Vyhozený ukrajinský prokurátor potvrdil korupci Bidenových (video)

Vyhozený ukrajinský prokurátor potvrdil korupci Bidenových (video)

Průběžně se již objevilo tolik důkazů nejen proti Hunteru Bidenovi, ale i proti jeho otci, že je až s podivem, že se zatím republikáni neodhodlali přistoupit k impeachmentu, jak se předpokládalo.

Jedním z důkazů korupce je i video, na kterém samotný Joe Biden před lety potvrdil, že nechal vyhodit ukrajinského prokurátora Šokina, který prošetřoval korupci v rámci firmy Burisma, v jejímž představenstvu figuroval i Hunter Biden.

Vyhozen byl právě proto, aby se nedostal k patřičným důkazům, které by spojily nekalou činnost Burismy s Bidenovými.

Podle zprávy amerického senátního výboru z roku 2020 vedl Šokin aktivní a probíhající vyšetřování ukrajinské energetické společnosti Burisma a jejího majitele Mykoly Zlochevského.

Zlochevsky, který najal Huntera Bidena, aby seděl v jeho představenstvuudělil své vlastní společnosti (Burisma) povolení k těžbě ropy a plynu na Ukrajině, zatímco byl ministrem ekologie a přírodních zdrojů.

Šokin ve své výpovědi z roku 2019 uvedl, že proti Zločevskému bylo vedeno pět trestních řízení, včetně praní špinavých peněz, korupce, nelegálních převodů finančních prostředků a šmeliny prostřednictvím krycích korporací v době, kdy byl úřadujícím ministrem.

Nyní Šokin řekl Fox News, že věří, že Bidenovi brali úplatky.

„Nechci se zabývat neprokázanými fakty. Ale moje pevné osobní přesvědčení je, že ano, bylo tomu tak. Byli podplaceni,“ řekl Šokin.

Skutečnost, že Joe Biden rozdal 1 miliardu dolarů v amerických penězích výměnou za mé propuštění – můj vyhazov – není to samo o sobě případ korupce?“ ptá se v dalším klipu.

Na potvrzení Bidenovy korupce reaguje také zástupce republikánů:

Senátor Ron Johnson: „Jaké dovednosti měl Hunter, aby vydělal miliony dolarů od zkorumpované energetické společnosti Burisma?

Jakmile Viktor Šokin začal vyšetřovat Burismu, Biden se postaral o to, aby byl vyhozen. Důkazy existují a žádné překrucování ze strany Bidenovy administrativy nemůže změnit zjevná fakta.“

Memoranda získaná Just the News prostřednictvím žádosti FOIA odhalují, že Obamova administrativa stále aktivně komunikovala se Šokinem po Bidenově hrozbě z prosince 2015, že zadrží 1 miliardu dolarů americké pomoci, pokud ho tehdejší prezident Petro Porošenko nevyhodí.

Poznámky odhalují:

  • Vysocí úředníci ministerstva zahraničí poslali Šokinovi konfliktní zprávu předtím, než byl vyhozen, pozvali jeho zaměstnance do Washingtonu na strategické zasedání v lednu 2016 a poslali mu osobní zprávu, že byli „ohromeni“ prací jeho úřadu.
  • Američtí představitelé čelili tlaku emisarů Burismy ve Spojených státech, aby obvinění z korupce zmizela, a obávali se, že energetická firma provedla dvě úplatkářské platby na Ukrajině jako součást úsilí o vyřešení případů.
  • Vysoký americký představitel v Kyjevě obvinil Huntera Bidena z podkopávání americké protikorupční politiky na Ukrajině prostřednictvím jeho obchodů s Burismou.

Zatím se zdá, že nikoho jiného nezajímá, co Šokin říká

Viktor Šokin totiž v rozhovoru řekl, že ho nikdo nepožádal o rozhovor, navzdory jeho ústřední roli v údajném Bidenově korupčním skandálu.

K uvedenému již jen dodávám, že se na mnoha nemainstreamových amerických webech spekuluje o tom, že jakmile se v září poprvé sejde Kongres, dohodne se na impeachmentu Joe Bidena, který se již nyní jeví být nezvratným.

Kongres má totiž přímo povinnost potvrdit jakékoli závažné zločiny a přestupky spáchané prezidentem Bidenem.

Demokraté sami vytvořili precedens pro provádění retroaktivních impeachmentů pro předchozí úřady, včetně těch, které se mohly vyskytnout v době, kdy byl Biden viceprezidentem.

Se současným stavem vyšetřování Huntera Bidena a matoucím chováním generálního prokurátora Garlanda neexistuje pro Sněmovnu reprezentantů jiná možnost, než zahájit vyšetřování impeachmentu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout