli rádio. Skutečnost byla taková, že to hořelo příliš rychle. A mohli jste to vidět na videích, která mi ukazovali přeživší. Bylo to vidět v troskách. Sotva jste mohli stihnout zapnout rádio.

#5 Proč se nouzové zásoby nedostávají k lidem, kteří je zoufale potřebují? Uvádí se, že „telekomunikační výpadek“ byl jedním z faktorů, které brzdily záchranné práce.

Přetrvávající telekomunikační výpadek však brzdil úsilí vlády a řadových občanů distribuovat tyto zásoby v nejhůře postižených čtvrtích, zejména pro neznámý počet přeživších, kteří čekali na následky v několika budovách, které stále stojí v historickém městě Lahaina a čtvrtích na předměstí.

S jejich vozidly spálenými na kusy nemají jak jet do distribučních center vzdálených kilometry, případně jejich autům došel benzín. Jiní prostě nevědí, kam se obrátit o pomoc. Toxické výpary a spadlé elektrické vedení s živými dráty činí odjezd z města  nebezpečným.

#6 Proč jsou lidé, jejichž domovy právě shořely při požárech, bombardováni telefonáty s nabídkami na koupi jejich nemovitostí?

Supi krouží a zdá se, že tam venku jsou lidé, kteří mají obrovský zájem o levné získání půdy.

#7 Proč FBI přesunula „mobilní chladírenskou márnici“ do Lahainy?…

Mobilní chladírenská márnice byla přivezena do zničeného města Lahaina, zatímco úředníci Maui pokračují v pátrání po obětech nejhoršího požáru v USA za 100 let.

Počet obětí v neděli vzrostl na 96, ale havajské úřady uvedly, že je pravděpodobné, že výrazně vzroste.

John Pelletier, policejní šéf Maui, uvedl, že dosud byla prohledána pouze tři procenta Lahainy.

#8 Proč Joe Biden leží na pláži, zatímco se tohle všechno děje?…

Pobouření Američané odsoudili prezidenta @JoeBiden poté, co řekl „bez komentáře“, když byl dotázán na katastrofální požár Maui, nyní nejsmrtelnější požár v USA za více než století. Navzdory tomu, že počet obětí se vyšplhal na asi 100, Američané byli pobouřeni, že se Biden opaloval na pláži poblíž svého domu v Delaware.

Jak se může Biden opalovat na pláži, když se na Havaji odehrává taková tragédie?

Havaj už nikdy nebude úplně stejná a lidé ve státě si zaslouží dostat nějaké odpovědi na velmi naléhavé otázky, které si právě teď kladou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Znásilňování a drancování: Obyvatelé Maui si stěžují na noční rabování na ostrově

 1. Tohle by měl být pro všechny budíček ,vlády jsou spolčeny se zločinnou mafií.Tohle se může stát /a taky se stalo – hurikán,požár /i u nás . Je to názorná ukázka jak se budou „čistit“ a vylidňovat plochy pro „chytré „města. Ty budou jen pro ty s čipem, poslušné otroky. Na Hawai to bude pro lepší společnost ne dezoláty.

 2. Pouzit prekladac.
  Místní obyvatelé na Maui odmítali prodat svou půdu elitám
  Část ostrova, která byla převážně zničena požáry, byla hlavní oblastí hned vedle honosných megasídel.
  Nyní je mnoho místních obyvatel nuceno prodat svou půdu a mnoho tragicky zemřelo v plamenech
  Jak oheň věděl, že se má vyhnout nejdražším sídlům? Vzbudit!
  Oprah Winfrey má luxusní sídlo na Maui; Je to úplně v pořádku
  Jeff Bezos má luxusní sídlo na Maui; Je to úplně v pořádku
  Lady Gaga má luxusní sídlo na Maui; Je to úplně v pořádku
  Bill Gates má luxusní sídlo na Maui; Je to úplně v pořádku
  Morgan Freeman má luxusní sídlo na Maui; Je to úplně v pořádku
  Will Smith má luxusní sídlo na Maui; Je to úplně v pořádku
  Julia Roberts má luxusní sídlo na Maui; Je to úplně v pořádku
  Ohen zpusoben DEW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout