USA vyslaly „stínovou jednotku“ atomových expertů, aby Ukrajinu zadrátovali senzory detekujícími výbuchy jaderných zbraní

USA vyslaly „stínovou jednotku“ atomových expertů, aby Ukrajinu zadrátovali senzory detekujícími výbuchy jaderných zbraní

Bidenova administrativa ve velkém stylu pokračuje ve svých minulých odsouzeních jaderné rétoriky a hrozeb přicházejících od ruského vedení v posledních měsících a letech. Kreml to pravděpodobně bude považovat za ultraprovokativní a zbytečný krok, jak odhalila čerstvá reportáž New York Times v pátek…

„Spojené státy propojují Ukrajinu senzory, které mohou detekovat výbuchy radiace z jaderné zbraně nebo špinavé bomby a mohou potvrdit totožnost útočníka,“ uvádí zpráva Times. Cílem podle zprávy je, aby američtí představitelé byli okamžitě informováni o tom, zda na Ukrajině vybuchla radioaktivní zbraň, a aby byli schopni identifikovat ruské síly jako viníka.

NYT popisuje toto opatření jako dosud nejtvrdší důkaz, že Washington podniká konkrétní kroky, aby se připravil na nejhorší možné výsledky invaze na Ukrajinu, druhou největší evropskou zemi.

Je zajímavé, že elitní tým pod organizací ministerstva energetiky, kterou Times nazývá „stínovou“, byl pověřen rozmístěním senzorů s pomocí ukrajinských partnerů v terénu:

Tým pro jadernou nouzovou podporu (NEST), stínová jednotka atomových expertů řízená bezpečnostní agenturou, spolupracuje s Ukrajinou na rozmístění radiačních senzorů, výcviku personálu, monitorování dat a varování před smrtící radiací.

V prohlášení zaslaném deníku The New York Times v reakci na otázku reportéra agentura uvedla, že síť atomových senzorů je rozmístěna po celém regionu a bude mít schopnost charakterizovat velikost, místo a účinky jakéhokoli jaderného výbuchu. Dále uvedla, že rozmístěné senzory odepřou Rusku jakoukoli příležitost použít jaderné zbraně na Ukrajině bez uvedení zdroje.

Dále by to zajistilo, že alternativní nebo méně konvenční metody rozmístění jaderné „špinavé bomby“, jako je přeprava nákladním automobilem nebo lodí, by mohly být lépe sledovatelné.

Rusko v loňském roce při několika příležitostech upozornilo na to, že Ukrajinci by mohli plánovat malý útok pod falešnou vlajkou špinavou jadernou bombou, aby zatáhli síly NATO přímo do pozemní války na Ukrajině.

Američtí představitelé se k tomu vyjádřili následujícími slovy:

„Například Moskva by mohla falešně tvrdit, že Kyjev odpálil jaderný výbuch na bojišti, aby se pokusil zatáhnout Západ hlouběji do válečného konfliktu.

S těmito senzory na místě, jak říkají úředníci, by teoreticky měl být Washington schopen poukázat na své vlastní analýzy jaderných atribucí, aby odhalil, že Moskva byla ve skutečnosti útočníkem.“

Takže teď se zdá, že se USA připravují na případnou hru na falešnou vlajku, což je dost znepokojivé. Již v loňském roce byly na Ukrajině a v dalších východoevropských zemích. široce distribuovány jódové pilulky.

Nemělo by být nic obtížného tuto „falešnou vlajku“ připravit a pak tvrdit, že jejich senzory detekovaly útok z Ruska nebo Běloruska. A to i kdyby tomu tak vůbec nebylo.

Pokud Rusové ví, že by se na něco podobného z jejich strany čekalo, ale také to, že jsou nyní po celé Ukrajině nasazeny uvedené senzory, nedovolí si jako první zaútočit jadernou zbraní.

Falešná vlajka by se v takovém případě velmi hodila a zřejmě by bez větších problémů i s pomocí aktivistických médií prošla.

Nakonec nezapomeňte na pohádku o ZHN v Iráku. Také na čas zabrala a její iniciátoři nikdy nebyli hnáni před zodpovědnost. Naopak, v dalších letech si vysloužili velmi lukrativní posty…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “USA vyslaly „stínovou jednotku“ atomových expertů, aby Ukrajinu zadrátovali senzory detekujícími výbuchy jaderných zbraní

  1. A to jako podle výbuchu poznají kdo zaútočil? No je vidět že ten váš Hoolý Úd pod vedením dement Bideta pracuje na plné obrátky, naprosto stejně jako ve vesmírném programu. Jen tak dál magoři emerický.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout