Polsko: Na zápase první fotbalové ligy ukázali fanoušci protiukrajinské nápisy

Polsko: Na zápase první fotbalové ligy ukázali fanoušci protiukrajinské nápisy

I když se u nás hovoří spíš o tom, jak Poláci podporují Ukrajince, pak na některých místech to vypadá úplně jinak.

Několikrát už proběhly demonstrace proti ukrajinizaci země a nedávno pro změnu protesty zemědělců proti dovozu levného obilí a dalších produktů z Ukrajiny.

Rostou také preference straně, která se nepřidala na stranu vlády v bezbřehé podpoře Ukrajiny. Zdá se tedy, že se najde i nemalá skupina Poláků, kteří – zejména díky historickým zkušenostem – Ukrajince příliš nepodporují.

To je dosti viditelné i na fotbalových stadionech, kde byly už opakovaně vidět mimo jiné i nápisy, které připomínají volyňský masakr…

V březnu letošního roku uložila ligová komise klubu Śląsk Wrocław pokutu 15 000 PLN, protože fanoušci Vratislavi vyvěsili na konci února během zápasu proti Lechu Poznaň transparent s nápisem „Toto není naše válka“.

Už v říjnu loňského roku bylo možné na tribunách Tarczynského Arény číst heslo „Zastavte ukrajinizaci Polska“. Nyní se příznivci z Vratislavi dostali o několik kroků dál. Vyvěsili celou řadu protiukrajinských transparentů, včetně obrovského, který poukazoval na zločin na Volyni.

obrázek z minulého týdne

Objevily se i další menší transparenty s hesly jako „Zastavte ukrajinizaci Polska“, „Ukrajinci zabíjeli děti na Volyni“ a „Banderovy kurvy.“ Incidenty byly hlášeny portálem sport.pl.

Při masakrech 11. a 12. července 1943, bylo ukrajinskými nacionalisty zavražděno 50 000 až 80 000 nebo téměř 100 000 Poláků (v závislosti na zdroji), když jednotky „Ukrajinské povstalecké armády“ (UPA) zaútočily na více než sto vesnic na západní Volyni a zabily jejich polské obyvatele. Obětí masakrů se stali i Češi a Slováci, kteří žili v oblasti.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 40 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Polsko: Na zápase první fotbalové ligy ukázali fanoušci protiukrajinské nápisy

  1. Je to jako všude v Evropě. Něco propagují vlády a jiný názor mají lidé. Bohužel díky zkorumpovaných médiím posloucháme denně všichni něco v co málokdo věří. Očistný proces je ale na cestě, tak potom uvidíme jak média a herci opět obrátí jako vždy.

  2. Toto sú skutoční poľskí vlastenci – nie proamerickí zradcovia z vlády a prezidentského sídla na čele s teplým ultrafanatikom, Erdoganovým kamarátom a revizionistom Kaczynským!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout