Vládní analýza Spojeného království: Během příštích 5 let lze očekávat pandemii

Vládní analýza Spojeného království: Během příštích 5 let lze očekávat pandemii

Máme tuto analýzu brát jako oznámení nebo pouhou předpověď? V kontextu všeho, co se chystá na další roky – to se týká hlavně pandemické smlouvy a změn MZP WHO – lze předpokládat, že něco podobného již skutečně v plánu je.

V případě vyhlášené pandemie by totiž bylo od roku 2025 možné nařídit prakticky cokoli, co si diktátoři z WHO usmyslí, včetně lockdownů, povinného očkování a různých omezení.

Hodnocení rizik národní bezpečnosti Spojeného království každopádně vypadá jako kontrolní seznam soudného dne…

Uvádí téměř 90 hlavních hrozeb pro Spojené království, včetně AI, útoků dronů a možnosti budoucí pandemie horší než Covid.

Podle nové vládní analýzy největších potenciálních hrozeb Spojeného království existuje šance jedna ku čtyřem, že během příštích pěti let propukne další pandemie.

Hodnocení rizik národní bezpečnosti, které zkoumá téměř 90 potenciálních zranitelností, zveřejnili ministři ve čtvrtek.

Mezi největší hrozby pro Británii podle toho patří umělá inteligence (AI), útoky dronů na kritickou infrastrukturu a možnost budoucího narušení dodávek energie  ruským režimem.

Pro každou hrozbu v registru byl popsán nejhorší možný scénář a byl vypočítán dopad i pravděpodobnost výskytu.

Nejzávažnější hrozby byly definovány jako „katastrofické“ dopady. To zahrnuje možnost budoucí pandemie, která byla hodnocena s 5 až 25procentní pravděpodobností, což znamená, že do roku 2028 existuje šance 1 ku 4 další velké epidemie.

Podle registru by nová pandemie mohla být horší než Covid a postihnout polovinu populace, přičemž odhadem 1,34 milionu lidí bude vyžadovat hospitalizaci a až 840 000 jich zemře.

Mezi další „katastrofické“ události patří rozsáhlé chemické, biologické, radiologické a jaderné útoky a ztráta dodávek elektřiny ve Spojeném království, všechny hodnocené s „nízkou“ pravděpodobností 1–5 %.

Úřad vlády uvedl, že materiál zveřejnil, aby pomohl Británii připravit se na „nejhorší možné scénáře“, než aby je „zametl pod koberec.“

Registr, první svého druhu od roku 2020, poprvé zahrnuje hrozby přímo související s ruskou invazí na Ukrajinu, jako je riziko kybernetických a dronových útoků.

Podrobně je popsáno i ohrožení dodávek plynu do západní Evropy vycházející z Ruska.

Dokument také varuje před hrozbou pro podvodní telekomunikační kabely, které napájejí internet, poté, co se objevily zprávy, že je ruské lodě již sondovaly.

V nejhorším případě by došlo k „významnému narušení internetu“, což by mělo za následek také selhání důležité infrastruktury, jako jsou finanční služby a platební systémy.

Vládní zpráva také obsahuje hodnocení „špatného odhadu“ jiné země s jadernými zbraněmi, jako je Indie nebo Pákistán.

Spouštěčem by měla být  pravděpodobně mylná představa, že hrozí útok, což vede zemi k „špatnému odhadu rizika totální války“ a eskalaci konfliktu na jadernou úroveň.

Umělá inteligence byla také poprvé označena jako „chronické riziko,“ což znamená, že jde spíše o dlouhodobou hrozbu než o akutní hrozbu, jako je teroristický útok.

Ministři jsou přesvědčeni, že pokročilá technologie by jednoho dne mohla představovat akutní bezpečnostní hrozbu, pokud by byla použita ke kybernetickému útoku na zemi.

Dalšími chronickými hrozbami uvedenými ve zprávě jsou změna klimatu, antimikrobiální rezistence a závažná organizovaná trestná činnost.

Mezi „střední“ hrozby patří teroristické útoky na veřejném prostranství a útok na spojence, který by vyžadoval mezinárodní pomoc. Obě byly hodnoceny s pravděpodobností 25 procent – ​​maximum.

Bylo také zkoumáno riziko radioaktivní havárie v jedné z britských jaderných elektráren, stejně jako protržení velké nádrže nebo přehrady, záměrné narušení britských vesmírných systémů a extrémní teploty Spojeného království, zejména nadměrné a dlouhodobé sněžení v zimě.

Podle vládních zdrojů bylo rozhodnutí o zveřejnění dokumentu v celém rozsahu přijato mimo jiné proto, aby „externí odborníci mohli zpochybnit jejich domněnky“ a aby se firmám a veřejným institucím usnadnilo vypracování krizových plánů.

Oliver Dowden, místopředseda vlády, řekl: „Jedná se o nejkomplexnější hodnocení rizik, jaké jsme kdy zveřejnili, abychom zajistili, že vláda a naši partneři vypracují rozumné plány a budou připraveni na jakoukoli eventualitu.“

Tolik zprávy z Británie. Lze předpokládat, že podobné dokumenty vypracovávají i další země – a zřejmě  budou velmi podobného ražení, jen s tím rozdílem, že nejsou vždy zveřejňovány.

Britská vládní analýza však nepatří k jediným dokumentům, které varují před údajnou hrozící pandemií. Nebylo by tak nic podivného, kdyby se skutečně rozpoutalo něco podobného jako před 3 lety, jen v drsnějším provedení a pod plnou kuratelou WHO…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Vládní analýza Spojeného království: Během příštích 5 let lze očekávat pandemii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout