JAR: 5 útoků na bělošské farmy během 4 dní – jeden mrtvý, mučená žena

JAR: 5 útoků na bělošské farmy během 4 dní – jeden mrtvý, mučená žena

Výzvy k zabíjení Búrů, tedy farmářů – potomků holandských přistěhovalců -, které padly v rámci nedávného předvolebního shromáždění třetí nejsilnější jihoafrické černošské strany EFF z úst jejího vůdce Malemy, zřejmě mnohé sympatizanty podnítí i kdalším k útokům na bílé farmáře.

Lze tedy očekávat, že tato série útoků je jen začátek nadcházející větší série útoků v zemi, kde jsou bílí farmáři systematicky vyvražďováni již téměř 30 let…

Pět útoků na farmy nedávno odehrálo během pouhých čtyř dnů v Jihoafrické republice, když země balancuje na pokraji masových výpadků proudu kvůli válce gangů mezi zkorumpovanými kádry ANC v jihoafrické státní energetické společnosti Eskom.

22. července ve 22:25, během plánovaného výpadku proudu, čtyři maskovaní útočníci vtrhli do domu v Paarlu v Západním Kapsku a přemohli obyvatele. Soused zalarmoval Drakenstein Farm Watch (DFW), která dorazila s policií K9. Útočníci již z místa činu utekli s cennostmi.

22. července v 5 hodin byl Mike Pattinson (67, viz titulek) nalezen zastřelený na své farmě poblíž Harrismith ve Svobodném státě. Pattinsonova Toyota Urban Cruiser byla nalezena v domě v Tsesenga Qwaqwy. Po přestřelce s prchajícími podezřelými policie zatkla sedm podezřelých, z nichž dva byli zraněni.

22. července v 08:30 se farmář Kevin Taylor staral o svůj dobytek, když asi 5 ozbrojených útočníků dorazilo na farmu v oblasti řeky Mooi v KwaZulu-Natal. Taylor byl útočníky napaden a donucen otevřít trezor. Ukradeno bylo šest střelných zbraní včetně revolveru, brokovnice a čtyři pušky a nezveřejněná částka v hotovosti.

23. července byla žena napadena a mučena vařící vodou pěti útočníky na farmě v Daltonu v provincii KwaZulu-Natal.

25. července v 8 hodin ráno byl farmář Pietie Nel přemožen pěti ozbrojenými útočníky na farmě poblíž Wadela v provincii Gauteng. Ukradli dvě brokovnice a pistoli.

Organizace pro občanská práva AfriForum zveřejnila online bezpečnostní kontrolní seznam pro farmáře, aby pomohla zabránit útokům na farmy.

„Zemědělci nemají jinou možnost, než se ujistit, že se dobře zabezpečí tím, že budou praktikovat pohotovostní plány a přijímat další bezpečnostní opatření.

Tento dokument slouží jako velmi užitečný návod, který mohou zemědělci použít k posouzení svého bezpečnostního plánování a zajištění nezbytných opatření,“ říká Jacques Broodryk, mluvčí AfriForum pro komunitní bezpečnost.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

5 thoughts on “JAR: 5 útoků na bělošské farmy během 4 dní – jeden mrtvý, mučená žena

 1. „Lze tedy očekávat, že tato série útoků je jen začátek…“

  Vrazdeni belochu organizovane cernoskymi polittickymi stranami probiha v JAR prubezne poslednich 20 let. Je to dlouhodobe smerovani zeme.
  Na tento otevreny rasismus panuje v cele zapadni informacni bubline zaryte ticho. Stejne informacni embargo je o genocide belochu v Zimbabwe.

  Genocida v Zimbabwe je jeste vice absurdni. Pote co povrazdili bile statkare a podnikatele, se HDP zeme propadlo o desitky procent, spolu s nedostatkem jidla. Pochopitelne, negri kteri zabrali statky, a majetky vse zdevastovali a vyzrali.Jakmile dosli zaasoby v sypkach, vypukl hladomor. Negri meli tolik nehoraznosti ze prisli zebrat do Evropy o jidlo, s tim ze jim belosi musi pomoct jinak rasismus.
  To nevymyslis.
  Kupodivu, EU otevrela penezenku a zahrnula negry nasimi penezi.
  Kupodivu, belosi kteri jsou vrazdeni v africe a pozadaji v EU o azyl jsou odmitnuti.

 2. Predtým, ako špinavec de Klerk zradil, zrušil apartheid a oslobodil Mandelu, nič také nehrozilo… ak aj áno, negri páchajúci ťažké zločiny automaticky dostali trest smrti.

 3. Spomeňte si na multikultúrne MS 2010 /napr. z „nemeckého“ kádra tvorili vyše polovicu cudzáci všetkých možných aj nemožných farieb/ práve v JAR a odporný zvuk vuvuzel na každom jednom zápase, ktoré skorumpovaná FIFA odmietla zakázať kvôli „kultúrnej citlivosti“ či tak nejak…

 4. v EU někde bude chalifat Švedistan, Belgistan, Britanistan, v Norsku bude v budoucnu vládnout Anders Breivik všichni ti papalaši co tam byli zvoleni budou nenaviděni a až Breivik bude na svobodě s přehledem vyhraje volby v Norsku a až se tak stane Breivik začne svou zemi čistit od podlahy tak jak to je v JAR jen to bude vuči Negrum přeji mu uspěch ve volbách lepši když povládne masovy vrah typu Anderse Breivika než Hujer či muslimský řezník jen se s tím všichni smiřte s jeho politickou činnosti se do budoucna počita stejně tak s válkou s muslimy v budoucnu berte to jako hotovou věc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout