Berlín staví nové a cenově dostupné byty, ale jen pro lesby

Berlín staví nové a cenově dostupné byty, ale jen pro lesby

Zatímco původní obyvatelstvo – včetně důchodců a rodin – je vystěhováváno zatím z nájemních a obecních bytů (vyvlastnění se připravuje), aby bylo kde ubytovat do země se valící islámské hordy, v Berlíně se rozhodli postavit zbrusu nový, cenově dostupný bytový komplex.

Ale má to jeden poněkud zásadní háček. Běžná německá rodina v něm bydlení nenajde a zapomenout mohou i páry v důchodu či mladý pár, chystající se založit rodinu.

A tentokrát mají smůlu i nově příchozí džihádisté  – většinou mladí muži vojenského věku. Byty jsou totiž určeny výhradně lesbám.

Život od pouhých 6,90 eur za metr čtvereční v Berlíně. A ne jen tak někde, ale na místě 1A na Berolinastraße ve čtvrti Mitte na dohled od náměstí Alexanderplatz a stanice metra „Schillingstraße“.

Ale cenově dostupné byty jsou určeny jen pro lesbičky nebo „ženy milující ženy“, jak se píše na domovské stránce sdružení „RuT – Frauen Kultur & Wohnen“.

Na místě bývalého parkoviště přímo za Kino International se v současné době staví osmipodlažní budova se 72 byty pod záštitou státní organizace WBM (Wohnungsbaugesellschaft Berlin Mitte).

Kromě toho bude komplex mimo jiné obsahovat veřejnou „Kiez-Café“, stejně jako komunitu pečovatelského domu s 8 místy pro ženy s ošetřovatelským titulem. Obecným nájemcem bude lesbická iniciativa RuT.

Polovina bytů, které mají být připraveny k nastěhování od října 2025, bude dotována městem, takže od začátku bude možné „nástupní nájemné“ od 6,90 eur za metr čtvereční.

Městský radní Ephraim Gothe je citován deníkem Bild následovně: „Jsme hrdí na to, že můžeme tento projekt podpořit.“ Slovem „my“ má sociální demokrat samozřejmě na mysli daňové poplatníky – výslovně i ty, kteří plně nesdílejí „pride“ názory sociální demokracie.

Šéfka RuT Jutta Brambach dokonce hovoří o „průkopnickém projektu“ pro celou Evropu. Předsedkyně asociace vnímá byty a queer kulturní centrum jako symbol větší „lesbické a queer viditelnosti a genderové rovnosti.“

Iniciativa vysvětluje, proč je v Berlíně potřeba dotované bydlení pro lesby:

„Myšlenkou projektu je vytvořit inkluzivní místo, kde ženy milující ženy mohou žít v solidární ženské / lesbické komunitě a zůstat sebeurčující a co nejvíce nezávislé až do konce svého života.“

Pro tuto cílovou skupinu, která je na domovské stránce také označována jako „osoby s vícenásobnou diskriminací“, neexistuje srovnatelná nabídka.

Mít možnost důstojně stárnout je jistě legitimní požadavek, ale na druhé straně by to nemělo být omezeno na „ženy milující ženy.“ Stává se však problematickým, má-li být přístup ke státnímu financování, tj. penězům daňových poplatníků, závislý na sexuální orientaci a/nebo ideologii.

Řetězec argumentů předložených RuT se čte jako řada obvinění, která člověk slyší znovu a znovu, pokud jde o navlékání členů LGBTQ komunity do role obětí. Podle jejich tvrzení by musel člověk předpokládat, že sdružení nesídlí v Berlíně, ale v Saúdské Arábii nebo Íránu.

Diskriminace podle nich spočívá mimo jiné v tom, že jejich způsob života je skryt a lesby nejsou vnímány jako cílová skupina s vlastními potřebami.
To tvrdí v době, kdy vládnoucí ideologie všechny LGBTQ povyšuje na jakési „nadlidi.“

Mimochodem: Městská plánovací kancelář Mitte dala projektu své požehnání v základních částech, ale pak nenechala projít některé další požadavky.

Úřad například odmítl nátěr „v duhových nebo fialových tónech“ s odůvodněním, že se nehodí k okolním budovám.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4]

4 thoughts on “Berlín staví nové a cenově dostupné byty, ale jen pro lesby

  1. Všeho do času. Až je zaregistrují jejich muslimští spoluobčané takto na jednom místě, myslím, že se velice rády zase
    rozptýlí dobrovolně mezi standartní berlínské obyvatelstvo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout