80 milionů tun „zeleného odpadu“: Skrytá temná strana sluneční energie

80 milionů tun „zeleného odpadu“: Skrytá temná strana sluneční energie

Prosazovaný přechod na tzv. „zelené“ nebo „udržitelné“ energie rozhodně není po bližším zkoumání ani zelený a ani udržitelný.

Nelze než ze snah, které nyní velmi vehementně prosazuje zejména Brusel, odvodit, že hlavním cílem je energetický kolaps a deindustrializace Evropy.

Přesně tak, jak to chce Agenda 2030: Životní úroveň rozvinutých a rozvojových zemí má být srovnána…

V minulosti jsem se zde velmi detailně v bezpočtu článků věnovala energii větrné, která je nejen neefektivní, ale především vysoce neekologická.

Nyní se podíváme na solární elektrárny, které jsou hojně propagovány i u nás…

Solární energie má také své stinné stránky. A jsou známy již dlouhou dobu.

Po tolik vychvalované udržitelnosti není ani stopy. A jejich neefektivita byla také přehlížena, jak ukazuje studie z roku 2016.

Mimo jiné byly jednoduše vynechány nákladové faktory, jako je instalace, údržba a likvidace. A výtěžek elektřiny se vypočítá za ideálních podmínek.

Pokud však počítáme realisticky, podle Ing. Ferruccia Ferroniho je třeba hovořit o „destrukci energie“ v souvislosti se sluneční energií, protože v konečném důsledku do ní musí být vloženo více energie, než z ní vychází.

Na rozdíl od její účinnosti je nesporná řada dalších nevýhod sluneční energie. A ty se do značné míry shodují s větrnou energií.

Například fotovoltaické systémy také vyžadují suroviny, jako je lithium nebo kobalt, které musí být často získávány dětskou prací nebo přepravovány na dlouhé vzdálenosti. Na druhé straně dodávají energii pouze tehdy, když je správné počasí.

Aby bylo možné zásobovat továrny nebo celé komunity solární energií, jsou zapotřebí obrovské a také vhodné oblasti. Za tímto účelem bývají vykáceny celé lesy – důležité rezervoáry CO2.

A to soláry údajně chrání před nadprodukcí CO2!

Podobně jako u větrných elektráren je i zde velkým problémem likvidace po skončení životnosti. Ta je i v případě fotovoltaiky silně neekologická.

Například „Mezinárodní agentura pro obnovitelnou energii“ očekává do roku 2050 až 80 milionů tun nerecyklovatelného odpadu ze solárních elektráren…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “80 milionů tun „zeleného odpadu“: Skrytá temná strana sluneční energie

    1. Slovanko, trochu dětinský článek, shrnu proč si to myslím: výroba elektřiny ze Slunce je možná více způsoby, nejefektivnější je fotoelektrický jev tedy FV panel, bez blábolení o CO2 – což je globalizační hra(!?!, tak nechápu, že pseudoargumentaci a faulováni používáte). Holá a smutná skutečnost je, že lidé z pohodlí slušně řečeno serou, jak se co vyrábí a jak se odpad využívá, o tomto globalizačním aspektu pište, že je oligarchům životní prostředí u zadele, typickým příkladem je konflikt na Ukrajině a Greténi mlčí a můžeme hádat, kdo si mastí kapsy? Prostým otevřením očí a důsledností lze výrobce motivovat nebo kontrolovat (Bečva a kyanid také typický příklad). Výběr zboží a jeho zdravý původ může a měl by člověk ovládat. Vždyť i Čína má velmi velké problémy s odpady a tlakem na znečištění přírody.
      Ona výroba čehokoliv má být ekologická, aby byla zároveň ekonomická, ale okamžitý zisk je zisk globalizační mafie, proto stále dokola dochází k postupnému poškození životního prostředí na celé Zemi, je externality nezajímají a pokuty jsou směšné…

  1. https://youtu.be/PyRGVQbflCs?t=991 ,– teprve islám a muslimové přinesl do indie náboženské války, indie neznala náboženské války. podívejte se nyní, https://www.youtube.com/watch?v=AvFl6UBZLv4&ab_channel=BusinessInsider , jak se od svého vzniku islám rozlézal na územních mapách země. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. Vítači mají na rukách krev. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. https://video.aktualne.cz/dvtv/terorismus-ma-zaklad-v-islamu-uprchlici-v-demokracii-zit-ned/r~76290110657f11e68d00002590604f2e/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout