Itálie: Proč ve skutečnosti došlo k požárům na jihu země? (video)

Itálie: Proč ve skutečnosti došlo k požárům na jihu země? (video)

V Itálii i Řecku došlo k mohutným požárům, které mnohá média zneužila ke klimatické propagandě. Nicméně nakonec se ukázalo, že kompletně všechny požáry byly zapáleny úmyslně.

To se potvrdilo jak v Řecku, kde muselo jít vzhledem k mnoha ohniskům o koordinovanou akci, tak v Itálii, kde se pro změnu podařilo několik žhářů natočit drony.

Žhář v Kalábrii:

 

Žhář – Sicílie:

Podezřelý žhář byl zachycen na záběrech z dronu, které zveřejnily úřady v italském regionu Kalábrie uprostřed probíhajících požárů, což vnáší jiný pohled na hru na obviňování požárů z údajné změny klimatu.

Mainstreamová média rychle poukázala na člověkem vyvolanou změnu klimatu jako na primární příčinu požárů. Tyto nové důkazy však naznačují jiný, potenciálně zlověstnější původ.

Záběry z dronu, které zveřejnily úřady, ukázaly muže jedoucího na motorce v hustě zalesněné oblasti. Jak se dron blíží, jedinec je viděn, jak hází kameny ve snaze dron zničit.

Další takový záběr se podařilo natočit na Sicílii a podle informací by nemělo jít o jediné záběry žhářů. Několik dalších nebylo zveřejněno.
Roberto Occhiuto, prefekt regionu Kalábrie, vyjádřil své odhodlání podniknout rázné kroky proti žhářům. Prozradil, že 22 takových podezřelých žhářů bylo loni zadrženo prostřednictvím sledování drony, podle deníku Independent.

Stále není jasné, zda byl některý z podezřelých  žhářů zatčen.

Sicílie byla požáry zasažena obzvláště tvrdě. Regionální prefekt potvrdil, že při požárech přišli o život tři starší lidé. Italský hasičský sbor oznámil, že minulý týden od neděle do úterý bojoval s téměř 1 400 požáry, včetně 650 na Sicílii a 390 v Kalábrii.

V roce 2021 bylo i díky dronům jen v Itálii zadrženo 1598 žhářů:

Letošní vlna požárů zachvátila celé Středomoří:

Požáry, které byly úmyslně založeny žháři, se šíří po celém světě. Začalo to už dříve v Kanadě, později došlo k zapálení většího počtu požárů v oblasti Středomoří (nejen v Řecku a Itálii, ale také v Tunisku a Alžírsku) a nedávno byl zatčen žhář v USA.

Minulý měsíc byl v Kalifornii zatčen 71letý Edward Hackerman a obviněn ze založení loňského požárů v Oak Fire, z něhož média obviňovala klimatické změny.

Hackerman byl vzat do vazby za založení požáru, který spálil více než 19 000 akrů.

Hackerman je údajně hasič v důchodu s 12 lety zkušeností. Oheň zničil 127 rodinných domů a více než 60 dalších budov.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout