Irsko připravilo nejtvrdší cenzurní zákon, do vězení může jít kdokoli, kdo čte materiály nesouhlasící s režimem

Irsko připravilo nejtvrdší cenzurní zákon, do vězení může jít kdokoli, kdo čte materiály nesouhlasící s režimem

Již před pár dny se proti novému irskému zákonu silně vymezil Elon Musk, neboť země od něho požadovala velmi tvrdou cenzuru Twitteru, který je v současné době víceméně svobodnou platformou. Nyní postupně začíná vycházet najevo co vše zákon vlastně zahrnuje.

Irští zákonodárci schválili novou legislativu, která občanům zakazuje sledovat nebo sdílet nemainstreamový mediální obsah na svých telefonech a počítačích.

Nová legislativa znamená, že cokoli, co si lidé prohlížejí online a tzv. „ověřovateli faktů“ to považují za nenávistné, bude mít za následek uvěznění pro ty, kdo tyto materiály viděli nebo sdíleli.

Trestné je tak držení a už ne „jen“ šíření nesouhlasných názorů. Trestána tak bude kritika masové migrace, islamizace, nemainstreamové názory na Covid, očkování nebo na klimatickou agendu.

Tento drakonický projekt by mohl v Evropě rychle vytvořit precedens, protože EU již dlouho v cenzuře přitvrzuje a hledá cestičky, jak občany co nejvíc navést na jejich „jedinou pravdu.“

Důkazní břemeno se navíc obrátí na osoby obviněné z „nenávistných projevů.“ Konkrétně se navrhovaný zákon zaměřuje na přípravu a držení materiálů, které by mohly vést k „násilí a nenávisti vůči jednotlivcům a jejich chráněným vlastnostem.“

Pokud je osoba podezřelá z tohoto trestného činu, protože byla například nalezena „rasistická karikatura“ na mobilním telefonu nebo notebooku, budou proti ní podniknuty úřední kroky, dokud nebude prokázán opak nebo zproštění viny. Pokud budete obviněni, hrozí vám až dva roky (!!!) vězení:

Podle všeho mají být velmi tvrdě trestány zejména nenávistné výroky genderového typu (tedy proti různým LGBTQI). Pak se můžete dostat do vězení například v případě, kdy budete kritizovat, že muži závodí v ženských kategoriích mnoha sportů nebo to, že vláda povoluje dětem měnit pohlaví i bez souhlasu rodičů.

I když je zpráv o novém zákonu spousta, jen málokdo zmínil hlavní příčinu toho, proč byl zákon přijat.

Irsko totiž nesmírně zatěžuje probíhající invaze, takže stále více lidí protestuje v ulicích proti politice otevřených hranic. Vláda již delší dobu hledala páku na tyto demonstranty – a tou je právě dotčený zákon, který má však nepoměrně širší záběr než jen odpor proti probíhající výměně obyvatel.

Zakazoval by totiž i protimigrační demonstrace, protože i ty jsou považovány za nenávistný projev. Stávající vláda si je také vědoma, že u dalších voleb nemá šanci, vyhráli by totiž odpůrci muslimské invaze a EU.

Vláda si zřejmě myslí, že když de facto zakáže opozici, přihraje si tím na svou stranu ztracené voliče. Tomu však lze jen stěží uvěřit.

Každopádně je Irsko – podobně jako cenzurní EU v čele s Jourovou – zářnou ukázkou nedemokratičnosti režimu, který si říká liberální demokracie.

Přitom jde o korporátní fašismus jak vyšitý…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 32 Průměrně: 4.9]

12 thoughts on “Irsko připravilo nejtvrdší cenzurní zákon, do vězení může jít kdokoli, kdo čte materiály nesouhlasící s režimem

 1.            
  ⌜ Рokud je oѕoba рodezřelá z tohoto treѕtného čіnu, рrotože byla naрříklad nalezena „raѕіѕtісká karіkatura“ na mobіlním telefonu nebo notebooku, budou рrotі ní рodnіknuty úřední kroky, dokud nebude рrokázán oрak nebo zрroštění vіny. Рokud budete obvіněnі, hrozí vám až dva roky (!!!) vězení: ⌟

  Jak to mám рaní Ѕlovanko сháрat? To má vláda nebo jejісh mіnіѕterѕtva Іrѕka рrogram ke všem zařízení jako má ΝЅА Хkeyѕсore ? Νebo je to na udání рodobně jako u náѕ? 

  Děkují рředem za odрověď 

  1. Podle všeho je to především na udání – a to zejména na základě udání od tzv. „ověřovatelů faktů,“ kteří vytipují osoby, které příliš často sdílí „závadné“ články. Tedy hlavně je sledováno chování na sociálních sítích. Nicméně pokud někdo iniciativně udá třeba souseda nebo kolegu, předpokládám, že i tím se bude ideová policie zabývat…

 2. Jen jestli na to mají dost velké věznice a dost pracujících, co bude na vězně makat. Nakonec – je to strava, bydlení a trochu tepla zadara.
  Kdyby to bylo u nás, tak asi nemáme dost velké věznice.
  … ale byla by to dobrá rada pro všecky bezďáky a lidi v potížích, co chtějí mít v zimě teplo a jídlo a nemají na to.

 3. to nie je korporátny fašizmus, to je čistý FAŠIZMUS a vláda spolu s poslancami, čo toto schválili si zaslúži jediné – POPRAVČIU ČATU!!!

 4. Takže historie se opakuje že, kdo bude poslouchat jiné než povolené rádio stanice a kanály tv bude postaven ke zdi. No pokud ani toto nezvedne lid k velmi tvrdé reakci, tak už skutečně není co řešit.

 5. Samozrejme, že vyzývať k zabíjaniu kresťanov , belochov, heterosexuálov, odpadlíkov od islamu či psov bude aj naďalej povolené…

  1. Musis rozlisovat kulturni zvyklosti a zavadove chovani.
   Napr. Youtube jiz dlouha leta uplatnuje cenzoring dle autora. napr. pokud negr napise slovo negr je to v poradku. Pokud vsak beloch napise slovo negr, dostane shadowban. Toto se uplatnuje i v dalsich „multiklturnich“ radostech.
   Urcite rasy ci vyvolene skupiny maji pravo verejne napadat ostatni. Opacne vsak je vse dukladne cenzurovano ci dokonce predano k trestnimu stihani.
   Znate nejaky pripad kdy je negr odsouzen za rasismus pri fyzickem utoku na belocha ?

   Big-tech ffirmy, Google, amazon, facebook spolpracuji se statni moci na sikanovani uurcite casti poplace. Zejmena belosi pracujici a heterosexalni jsou lovna zver.

 6. Totalita jako v Severní Koreji. Jenže je tu rozdíl, severní Korejci považují vládnoucí dynastii Kimů za bohy, o tom si může kterákoli evropská totalitní vláda nechat jen zdát. Pokud budou Irové poslušní, dočkají se ještě větší totality a šikany. Jedinou možností je vzepřít se, sjednotit se, vzájemně se podporovat, pomáhat si. Zavřít lze jednotlivce, skupinku lidí, ale ne davy, s těmi se musí počítat. Nelze zavřít polovinu obyvatel. Je to poučení i pro nás. Naše vláda se tím může inspirovat. A my musíme být připraveni se bránit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout