Holandsko: Smrtící požár na nákladní lodi u Amelandu zřejmě vznikl vznícením elektromobilu

Holandsko: Smrtící požár na nákladní lodi u Amelandu zřejmě vznikl vznícením elektromobilu

Již před časem jste si zde mohli přečíst o požáru jiné lodi, která byla naložena elektromobily. Někteří lodní dopravci v té souvislosti již odmítají převážet elektromobily coby vysoce nebezpečný náklad.

Nyní se vznítila další loď, která mimo jiné převážela i elektromobily. Včera ještě sice nebyl původ požáru potvrzen, ale již nyní se předpokládá, že také tentokrát bude příčinou jeden z převážených elektromobilů.

Před nizozemským ostrovem Wadden Sea Ameland hoří nákladní loď s asi 3000 auty na palubě: Požár prý vypukl v elektromobilu ve středu večer. Oheň se stále nepodařilo uhasit. Jedna osoba zemřela a někteří členové posádky byli zraněni.

„Fremantle Highway“ byla na cestě z Bremerhavenu do Port Said v Egyptě s 2 857 automobily – 25 z nich byly elektromobily. Kolem půlnoci přišla zpráva o požáru na palubě: posádka se jej pokusila uhasit, ale neúspěšně. Při pokusu o uhašení zemřel člověk.

Loď byla evakuována, někteří členové posádky skočili do moře a byli vyloveni pobřežní stráží, zbytek byl zachráněn vrtulníkem. 16 z 22 členů, kteří přežili, muselo být převezeno do nemocnice s dýchacími potížemi, ale jejich životy prý nejsou v ohrožení.

Oheň se stále nepodařilo uhasit. Aktuálně se předpokládá, že příčinou požáru byl elektromobil na palubě. Prý se to poté velmi rychle rozšířilo.

Mluvčí nizozemské pobřežní stráže uvedla, že je obtížné dostat pod kontrolu požár na moři – zvláště když jsou na palubě vozidla a elektromobily. Nákladní loď je asi 27 kilometrů od Amelandu a hrozí jí potopení.

„Ekologická katastrofa způsobená potopením lodi zatím není problémem, ale je to jeden z možných scénářů,“ jak uvedl mluvčí úřadu Rijkswaterstaat.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

One thought on “Holandsko: Smrtící požár na nákladní lodi u Amelandu zřejmě vznikl vznícením elektromobilu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout