„Hledejte Švédy a zabíjejte je,“ vyzývá islámská skupina poté, co včera došlo k pošlapání koránu (videa)

„Hledejte Švédy a zabíjejte je,“ vyzývá islámská skupina poté, co včera došlo k pošlapání koránu (videa)

Jak již víte, tak včera mělo ve Stockholmu dojít k pálení koránu, které se ovšem nakonec nekonalo. Podle švédských zdrojů byl důvodem déšť, nicméně Iráčan, který se chystal korán spálit, jej alespoň pošlapal, což muslimům vadilo neméně.

Připomínám, že této akci předcházelo v noci na včerejšek zapálení švédské ambasády, které bylo zřejmě jen předehrou budoucí diplomatické války:

Akce, při níž nebyl naplněn původně plánovaný cíl, měla tedy i přesto odezvu v islámských zemích, zejména v samotném Iráku, odkud pochází iniciátor pálení koránu.

Na samotné akci, která trvala asi hodinu, hovořil aktér pálení koránu – Iráčan Salwan Momika – po celou dobu arabsky a byl sledován  davem naštvaných Arabů.

Asi po půlhodině Momika šlápl na Korán a dav začal náhle křičet: „Allahu akbar!!“ Různé pokřiky bylo průběžně slyšet i během jeho projevu – zřejmě v reakci na to, co říkal.

Reakce přihlížejících muslimů je vidět například zde:

A ozval se i samotný Irák, kde akce vyvolala útok na švédskou ambasádu. V době akce pak Irák vyhostil švédského velvyslance s tím, že přerušuje diplomatické styky se zemí.

Podle zpráv mají nyní švédské společnosti také zakázáno podnikat v Iráku.

Ve čtvrtek odpoledne Irák také oznámil, že ruší pracovní povolení švédské telekomunikační společnosti Ericsson.

Ozbrojená vojenská skupina Ashab al-Kahf vyzvala k násilí proti Švédům. „Zabijte je, kdekoli je najdete,“ píší.

„Události pálení Koránu jsou bojovým aktem a znamením pro nás, abychom jednali tvrdě,“ napsal Ashab al-Kahf na Telegramu.

Skupina naléhá na své členy, aby „hledali všechny švédské zájmy a zničili je“ a pokračuje:

„Podívejte se na každého Švéda, ve skutečnosti je to izraelský Žid, ale používá švédskou identitu jako krytí. Protože vše, co se nyní děje, je plánováno a řízeno Mezinárodním židovským kongresem. Takže Židé jsou naši nepřátelé, tak je hledejte a zabíjejte všude, kde je najdete.“

Tolik výzva skupiny, která má už za sebou několik útoků proti západním cílům v Iráku, zejména pak proti Američanům, dosud však neútočila za  hranicemi země.

Jejich výzva však samozřejmě může podnítit příznivce skupiny – či muslimy všeobecně – kdekoli ve světě.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “„Hledejte Švédy a zabíjejte je,“ vyzývá islámská skupina poté, co včera došlo k pošlapání koránu (videa)

  1. Len tak mimochodom, Saddám Husajn irackú kresťanskú menšinu chránil a Husní Mubarak tiež…Aj preto Saudská Arábia úspešne lobovala u CIA, aby boli zvrhnutí. Rodina Assadovcov miestnych kresťanov chráni, napriek veľkým ťažkostiam ,dodnes. Ničenie výtlačkov koránu či zneucťovanie mešít bravčovým mäsom samozrejme schvaľujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout