Čína odstupuje od Pařížské dohody, Západ pokračuje cestou sebezničení

Čína odstupuje od Pařížské dohody, Západ pokračuje cestou sebezničení

Čína sice – podobně jako mnoho jiných zemí – před časem k Pařížské klimatické dohodě přistoupila, nicméně stále víc se ukazuje, že jde o dohodu, která své signatáře dovede ke kolapsu jejich ekonomik.

To je zřejmě zásadní důvod proč od ní některé země odstupují –  a mezi nimi i Čína.

Ani po nedávné návštěvě „klimatického cara“ Kerryho to země nehodlá změnit a opět se zavázat k odstavení všech uhelných elektráren během relativně krátké doby.

Žádný nulový uhlík a dusík – tedy žádná cesta k deindustrializaci a razantnímu poklesu životní úrovně.

Západní země na druhé straně nadále ochromují své ekonomiky a zatěžují své občany zbytečnými náklady v údajném boji proti změně klimatu.

Stále více indicií jasně ukazuje, že tato politika nepovede k prosperitě, ale k destrukci zemí, které se do ní zapojí, aniž by to však mělo jakkoli příznivý vliv na klima. To se bude měnit bez ohledu na lidské konání.

EU, USA a další země Západu však v sebevražedné politice i nadále pokračují.

Zatímco Německo již odstavilo své jaderné elektrárny a nyní varuje před pravděpodobnými blackouty, Čína se rozhodla zůstat u uhelných elektráren, údajně do doby, než bude reálné je nahradit tzv. „udržitelnou energií.“

To ovšem nikdy možné nebude, takže se to ani nikdy nestane.

Čínský prezident Xi Jinping zopakoval svůj postoj, že Čína se při určování svého vlastního přístupu k emisím nenechá ovlivnit vnějšími faktory.

Toto oznámení bylo učiněno, poněkud ironicky, když bývalý americký ministr zahraničí John Kerry navštívil Peking v naději, že znovu oživí dialog o změně klimatu.

Čína nemá v úmyslu jít se západním tlakem na čistou nulu.

Ale pokud v USA příští rok vyhraje kdokoli jiný než Biden nebo člověk z jeho kliky, tak od všech klimatických dohod odstoupí také USA. Zůstanou v tom nakonec jen země EU, Velká Británie, Austrálie, Kanada a Nový Zéland.

Zatímco EU a další západní země zakazují dopravní prostředky na fosilní paliva nejpozději od roku 2035,  Čína účinně zdvojnásobuje svou závislost na fosilních palivech.

Západ v této situaci přestane být pro Čínu konkurencí.

Takže zatímco EU, USA a další západní země ochromují své ekonomiky ve jménu snižování emisí, Čína pokračuje ve své vlastní cestě a demonstruje světu, že Pařížská dohoda a celá globální iniciativa v oblasti změny klimatu jsou bohapustým šílenstvím.

Z toho plyne ponaučení. Svět netančí na melodii klimatického alarmismu a ten, kdo na tuto notu bude nadále hrát, se stane podřadnou a  konkurenceneschopnou rozvojovou zemí.

A možná právě o to nakonec globalistům – minimálně v případě zemí EU – podle všeho skutečně jde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 34 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Čína odstupuje od Pařížské dohody, Západ pokračuje cestou sebezničení

  1. Pokud se na Čínu nebo na Indii či Pákistán podíváme nejen termodynamickýma očima, tak bez ohledu na pařížská psaníčka se území začne potýkat s přebytkem stále více vznikajícího odpadu, pro který nebude rozumné využití v únosných nákladech a prostoru. Nejen pro postupné zamořování chemikáliemi v přírodě neobvyklé, které jsou dokonce tzv. rezistentní. Z termo pohledu je největším dodavatelem Slunce, kdy se tok energie vyzařuje v rovnováze, na kterou si příroda a život zvykala mnoho milionů let, to co lidstvo páchá posledních 300 let je sebevražda termodynamická a chemická a tedy celkově protipřírodní. Život se na Zemi určitě udrží, ale lidé by se měli více zajímat jak přežít bez uhlí a ropy, které jsou dávnými odpady přírody s konzervovanou energií Slunce. V bilanci toku denní energie je lidská spotřeba zanedbatelná, jen chemie, odpady, hloupost, nedostatek půdy a fosilu se postará o zábavu civilizace nejen Číny.
    Hledání přežití je správná volba, kdy se potomci budou potýkat s nedostatkem místa a s pitomci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout