Transhumanismus a internet těl: Nová zpráva WEF (video)

Transhumanismus a internet těl: Nová zpráva WEF (video)

Transhumanismus  se pomalu ale jistě stává realitou. Zatím je podáván jako něco přínosného, neboť se zdůrazňují jen jeho klady, například při využití ve zdravotnictví či armádě.

Ale již se neuvádí zápory, tedy že bude umožněno nejen sledování každého jedince 24 hodin denně, ale například i čtení myšlenek.

Co tedy najdeme v nové zprávě WEF, což je organizace, která má zásadní vliv na politiku většiny zemí světa?

Světové ekonomické fórum (WEF) vydává svou zprávu Top 10 Emerging Technologies of 2023, která zahrnuje technologie, které pro své vojáky a špiony vyhledávají ministerstva obrany a zpravodajské agentury.

Rozhraní mozek-počítač, které má zahájit novou éru transhumanismu, flexibilní baterie, které lze implantovat do chytrého oblečení, a generativní umělá inteligence k dekódování mozků a generování zpravodajských zpráv, to vše jsou technologie, které jsou v současné době zkoumány a používány zejména vojáky a špiony.

Tyto technologie jsou také zdůrazněny ve zprávě WEF, která „nastiňuje technologie, které pozitivně ovlivní společnost v příštích třech až pěti letech.“

Pojďme se podívat na některé technologie uvedené ve zprávě, o kterých se říká, že mají „pozitivní dopady na společnost“, ale jsou vyvíjeny také pro válečné a špionážní účely.

Osmé místo ve zprávě WEF je „flexibilní neurální elektronika“.

„Výzkumníci nedávno vyvinuli obvody mozkového rozhraní na biokompatibilních materiálech, které jsou měkké a flexibilní,“ uvádí zpráva.

„V posledních letech se zviditelnila rozhraní mozek-stroj (BMI), která podněcovala kolektivní představivost síly a potenciálu jednoho dne ovládat stroje myšlenkami.“

Světové ekonomické fórum

Americké obranné a zpravodajské komunity jsou již na pokraji zahájení nové éry transhumanismu financováním výzkumu umělé inteligence a ekosystému internetu těl (IoB) pro zlepšování lidské výkonnosti (HPE), včetně ovládání strojů pomocí myšlenek.

Podle Pentagonem sponzorované zprávy RAND o zlepšování lidské výkonnosti z roku 2021 je primární aplikací zkoumanou pro BMI neuroprotetika (tj. obcházení nervového systému za účelem kontroly vnějších aparátů, jako jsou mechanické končetiny nebo kochleární implantáty).

Některé potenciální aplikace HPE-AI uvedené ve zprávě zahrnují:

  • Podstatné snížení času potřebného ke zpracování dat a reakci na situace
  • Umožnění týmové spolupráce mezi člověkem a systémem (nejen díky lepšímu návrhu systému, ale prostřednictvím implantovatelných rozhraní mozek-počítač)
  • Umožňuje komplexní, v reálném čase, hands-free ovládání zařízení nebo robotů

Pokud jde o zdánlivě  telepatickou povahu BMI, zpráva RAND dodává:

Lidé mohou být vycvičeni k ovládání všech druhů externích zařízení, jako je pohyb počítačové myši, robotické paže a drony.“

Pentagon v podstatě zkoumá, jak zásadně změnit to, co znamená být člověkem, a to financováním výzkumu s cílem vytvořit super lidi, kteří jsou chytřejší, rychlejší a silnější, než by byli přirozeně.

Pokud by byli úspěšní, měli by tito „lidé“ potenciál nikdy se neunavit a myslet chytřeji, pohybovat se rychleji, skákat výš, vidět dále, slyšet lépe, bít tvrději, žít déle, adaptovat se, aby byli silnější a počítat rychleji než kterýkoli jiný člověk na planetě.

„Vzhledem k citlivé povaze dat odvozených z mozku musí zásady ochrany soukromí a etického použití stanovit, jak mohou být tato data použita v krátkodobém, střednědobém a dlouhodobém horizontu,“ píše se ve zprávě WEF.

„Flexibilní baterie“ jsou na prvním místě v žebříčku 10 nejlepších technologií budoucnosti WEF .

„Flexibilní baterie mohou být integrovány do tkaniny bund, košil nebo jiných oděvů a jsou potřebné k napájení nové textilní elektroniky, od vestavěných topných systémů po monitorování zdraví,“ uvádí zpráva .

Americká zpravodajská služba Advanced Research Projects Activity (IARPA) nedávno zahájila výzkumný program, jehož cílem je vybavit špionážní agentury stejnou technologií.

„Program SMART ePANTS má za cíl vyvinout oblečení s integrovanými audio, video a geolokačními senzory, které mají stejnou roztažnost, poddajnost, omyvatelnost a pohodlí jako běžné textilie.“

Program IARPA SMART ePANTS

Program IARPA Smart Electrically Powered And Networked Textile Systems (SMART ePANTS) v podstatě promění oblečení v high-tech špionážní oblečení, které bude neustále monitorovat a zaznamenávat vše, co člověk vidí a slyší, zatímco každých 10 minut čte jeho geolokaci.

Pro tento program „Navrhované technologie musí být dostatečně flexibilní a roztažitelné, aby je bylo možné začlenit do oděvů bez významných změn v pohodlí, stylu nebo výkonu oděvního výrobku.“

Také v roce 2021 WEF upozornil na jeden startup, který vytvářel online digitální ID pro oděvy, aby si značky mohly zachovat vlastnictví a prodávat své oblečení.

CircularID, které je součástí  ekosystému Internet of Bodies  (IoB), umožňuje značkám sledovat své produkty a zároveň sledovat jejich výkon v průběhu celého jejich „životního cyklu.“

Podle zprávy WEF „Top 10 Emerging Technologies of 2023“, flexibilní baterie „nacházejí uplatnění v rostoucím počtu oblastí, včetně nositelných lékařských zařízení a biomedicínských senzorů, flexibilních displejů a chytrých hodinek.

Navíc „aplikace související se zdravím napájené těmito bateriemi by mohly bezdrátově přenášet data poskytovatelům zdravotní péče, což by usnadnilo vzdálené monitorování pacientů.“

Na druhém místě na seznamu WEF je „generativní umělá inteligence“, která „dokáže převést matematický vzorec do prostého textu nebo analyzovat data o mozkové aktivitě za účelem vytvoření nákresů objektů, na které člověk právě myslí.“

„Umíme rozpoznat a dešifrovat tváře, které vidíte ve své hlavě – jednoduché tvary, čísla, PIN vašeho bankovního účtu.“

Nita Farahany, WEF, 2023

Dr. Nita Farahanyová z Duke University ve svém projevu na výročním zasedání WEF v Davosu letos řekla, že technologie pro dekódování mozkových vln již existuje a v současné době je v některých případech zaváděna.

„Umělá inteligence umožnila pokroky v dekódování mozkové aktivity způsoby, které jsme nikdy předtím nepovažovali za možné,“ řekla Dr. Farahany.

„Můžeme zachytit a dekódovat tváře, které vidíte ve své mysli – jednoduché tvary, čísla, vaše PIN k vašemu bankovnímu účtu,“ dodala.

Jak již bylo zmíněno dříve, americké ministerstvo obrany již zkoumá AI a BMI pro zlepšení lidské výkonnosti, ale IARPA také hledá generativní AI jako nástroj podobný ChatGPT pro psaní zpravodajských zpráv.

Prostřednictvím svého programu Rapid Explanation, Analysis and Sourcing ONline (REASON) se IARPA snaží využít generativní AI „ k vývoji nových systémů, které automaticky generují komentáře umožňující zpravodajským analytikům podstatně zlepšit důkazy a uvažování v jejich analytických zprávách.

Nakonec IARPA hledá nástroj, který by pomohl vyšetřování, nikoli nahradit analytika nebo samostatně psát automaticky generované zprávy.

Jak říká IARPA, „REASON není navržen k tomu, aby nahradil analytiky, napsal kompletní zprávy nebo zvýšil jejich pracovní zátěž.  Technologie bude fungovat v rámci aktuálního pracovního postupu analytika.“

Zpráva WEF podobně dodává:

„Na pracovišti může použití jazykových modelů založených na AI, jako je nedávno populární ChatGPT nebo jeho nástupci, zvýšit produktivitu a zlepšit kvalitu výstupu, restrukturalizovat lidské úkoly směrem ke generování nápadů a úpravám oproti hrubému kreslení.“

Rozvíjející se technologie, o kterých se říká, že „pozitivně ovlivňují společnost,“ mají také potenciál udělat ze světa mnohem temnější místo tím, že zásadně změní to, co znamená být člověkem, sledují každý váš pohyb a rozvíjejí schopnosti dekódovat lidský mozek.

Vaše myšlenky proto budou čitelné a nezůstanou tak jen ve vaší hlavě…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Transhumanismus a internet těl: Nová zpráva WEF (video)

  1. nevím kdo by se jen nechal očipovat už tohle by mě děsilo aby mě někdo hacknul mozek nebo my ho rovnou neuškvařil 🥵 a sledovanej všude to fakt není život ale už jen nevolnictví mohou si slibovat co chtějí že budeme mít skvěle zdraví i když nás ve skutečnosti chtějí vyhladit a srazit populaci na 200 milionu mužou nám slibit vysoky intelekt ale učel Elit není z nás mít inteligentní ale hloupé a poddané aby se nás jednou mohli zbavit kompletně všech k čemu bychom jim byli když by si Globalisti vystačili jen se stroji a umělou inteligenci všechno je to jinak ale lidský prospěch to rozhodně není a byt silnější no vždyt nás chtějí vyhladit Arabačema a Negrama aby z bělochu udělali silaky jo tak tomuhle nevěřím a jde to vidět všude přes debilizaci a przněni děti až po jedovani 💉☠ keci v kleci 💩

    1. Myslím si, že by sa našlo veľa ľudí a čím ďalej ich bude viac, LEBO žaba sa varí a myslieť sa ľuďom nechce, komfort s lenivosťou dominuje absolútne nad ich rozhodovacou schopnosťou! Nedávno ma šokovalo, koľko ľúdí, a to nie len mladých si začalo všetko dávať do mobilov, platiť mobilmi a pod., odsudzovať hotovosť, ľahostajnosť k súkromiu a ochrane osobných dát. Absolútne im nedochádza, že je to posledný medzistupeň k čipom do človenka a podanie ruky k digitálnej mene a totálnemu zotročeniu… My mysliaci a opatrní sme IM len na smiech, ale kto sa smeje nakoniec… Osobne som s tým už zmierený, príde to a treba sa na to pripraviť. Na svete je priveľa tuoých ľudí, ktorí im to zožerú aj s navijákom a covid to krásne dokázal, bol to úžasný test inteligencie, charakteru a ľudských priorít.

  2. A co když ty jejich úžasné stroje a zařízení nemohou vidět to, co si programy myslí, že vidí, že přebírají z lidských myslí, nebo z toho co lidé/očí lidí vidí. Vážně si myslíte, že stroj je schopen vidět to co člověk a na tom se rozhodnout co dál. NE NENÍ. Nikdo nemůže vidět to, co člověk a navíc nemůže vidět ani to co druhý člověk, a na tom stavět svoje rozhodnutí/schopnosti/možnosti je vražedné. Program je jen program a vizuál je úplně někde jinde. Většina lidí naštěstí stále uvažuje v mezích běžného lidského života, zatím, možná……
    Pokud se to mění…………….jsme v hajzlu přátelé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout