Španělsko: Úchyl, který zavraždil vlastní sestřenici a její mrtvolu znásilnil, bude převezen od ženské věznice

Španělsko: Úchyl, který zavraždil vlastní sestřenici a její mrtvolu znásilnil, bude převezen od ženské věznice

Na tento případ, jakých je třeba v USA či Kanadě bezpočet, poukazuji zejména proto, aby bylo patrné, že již dávno nejde jen o záležitost USA.

Podobně zvrácené zákony, podle nichž se může kdokoli prohlásit za jakékoli pohlaví – a to bez operace, hormonální terapie nebo jakýchkoli jiných invazivních zákroků, jsou stále běžnější také v Evropě.

Postupně by tyto zákony měly přijímat všechny členské země EU a je tedy jen otázkou času, než začnou platit i u nás. Muži jsou pak účastni v ženských sportech, mohou navštěvovat dámské šatny, sauny  a toalety a bývají umisťováni na ženská oddělení věznic či nemocnic.

Pokrokové Španělsko je co se různých genderových zákonů týká hodně napřed. Mimo možnosti prohlásit se za jakékoli pohlaví, země také například umožňuje změnu pohlaví u dětí.

Jisté je, že podobní úchylové, jako je ten, kterého nyní ve Španělsku posílají do ženské věznice, pak tohoto zákona zneužívají. V USA takto bylo znásilněno mnoho vězenkyň, případně došlo k situaci, kdy byly vězenkyně oplodněny „spolubydlící.“

A tytéž manýry nyní zřejmě míří i do pokrokových zemí EU…

Sadistický muž, který ubil svou sestřenici k smrti, než sexuálně znesvětil její mrtvolu, požádal podle nového španělského „transzákona“ o přemístění do ženské věznice. 

Lorena Robaina, dříve známý jako Jonathan de Jesús, si v současné době odpykává 38 let ve vězení za extrémně odporný zločin.

Robaina (26) byl poprvé zatčen v červnu 2018, čtyři dny poté, co byla v domě matky oběti v oblasti Betancuria nalezena zohavená mrtvola jeho sestřenice Vanessy Santanové.

Robaina údajně počkal, až jeho teta odejde do práce, než vstoupil do domu a našel Vanessu v jejím pokoji. Robainovi i Santanové bylo v té době 21 let.

Robaina za použití extrémního násilí, jehož cílem bylo zaměřit se na životně důležité oblasti, udeřil Santanovou téměř čtyřicetkrát kladivem, přičemž velkou část úderů zaměřil na její lebku. Robaina pokračoval v bití Santanové i poté, co upadla na zem, a použil pásek, aby ji uškrtil.

Poté, co byla mladá žena mrtvá, Robaina znásilnil její mrtvé tělo.

Během soudu Vanessina matka řekla, že se vrátila domů z práce a zavolala svou dceru, ale když mladá žena nereagovala, šla nahoru, kde  našla její tělo v „kaluži krve“ na chodbě. Vanessiny ostatky byly zabalené do deky a kolem krku měla stále pásek, kterým ji Robaina uškrtil.

Tvář mladé ženy byla zničená do té míry, že byla téměř „nerozpoznatelná“.

Vanessa Santana

Robaina byl okamžitě považován za podezřelého ze zločinu, protože sousedé hlásili, že se nezdál být emocionálně ovlivněn smrtí své sestřenice.  Matka oběti také poznamenala, že měl v minulosti sexuálně vyšinuté chování vůči své sestřenici, včetně toho, že ji v minulosti napadl a ukradl jí oblečení.

Také tvrdila, že její dcera nikdy nenahlásila Robaina policii ze sympatií k němu.

„Vyrůstali spolu, byl často u mě doma. Hodně jsem se o něj starala, ale byl okamžik, kdy ji napadl a Vanessa ho nechtěla udat, protože to byl její bratranec a ona ho milovala,“ tvrdila během soudního řízení  matka Santanové.

Vychovala Robaina jako vlastního poté, co jeho biologická matka zemřela při porodu, a on a Santana si byli velmi blízcí. Oběť údajně pozvala Robaina na procházku a oběd jen několik dní předtím, než ji zavraždil.

Příbuzní Robaina prozradili, že byl emocionálně a sexuálně narušený a měl extrémní problémy se ženami.

„Je to velmi malý člověk se spoustou komplexů. Proto se vždy tak choval k ženám, obtěžoval je. Jen vidět, jak se na ně dívá, bylo to docela odpudivé,“ řekl o Robainovi jeden z bratranců.

Je znepokojivé, že Robaina téměř okamžitě po zahájení procesu prohlásil, že má transgenderovou identitu a pokusil se použít svou genderovou identitu jako polehčující faktor ve snaze, aby byla některá obvinění stažena.

V naději na odstranění 15 let z potenciálního trestu začali Robainovi právníci argumentovat, že zločin nemá žádnou sexuální motivaci, protože Robaina je ve skutečnosti žena, kterou sexuálně přitahují muži.

Obhajoba tvrdila, že Robaina jednal v „výbuchu“ způsobeném poruchou duševního zdraví a že vražda nebyla promyšlená ani sexuální.

Sestřenice Nayara vyvrátila Robainova tvrzení tisku a označila ho za lháře .

„Samozřejmě nikdo nevěří, že to byl výbuch. Robaina se tu noc vkradl do domu mé sestřenice s nějakými klíči, které předtím ukradl mé tetě. Použil rukavice, aby nezanechal stopu. 

Přišel s provazy, dvěma noži a kladivem. Když skončil, otočil zakrvácenou matraci, aby skryl skvrny. Zakrvácené oblečení vložil do pytle a hodil do neobydleného domu. To není afekt,“ řekla.

Během soudního procesu ve vazbě měl Robaina údajně povoleno nosit ve věznici ženské oblečení a bylo mu dovoleno se sprchovat odděleně od mužů.

Robainovy ​​pokusy o snížení trestu pomocí své genderové identity byly nakonec neúspěšné a dostal 38 let vězení, jen o dva roky méně, než požadovala obžaloba jak za obvinění z vraždy, tak za sexuální napadení.

Nyní Robaina usiluje o přemístění do ženské věznice poté, co  Španělsko schválilo nový „trans zákon“, který masivně rozšířil rozsah ochrany a privilegií pro ty, kteří se hlásí k transgender identitě.

Kontroverzní zákon, přijatý 16. února, přiznává komukoli staršímu 16 let právo změnit pohlaví uvedené na jejich oficiálních dokumentech bez jakéhokoli sociálního nebo lékařského dokladu o přechodu.

Zatímco obhájci práv žen vyjádřili znepokojení nad důsledkem, který by zákon měl, pokud jde o mužský přístup do ženských prostor, včetně útulků pro oběti domácího násilí a věznic, zákon již vstoupil v platnost.

Pouhých 12 dní po schválení zákona byl podle ředitele věznice Robaina držen v podmínkách určených v podepsaném interním příkazu, který vyžaduje, aby zaměstnanci při oslovování používali Robainovo nové „ženské“ jméno.

Bylo také rozhodnuto, že Robainovi bude poskytnuta soukromá cela a soukromé prohlídky.

Podle španělské Anteny3 žádá Robaina také o převod do věznice pro ženy, nad čímž rodina oběti před lety vyjádřila znepokojení.

V roce 2021, poté, co Robaina oznámil svou transgender identitu, rodina Santanové mluvila s tiskem a varovala, že „jeho změna pohlaví by mohla způsobit, že skončí v ženské věznici,“ a dodali:

„Představte si, co by to bylo pro vězeňkyně, které jsou skutečné. ženy. Nutit je žít s přiznaným vrahem žen.“

Ministerstvo vnitra nyní uvedlo, že Robaina se bude moci přestěhovat do ženské věznice hned poté, co si vyvine ženštější vzhled.

Trans zákony ve Španělsku skutečně nahrávají násilníkům, přičemž tento případ není ničím ojedinělý.

Minulý rok  se muži v Katalánsku  podařilo vyhnout obvinění z domácího násilí na základě pohlaví poté, co změnil svou genderovou identitu. 

Muž a jeho partnerka spolu byli 11 let, ale jejich vztah se začal zhoršovat poté, co projevil touhu nosit v ložnici spodní prádlo a užívat estrogen. 

Žena, která neměla chuť podílet se na mužově zjevném fetiši, se přestěhovala do jiné místnosti v domě, kde ji však její bývalý partner terorizoval a následně ji sexuálně a fyzicky zneužil.

Poté, co se do věci zapojila policie, se žena dozvěděla, že již změnil své zákonné označení pohlaví, takže nemohl být obviněn z pohlavně specifického zločinu genderově podmíněného násilí, protože je podle Španělských zákonů považován za ženu.

Jelikož byl násilník právně uznán za ženu, oběti nebyla poskytnuta žádná zvláštní ochrana, včetně ochranného příkazu, a byla nucena si vybrat mezi bezdomovectvím a návratem do bydliště za násilníkem.

Podobné zákony již platí například také v Německu, Švýcarsku, Dánsku, Finsku, Švédsku, Irsku, Francii nebo Holandsku. Je zřejmě jen otázkou velmi krátkého času, než budou platit i u nás.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Španělsko: Úchyl, který zavraždil vlastní sestřenici a její mrtvolu znásilnil, bude převezen od ženské věznice

  1. Carles Puigdemont a jemu podobní nie sú žiadni katalánski vlastenci , ale nebezpeční fanatici a separatisti /až fašisti/ podobní mnohým maďarským politikom na Slovensku či v Rumunsku. Škoda,že Francisco Franco nedal všetkých Kataláncov aj Baskov kompletne postrieľať alebo s nimi nezatočil aspoň tak, ako s mnohými národmi ZSSR Stalin. Spomeňte si napríklad na Havlovho kamaráta Miklósa Duraya, ktorý po roku 1989 otvorene a beztrestne žiadal revíziu hraníc /za jeho nesporne protištátnu činnosť ho pred rokom 1989 aj väznili – škoda, že nedostal trest smrti/. Na jeho pohreb k nám prišiel ako súkromná osoba aj maďarský fašistický diktátor Orbán. No a prevrat proti Ceaušescovi spustil vodca tamojšej maďarskej iredenty a kalvínsky kňaz László Tokeš, aj jeho mal Ceaušescu dať obesiť za jeho napojenie na už vtedy nebezpečnú maďarskú vládu aj obchodovanie na čiernom trhu …

  2. Zachytil som správu, že na majstrovstvách sveta „žien“ vo futbale štartuje aj chlap, ktorý sa považuje za ženu. Určite nikoho neprekvapí, že v drese Kanady. Keby to niekto v Trúdovej diktatúre verejne kritizoval, hrozí mu až doživotie, a už dávno nie iba teoreticky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout