Po zavedení tvrdých represí proti zločineckým gangům se stal Salvador nejbezpečnější latinskoamerickou zemí

Po zavedení tvrdých represí proti zločineckým gangům se stal Salvador nejbezpečnější latinskoamerickou zemí

Salvador by se měl stát příkladem západoevropským zemím, jejichž části již ovládly muslimské gangy. Jenže zatímco evropské země v rámci politické korektnosti a falešné pseudohumanity nedělají nic, co by gangy jakkoli odrazovalo od páchání dalších zločinů, v Salvadoru se zločinci dočkali velmi tvrdých represí – a zabralo to.

Z nejnebezpečnější země na světě v roce 2018 se nyní stává nejbezpečnější zemí Latinské Ameriky. Chtělo to však tvrdý zásah a se zločinci se nijak nepárat. Žádná evropská falešná pseudohumanita a komfortní cely ne nepodobné hotelovému ubytování.

Poté, co před více než rokem vyhlásil válku zločineckým gangům a záhy vyhlásil i výjimečný stav, mohl prezident Nayib Bukele před několika dny prohlásit, že v zemi nedošlo k jediné vraždě.

Salvador je obvykle známý vysokou mírou násilí, ale nakonec měli všeho dost a v roce 2019 byl  zvolen prezidentem 41letý Nayib Bukele. Během prvního roku u moci klesl počet vražd o 50 procent.

S výjimečným stavem zavedeným před více než rokem byla policie schopna bez odsouzení zadržet 68 000 podezřelých členů gangu.

„Skončili jsme 10. května 2023 s nulovým počtem vražd na národní úrovni. To znamená 365 dní bez vraždy, což je celý rok,“ napsal Bukele na Twitteru.

Podle zdroje prezidentova komunikačního týmu se to týkalo celkového počtu dnů bez vražd od roku 2019 spíše než po sobě jdoucích dnů.

Bukeleho krok přichází jen několik týdnů předtím, než dokončí čtvrtý rok ze svého pětiletého funkčního období v zemi, která kdysi měla jednu z nejvyšších měr vražd na světě.

„Salvador se změnil z nejnásilnější země na světě na nejbezpečnější zemi v Latinské Americe,“ řekl prezidentův tiskový mluvčí.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Po zavedení tvrdých represí proti zločineckým gangům se stal Salvador nejbezpečnější latinskoamerickou zemí

  1. Zaujímavý paradox: Salvador sa pod vedením moslimského prezidenta stal najbezpečnejšou krajinou na juh od USA, zatiaľ čo USA sa počas vlády moslima Obamu stali takmer na celom území jednou z najnebezpečnejších krajín na svete… Aj Kanada s moslimským premiérom, pravdaže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout