Talibán tvrdí, že má dokumenty, které potvrzují, že USA vycvičily ISIS

Talibán tvrdí, že má dokumenty, které potvrzují, že USA vycvičily ISIS

O tom, že jsou USA „matkou“ ISIS, se všeobecně ví. Jde – podobně jako v případě jiných bojůvek – o džihádisty, kterým se nejprve říká „umírněná opozice,“ přičemž cílem jejich tréninku a vyzbrojování je držet dané země v permanentním rozvratu, případně svrhnout vládu.

A není to jen Sýrie, Irák či Afghánistán. Podle žaloby, kterou podalo před časem Mali u OSN, okupanti z Francie a jejich další „pomocníci“ z NATO trénovali a vyzbrojovali také tamní tzv. „africký ISIS.“

Talibán nyní tvrdí, že našel dokumenty, které potvrzují, že USA vycvičily ISIS, který nyní páchá v zemi spoustu útoků.

Talibánem jmenovaný guvernér Kábulu, Mohammad Qassim Khalid řekl, že USA stojí za Daeshem (ISIS), a že skupina je americkým výtvorem.

TOLO News je afghánský zpravodajský kanál vysílající z Kábulu. Khalid ve zvláštním rozhovoru pro TOLO News řekl, že má dokumenty, které ukazují, že USA cvičily ISIS.

Řekl: „Nepřátelé nechtějí, aby byl Afghánistán klidný, a tak různými způsoby vytvářejí předpojatost. Daesh je vyroben USA. Je fakt, že ISIS je americký fenomén.“

Khalid také popřel zabití spoluzakladatele a druhého vůdce al-Káidy v hlavním městě Kábulu, Aymana al-Zawahiriho, a řekl, že neexistují žádné důkazy, které by prokázaly, že Zawahiri byl zabit v Kábulu, jak tvrdí Západ.

„USA tvrdí, že zlikvidovaly ISIS v Afghánistánu. Dokumenty a důkazy, které by byly platné pro média nebo mezi zeměmi, nebyly poskytnuty,“ řekl podle TOLO News.

Khalid také hovořil o zabírání půdy v Kábulu, která byla uchvácena různými lidmi.

„Odhaduje se asi 150 000 akrů půdy a již bylo identifikováno asi 100 000 akrů půdy,“ řekl.

Vyzval také bývalé afghánské představitele a politické vůdce v zahraničí, aby se vrátili do země.

Několik měsíců poté, co Tálibán v roce 2021 převzal kontrolu nad Afghánistánem, se Islámský stát-Chorásán (ISIS-K) rozhodl rozšířit svůj dosah do téměř všech afghánských provincií. Uvedla to mise OSN v Afghánistánu v listopadu.

ISIS-K také zvýšil tempo svých útoků, provádí sebevražedné bombové útoky, léčky a atentáty. Od srpna 2021 se v Afghánistánu přihlásila k 224 útokům, z nichž 30 bylo považováno za významné, podle neziskové organizace SITE Intelligence Group, která monitoruje teroristické skupiny.

Výbuch bomby, který zabil nejméně 21 lidí, včetně vlivného duchovního, a zranil více než 30 dalších v afghánském hlavním městě během večerních modliteb ve středu večer, podle představitelů Talibánu a obyvatel Kábulu, obnovil pozornost na hrozbu, kterou pro Taliban představuje afghánská pobočka Islámského státu….

Mimochodem, také Talibán je „dítětem“ USA. Vznikl v 80. letech z mudžahedínů, které v Afghánistánu trénovali Američané proti Sovětům…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

9 thoughts on “Talibán tvrdí, že má dokumenty, které potvrzují, že USA vycvičily ISIS

  1. Autorka kypí nenávistí k USA. Samozřejmě ,že se USA pletlo do Afganistánu a vyzbrojovalo opozici proti SSSR , o tom není sporu. Rambo budiž toho důkazem. Ono ,kdo nic nedělá nic nezkazí. Otázkou je ,co by se stalo ,kdyby tak USA nečinily. Asi by se v Afganistánu mluvilo rusky. Bylo by to špatně nebo ne? Já mám jasno. Dále by mohl být na řadě Irán ,dnešní spojenec tRusska. Svět by vypadal možná o dost jinak. TRuss nezná hranic. Jistě by to nebyl lepší svět, ale naopak. Nikdo nechce žít v tRusku , to je fakt.

  2. Zarathu… bylo by dobré načíst si, jaké cíle mají hybatelé dějin. Například i – kdo je ten, který má stále monopol na politické řízení světa, co je to unitární stát a kdo ho chce, kdo jediný dokáže řídit složité sociální supersystémy, co je NWO a Agenda 2030, co jsou sionchazaři – jejich cíle. A potom pouze na základě znalostí toho nejzákladnějšího hodnotit události v politice, stanovit svůj postoj k nejzákladnějším výcvám, protože – G. B. Shaw řekl, že 95 % lidí by raději umřelo, než by začalo myslet.. Patříte mezi ně ?

    1. Ale jistě ,že existuje řada aspektů ,které hrají významnou roli, v kterékoliv situaci ,ale pak je realita ,a i svědomím nedokonalosti jakéhokoliv tvrzení, v zásadě na konec běh světa řídí „kurevské“ náhody a přes všechny úvahy ,které jsou bezesporu legitimní ,kdo co řídí nebo ne , je ta opticky viditelná , jakási výsledná situace ,která má řeší na dva způsoby. Beru ,že hlubší analýza a studium je rozhodně cesta k nějakému hlubšímu vnímání souvislostí. Ale pak přijde Avganistán a vidíme to co vidíme. Kde byli všichni teoretikové ,a to i v mnoha jiných případech. Když se hodnotí Ukrajina ,tak slyšíme tolik zjevných hovadin , omílaných stále do kola. Dle mého názoru nejblíž realitě je Jefim Fištejn ,kterému rozumím ,protože jsem žil v socialismu a ten systém a russko vnímám z pozice někoho ,kdo to zažil na vlastní kůži a nikdo mne neopije rohlíkem. Někdo poslouchá Šándora ,který mele naprosté sračky a i o Afganistánu je mlel (nebyl sám).

  3. Rozumím i té snaze o vyvažování ,že když se něco urve z řetězu ,jako EU a její nenažranost a totalitářství ,tak logicky se snaží ti ,co takovému vývoji nefandí mezi které se počítám( řekl bych ,že většina evropské populace) ,podpořit jakoukoliv opozici a hodit do toho vidle. Chápu ,že bezmezná podpora jakékoliv ze stran vede k pocitu nepostižitelnosti a vždy se pak zvrhne někam ,kam slunce nesvíti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout