Trump k Ukrajině: Je třeba zastavit zabíjení, ale EU měla dát víc peněz než USA (video)

Trump k Ukrajině: Je třeba zastavit zabíjení, ale EU měla dát víc peněz než USA (video)

V Trumpově případě lze samozřejmě kvitovat volání po ukončení zabíjení, což je nyní mezi válečnými štváči značně nepopulární, nicméně ve svém proslovu jaksi zapomíná na to, kdo celé současné dění inicioval.

Byl to samozřejmě US Deep state s majdanským pučem v roce 2014 a dlouhodobým vměšováním se do ukrajinské politiky, která je pod plným vlivem USA. Nicméně je pravda, že pod falešnou záminkou Minských dohod v témže „jely“ i země EU, především Německo a Francie, jak ostatně přiznali jejich tehdejší vůdci Merkelová s Hollandem.

Máslo na hlavě tak má víceméně celý Západ, který je však v lokajském postavení k USA. Tedy extrémní financování zástupné války ze strany USA se v tomto kontextu jeví být očekávaným.

Každopádně je důležité nyní sledovat prohlášení Trumpa už jen proto, že pokud se nestane nic zásadního, bude velmi pravděpodobně již za rok a půl prezidentem USA.

Vzhledem k neustále upadajícím preferencím Bidena by se tentokrát zřejmě nepodařilo volby zfalšovat tak, aby opět vyhrál.

Jednak budou volby po posledních zkušenostech mnohem ostřeji sledované a na druhou stranu bude náskok Trumpa tak velký, že by bylo falšování extrémně obtížné.

Donald Trump během akce CNN prohlásil, že je životně důležité „zastavit zabíjení“ na obou stranách ukrajinsko-ruské války, a že konflikt ukončí do 24 hodin od chvíle, kdy se stane prezidentem.

Během akce v New Hampshire byl 45. prezident zasažen salvou otázek od nepřátelského hostitele z propagandistické CNN.

Když se student ze Saint Anselm’s College zeptal Trumpa, zda by vůči válce prosadil stejnou politiku jako Bidenova administrativa tím, že by nalil více peněz a více vojenského vybavení, Trump odpověděl:

„Tady je ta věc – musím to říct pro začátek, už na tom nezáleží – kdybych byl prezidentem, nikdy by se to nestalo, a dokonce i demokraté to přiznávají. Putin věděl, že by se to nikdy nestalo a to s jeho plynovodem by se nikdy nestalo,“ řekl Trump.

„A všichni ti mrtví lidé, jak Rusové, tak Ukrajinci, by dnes mrtví nebyli. A všechna ta města, která jsou vyhozena do povětří a rozpadla se až do základů – to by se nestalo,“ dodal.

Trump také zdůraznil obrovskou propast mezi množstvím peněz, které Spojené státy poslaly Ukrajině ve srovnání s Evropskou unií.

„Tady je problém, dosud jsme dali 171 miliard dolarů. Evropská unie, která je přibližně stejně velká jako naše ekonomika, dala asi 20 miliard dolarů,“ řekl Trump.

„Takže my jsme na 170 dolarech a oni na 20 dolarech, nemusíte vědět příliš mnoho o historii nebo geografii, abyste si uvědomili, že jsou trochu více ovlivněni než my … Takže musí dát mnohem více peněz, protože nás využívají stejně jako každá jiná země,“ dodal.

Trump se propagoval jako mírový prezident a pokračoval tvrzením, že „bude mít válku vyřešenou za jeden den – 24 hodin“ poté, co bude znovu zvolen prezidentem.

Na otázku, zda chce, aby vyhrála Ukrajina nebo Rusko, Trump odpověděl: „Chci, aby všichni přestali umírat. Umírají Rusové a Ukrajinci. Chci, aby přestali umírat,“ dodal. „A zařídím to…. za 24 hodin to budu mít hotové. K tomu potřebujete moc prezidenta.“

Mnoho Trumpových prohlášení se setkalo s nadšenou reakcí publika, k velké nelibosti CNN.

Moderátorka CNN Kaitlan Collinsová se pokusila Trumpa přesvědčit, aby nazval Putina „válečným zločincem“, ale bývalý prezident se odmítl nechat pohnout ze svého hlavního bodu.

„Pokud řeknete, že je válečný zločinec, bude mnohem těžší uzavřít dohodu, aby se tato věc zastavila, protože pokud se stane válečným zločincem, kterého lidé chytí a popraví, bude bojovat mnohem tvrději než za jiných okolností,“ řekl Trump.

„To je něco, o čem se bude diskutovat později. Právě teď chceme tuto válku urovnat,“ dodal.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4.5]

4 thoughts on “Trump k Ukrajině: Je třeba zastavit zabíjení, ale EU měla dát víc peněz než USA (video)

  1. Volby jsou sfalšované vždy a pustí tam toho kdo jim pasuje do hry. Doufám že si někdo nemyslí že vhozením lístku něco změní. Celkově k funkci pustí jen své prověřené lidi který budou hájit jejich zájmy. Jediné východisko je nezúčastňovat se i u nás těchto her a nevolit nikoho. Ignorovat je i veškeré volby.

  2. Je samozrejme nežiaduce, aby fanatický podporovateľ Izraela Trump vo voľbách uspel. Nijako sa totiž netají svojím úmyslom zaútočiť spolu so spojencami na Irán /plus Sýriu/, zničiť jeho relatívne umiernený a ako-tak demokratický politický systém a nastoliť tam prozápadnú bábkovú vládu spojenú s neustálym chaosom na spôsob Libanonu. Podľa mňa nemá v úmysle ani zastaviť vojnu na Ukrajine,v tomto bode drzo klame. Keby sa dostal do basy ,tým lepšie. Nech radšej uspeje Biden a privedie USA do totálneho pekla, od ktorého už tento najodpornejší štát sveta nemá ďaleko.

    1. No on je to stejný magor jako Bidet, neb si vůbec neuvědomuje, že ta doba už je v nenávratnu, arabové se pomalu ale jistě sjednocují neb vědí co jsou U-SSA zač a že se jim v žádném případě věřit nedá. Takže by Trampík zůstal na Sírii, Írán atd opět jen se zaprodanci EU sám a to není dobrá vidina ani pro toho arogantního magora.

  3. Ano Yankees degeneráti by rádi válčili, ale za peníze a životy druhých. Přesně tak si to představovali vždy a jejich rectal alpinist to budou za žabí kůžičky prosazovat v celé UE neb to je jediný otrok který jim ještě zůstal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout