Po nebývalém odporu veřejnosti bylo vyšetřování prodavačů, kteří zbili zloděje, zastaveno

Po nebývalém odporu veřejnosti bylo vyšetřování prodavačů, kteří zbili zloděje, zastaveno

Jistě si ještě pamatujete videa, ukazující sikhského zaměstnance obchodu a jeho kolegu, kteří chytili černého zloděje.

Protože si černoch přišel do obchodu nakupovat „za pět prstů“ již potřetí, prodavači se rozhodli, že ho již nenechají odejít s nakradeným zbožím, jak žádají současné kalifornské zákony.

Zloděj byl tedy zachycen, zbit a nakonec vyveden z obchodu. Nemělo cenu volat policii, neboť to by se nakonec mohlo obrátit proti těm, kdo bránili majetek.

Nakonec však přece jen bylo proti oběma mužům zahájeno vyšetřování, což ovšem vyvolalo nevídanou vlnu kritiky ze strany občanů – a to nejen Kalifornie.

Minulý týden bylo oznámeno, že  budou prodavači vyšetřováni (zatímco zloděj zůstane nepotrestán), což vyvolalo odpor veřejnosti, která je znechucena nekontrolovatelnou kriminalitou, která zůstává nepotrestána.

Nyní bylo oznámeno, že pracovníci na videu nebudou obviněni.

Okresní prokurátor Ron Freitas ve svém prohlášení uvedl: „Jakékoli vyšetřování, které bude pokračovat, bude hnát k odpovědnosti jednotlivce, který jim vyhrožoval a pokusil se je okrást.“

Nakonec tak díky obrovskému tlaku veřejnosti zřejmě místní prokuratura vše přehodnotila a rozhodla se ignorovat kalifornské zákony, které jsou běžně na straně zločinců a proti těm, kdo brání majetek.

Veřejní činitelé si po nečekaně silné reakci veřejnosti uvědomili, že pokud nebude policie fungovat jak má, ale bude ve vleku „woke“ vlády, lidé nakonec vezmou spravedlnost do vlastních rukou.

Dají Američané svoji nespokojenost najevo také ve volbách??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.7]

4 thoughts on “Po nebývalém odporu veřejnosti bylo vyšetřování prodavačů, kteří zbili zloděje, zastaveno

  1. V podobných prípadoch /aj u nás, keď napríklad Cigán olúpi belocha a dostane smiešny trest/ schvaľujem branie zákona do vlastných rúk vrátane zabíjania páchateľov.

  2. bolo by vyšetrovanie zastavené, aj keby tí, čo zmlátili toho zlodeja, boli bieli? A čo s tou starou pani predavačkou, ktorú ešte aj čierny zlodej fyzicky napadol, keď sa snažila slovne mu brániť v krádeži a ktorú za to vyhodili zo zamestnania?

    1. Její případ byl natolik medializovaný (a objevily se i výzvy k bojkotu obchodu), že nakonec – na nátlak veřejnosti – byla asi o 2 týdny později opět přijata na svůj post. Obchod měl zřejmě obavu, že kvůli vyhlášenému bojkotu dopadne jako výrobce piva Bud Light…

  3. Lidi už toho loupení mají dost. To je dobře, že se semkli. Tady se již šíří, že i naše policie bude mírná, případně dělat slepého vůči páchání přestupků ukrajinců. U parkování drahých vozů na místech zákazů stání, na chodnících a podobně, se to již prokázalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout