Loď, na které vznikl požár po vzplanutí elektromobilu, zřejmě způsobí ohromnou ekologickou katastrofu

Loď, na které vznikl požár po vzplanutí elektromobilu, zřejmě způsobí ohromnou ekologickou katastrofu

Loď, která převážela auta z Holandska do Egypta, vzplanula záhy po vyplutí z holandského přístavu. Při marné snaze požár uhasit zemřel jeden člověk, další byli zraněni.

Ještě před pár dny, kdy jste si o případu mohli přečíst také zde, oficiální zdroje odmítaly potvrdit, že požár vzplál od elektromobilu. Nyní je to již potvrzené, což může vést k tomu, že i další dopravci budou přepravu elektromobilů odmítat.

Již v minulosti totiž ke vzplání elektromobilů při přepravě došlo, což pak vedlo některé přepravní společnosti k tomu, že nyní podobný náklad odmítají přepravovat.

Tentokrát však došlo ke vzplanutí elektromobilu v místech, kde se nachází podmořská přírodní rezervace. Jedno údajně ekologické vozítko tak zřejmě způsobí nesmírnou ekologickou katastrofu…

Úřady v Nizozemsku stále závodí s časem, aby zabránily možné ekologické katastrofě u jejich severního pobřeží, kde je nákladní loď se stovkami elektrických automobilů v sevření požáru již třetí den v řadě.

Příčina požáru zatím nebyla zveřejněna, ale televize RTL Nederland ve čtvrtek zveřejnila záznam rozhovoru rádiového přenosu záchranných týmů ze středečního zahájení záchranných operací, ve kterém jeden z jejich členů uvádí, že požár vypukl v baterii elektromobilu.

Ve čtvrtek mluvčí pobřežní stráže Edwin Granneman řekl rádiu BNR, že „riziko ekologické katastrofy je stále přítomno, s možným scénářem, ve kterém se loď převrátí a potopí. Pak by došlo k poškození životního prostředí.“

Waddenské moře, které se táhne podél pobřežní oblasti táhnoucí se od Nizozemska po Dánsko, bylo prohlášeno za místo světového dědictví UNESCO a má bohatou rozmanitost více než 10 000 vodních a suchozemských druhů.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 4.8]

7 thoughts on “Loď, na které vznikl požár po vzplanutí elektromobilu, zřejmě způsobí ohromnou ekologickou katastrofu

 1. Vypadá to, že nyjčko dojde vopravdu k tomu globálnímu voteplení, pokud ten elektrovehikl nepřestane hořet ani pod hladinou. Ale na druhou stranu, než se všichni rozpustíme horkem, můžem vytahovat vařený ryby rovnou z vody a ušetříme na plynu. No a premyjér Fyjala, adept na zápis do Guinessovky (mistr husarských kousků – vystudoval několik VŠ i s IQ pod 107), bude konečně kyng, páč posral co mohl, a přesto Češi nezmrznou.

 2. Nedavno jsem se ptal svagrove meho syna, ktera dela ve Svedsku doktorat na nejake tema kolem klima. Me otazky byly: kolik CO2 je v atmosfere? (0.04%) Jak se zmenil obsah CO2 za poslednich 200 let? (o 0.01% CO2 z 0.303% na 0.04%) O kolik se zvysi co“ rocne? (0.01:200=0.00005%) Kolik CO2 produkuje lidstvo? (5% CO2 95% produkuje priroda sama) Kolik emituje Evropa? (z tech 0.5% jen 6%).
  Pani doktorka na klima neumela odpovedet ani jednu otazku. Ale jsem ted nenaviden.
  (Na Sznamu me uz podobne prispevky pravdy (ke kovidu) pred rokem smazali, me udaje muze kazdy libovolne pouzivat).

 3. Pri cteni meho prispevku jsem nasel chyby, bohuzel neni mozne ho smazat. Proto znova snad bez chyb.

  Nedavno jsem se ptal svagrove meho syna, ktera dela ve Svedsku doktorat na nejake tema kolem klima. Me otazky byly: kolik CO2 je v atmosfere? (0.04%) Jak se zmenil obsah CO2 za poslednich 200 let? (o 0.01% CO2 z 0.03% na 0.04%) O kolik se zvysi CO2 rocne? (o 0.01:200=0.00005%) Kolik CO2 produkuje lidstvo? (5% CO2, 95% produkuje priroda sama) Kolik emituje Evropa? (z tech 5% jen 6%).
  Pani doktorka na klima neumela odpovedet ani jednu otazku. Ale jsem ted nenaviden.
  (Na Sznamu me uz za podobne prispevky pravdy (ke kovidu) pred rokem smazali, me udaje muze kazdy libovolne pouzivat).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout