Studie: Současná hladina moře je nejnižší za 8 000 let

Studie: Současná hladina moře je nejnižší za 8 000 let

A máme zde další z bezpočtu důkazů klimatického podvodu. Klimatičtí alarmisté totiž již dlouhé roky tvrdí, že pobřeží bude na mnoha místech zaplaveno mořem, přičemž některé ostrovy měly být podle předpovědí dávno zaplaveny.

Pod vodou tak měla být část New Yorku nebo Maledivy. Nic z toho však není pravda. New York vypadá na aktuálních fotografiích podobně jako před 100 lety (viz titulek) a Maledivy se stále těší přízni turistů z celého světa.

Míst, která měla být pod vodou je samozřejmě mnohem víc, ale klimatickým alarmistům nyní nezbývá, než v tichosti svoje předpovědi zase o nějaký ten rok posunout.

Vždyť si toho stejně – jako obvykle – nikdo nevšimne.

Nicméně klimatičtí alarmisté se také spoléhají na to, že si nikdo nemůže pamatovat, jak vypadala některá pobřeží třeba před staletími či dokonce tisíciletími…

Když alarmisté varují před stoupající hladinou moří, jakoby náhodou totiž zapomínají upozornit na důležitou skutečnost:

Podle dvou nově publikovaných studií je současná hladina moří nejnižší za zhruba 8 000 let. Tehdy byla o dva až šest metrů vyšší než dnes. A to s výrazně nižší koncentrací CO2 ve vzduchu.

Věděli jste, že zhruba před 6 000 až 8 000 lety, během středního holocénu, byla hladina moře o dva až šest metrů výše než dnes, v závislosti na regionu? 

Vzhledem k tomu, že jsme vlastně na konci chladného období, to ani není tak překvapivé.  Tehdy se hladina CO2 v atmosféře pohybovala kolem 265 až 280 částic na milion (ppm), dnes je to kolem 420 ppm.

Ale i přes výrazně nižší koncentraci CO2 ve vzduchu bylo tehdy výrazně tepleji než dnes a polární ledové příkrovy měly také menší ledovou pokrývku, než v současnosti.

Tehdejší výrazně vyšší hladinu moře určila mimo jiné studie ve střední Patagonii v Argentině. Podle ní byla kolem šesti metrů nad úrovní, na které je nyní. To je docela velký rozdíl. 

Údaje také ukazují, že hladiny moří v regionu byly až o 110 metrů nižší než dnes během poslední doby ledové, poté výrazně stouply, jak se Země oteplovala až do doby před 8 000 lety a od té doby zažívá pomalý pokles na současnou úroveň.

Podobné údaje lze nalézt také na severní polokouli. Nedávná studie z Japonska ukazuje, že během tohoto období středního holocénu byly relativní hladiny moří asi o dva až pět metrů vyšší než dnes, během středověkého teplého období na úrovni asi 1 až 1,5 metru nad současnou hladinou moře.

Jinými slovy: i zde údaje působivě ukazují, že hladina moře spíše klesá než stoupá.

Na druhou stranu tyto dvě studie také ukazují, že oteplování v naší době je vlastně jen korekce, a že opětovný vzestup hladiny moří v důsledku tání ledovců by nebylo nic zvláštního.

Tyto dvě studie také ukazují, že CO2 nelze identifikovat jako primární faktor vyšších teplot. Jak jinak se stalo, že tehdy, před 6 000 až 8 000 lety, byly nejen průměrné teploty výrazně vyšší než dnes, ale i hladina moře byla o pár metrů výše než dnes?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Studie: Současná hladina moře je nejnižší za 8 000 let

  1. je už zcela evidentní, že bláboly o klimatické krizi mají sloužit jen ku prospěchu úzké skupiny lidí, aby si ještě znásobila už tak obrovské majetky. Masa hloupých Evropanů jim to stále baští, spíše se o takové věci nezajímají. Myslím, že to dopadne dobře, protože ovládnout svět za pomocí lží je nad jejich síly. Navíc svět spěje bohudíky k multipolaritě, takže je to nad jejich síly.

  2. další Černý Zmrd co nenávidí bělochy je Šef WHO Tedros určitě se těší až povinným očkovanim bude do bělochu lifrovat na silu jedy je to defakto černý Hitler

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout