USA: Černošský rapper chce přivést Afričany zpět do Afriky

USA: Černošský rapper chce přivést Afričany zpět do Afriky

K podobnému pokusu o vytvoření  státu složeného z černochů, kteří se vrátili z USA do Afriky, již došlo. V západoafrické Libérii se usídlily tisíce černochů z USA, ale k žádnému africkému hospodářskému zázraku tam nedošlo, spíš naopak.

Země je tak průběžně sužována převraty, občanskými válkami a i ekonomicky se příliš neliší od ostatních afrických zemí. Vzhledem k osudu Libérie tak lze pohlížet i na snahy o přestěhování černochů z USA do měgaměsta v Senegalu s nemalou skepsí.

Obzvlášť pak když vidíme, jak nyní vypadají města, která již černoši ovládli v USA, jako například zločinem velmi zmítané Chicago.

Americký zpěvák Akon pochází ze Senegalu. Tam nyní buduje futuristické město za 6 miliard dolarů. Jeho cíl: přivést co nejvíce černochů zpět do Afriky.

S více než 35 miliony prodaných hudebních alb je Akon jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších hudebníků v USA. Spolupracoval se světoznámými zpěváky, jako je Michael Jackson. Akon je členem Tukulor, etnické skupiny ze Senegalu. Když byl dítě, tak se s ním rodiče přestěhovali do Spojených států. Zpěvák však nikdy nezapomněl na své kořeny.

Po mnoho let byl černý rapper oddaný svému domovskému kontinentu Africe. Například v roce 2014 společnost Akon zahájila projekt „Akon Lighting Africa“.

Tímto způsobem chce nyní 50letý muž poskytnout Afričanům přístup k elektřině. S pomocí sluneční energie má být elektřina vyráběna energeticky soběstačným způsobem. Dosud bylo k rozvodné síti připojeno více než 100 000 domácností ve více než 14 afrických zemích.

V roce 2018 zpěvák oznámil, že chce v Senegalu vybudovat město budoucnosti. V souvislosti s filmem „Black Panther“ Akon mluví o „Wakandě v reálném životě“.

Film pojednává o fiktivní, vysoce rozvinuté africké metropoli. Takové futuristické město má nyní vzniknout jižně od Dakaru. Za šest miliard dolarů.

Akon City by mělo být jako z příruček globalistů. Má jít o chytré město, které bude kombinovat udržitelnost a digitalizaci. Vlastní kryptoměna Akonu pod názvem „Akoin“ má být použita jako platební prostředek.

Projekt však již léta polarizuje. Začátek výstavby se stále více odkládá, zdůrazňují kritici. Akon se tím nenechal vyvést z míry a ještě v říjnu 2022 uvedl, že většina města bude dokončena do roku 2026.

S městem chce v Senegalu vytvořit naléhavě potřebná pracovní místa. Chce také nabídnout černým Američanům domov. Nejen v Senegalu, ale i v Ugandě má být v budoucnu postaveno futuristické superměsto.

Jen před několika měsíci Akon zopakoval svou touhu přivést co nejvíce černochů zpět do Afriky.

„Afrika by mohla být nejsilnějším národem na světě, kdyby se všichni vrátili domů“, zdůrazňuje zpěvák svůj cíl. „Afrika by měla zdroje, půdu a obyvatelstvo. Společně mají také sílu a know-how,“ řekl.

Akon ukončil své poznámky otázkou: „A proč to neuděláme?“ Mainstreamová média v USA reagovala mlčením. Na druhé straně se objevila pozitivní zpětná vazba od panafrických organizací.

Akon není prvním černochem, který tvrdí, že černoši by se měli etnicky oddělit  nebo se vrátit do Afriky. Celebrity jako Muhammad Ali a Malcolm X také vyzvaly ke sjednocení všech černochů.

Již v roce 1920 Marcus Garvey, který je považován za zakladatele černošského nacionalismu, vyzval ke sjednocení černochů v USA a jejich návratu do Afriky. Toto takzvané hnutí „Zpátky do Afriky“ nyní představuje Akon.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

4 thoughts on “USA: Černošský rapper chce přivést Afričany zpět do Afriky

  1. Treba dodať,že Akon /spolupracoval aj s Eminemom/ je hlboko veriaci moslim a do bodky dodržiava všetky príkazy svojho náboženstva …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout