Zabavení íránské ropy Američany přimělo Írán zadržet tanker směřující do amerického Houstonu

Zabavení íránské ropy Američany přimělo Írán zadržet tanker směřující do amerického Houstonu

Jistě jste o tankeru, kteří mířil do USA, ale byl zajat Íránci, již dříve četli. Ale pochybuji, že se mainstream byť jen slůvkem zmínil o tom, že toto zadržení tankeru bylo odvetou za to, že již dříve udělali totéž Američané s tankerem íránským.

To nyní přiznává i Bidenova administrativa.

Nicméně pokud něco ukradnou USA, jde o spravedlivé vymáhání sankcí (jako například v případě jejich soustavných krádeží syrské ropy na okupovaných územích) a každá agrese USA je prezentována jako „dovoz demokracie,“ i když USA zatím nikdy nikam žádnou demokracii nedovezly.

O tom by ostatně mohlo vyprávět mnoho – ať už v minulosti nebo aktuálně – okupovaných či sankcionovaných zemí.

Nyní je tedy třeba upřesnit důvody, které vedly k zajetí tankeru…

Když ve čtvrtek americké námořnictvo oznámilo, že íránská komanda zadržela ropný tanker plující pod vlajkou Marshallových ostrovů v Ománském zálivu, příhodně chyběla skutečnost, že jen několik dní předtím Spojené státy zadržely loď naloženou íránskou ropou, identifikovanou jako Suez Rajan, která byla určena pro Čínu.

„Americké úřady v posledních dnech nařídily tankeru s íránskou ropou, která byla určená pro Čínu, aby se přesměroval do USA, což je krok, o kterém se úředníci domnívají, že byl spouštěčem rozhodnutí Íránu zajmout ve čtvrtek americký tanker,“ hlásí FT.

„Tři lidé obeznámení se situací řekli, že USA zasáhly, aby zajaly loď naloženou íránskou ropou, původně určenou pro Čínu, protože Washington se snaží zintenzivnit vymáhání sankcí proti Teheránu.“

Čtvrteční zabavení ropného tankeru Advantage Sweet Suezmax, který si Chevron pronajal k přepravě produktů z Kuvajtu do Houstonu, vyústilo v rychlé odsouzení ze strany Bidenovy administrativy, kdy USA vyzvaly íránskou vládu, aby ropný tanker okamžitě propustila.

Zatímco incident Advantage Sweet se dostal do mezinárodních titulků, předchozí akce Washingtonu proti Suez Rajan (řecký tanker převážející íránský produkt) nebyla široce publikována ani o ní nebylo nic známo.

Ale američtí představitelé nyní učinili následující opožděné přiznání:

Dříve neoznámená americká akce vůči Suez Rajan vrhá nové světlo na rozhodnutí Íránu zmocnit se Advantage Sweet, amerického tankeru kuvajtské ropy, který si pronajal Chevron.

Americký představitel řekl, že čtvrteční „zabavení se zdá být odvetou za předchozí americké zabavení íránské ropy, kterou se Írán nedávno pokusil získat zpět, ale neuspěl“.

Loď s íránskou ropou byla určena pro Čínu a Íránci se ji údajně pokusili pronásledovat, když byla po soudním příkazu ministerstva spravedlnosti odkloněna směrem k USA. Jedna ze společností zapojených do práce na plavidle pomohla s americkým zadržením.

V posledních letech USA zadržely řadu tankerů s íránskou ropou kvůli údajným aktivitám porušujícím sankce, včetně nedávných intervencí proti plavidlům směřujícím do Sýrie, která je pod vysokými sankcemi.

USA si tak stále hrají na světového drába a vměšují se do záležitostí cizích zemí. V tomto případě znemožnily obchod mezi Íránem a Čínou. Všimněte si, že to vše konají daleko od hranic USA.

A zajímavý je i fakt, že zabavený tanker, směřující do Číny, byl nasměrován do USA. Kde tedy tyto uloupené tankery (či převážené produkty) končí, si lze lehce domyslet…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Zabavení íránské ropy Američany přimělo Írán zadržet tanker směřující do amerického Houstonu

  1. Bidete, už vidím jak si Íránci sednou na prdel když budeš dělat bu, bu, bu. Už je jiná doba to ovšem ty už nemůžeš pochopit, Jde to zaplať pánbů s vámi z kopce, hlavně s těmi vašimi žabími kůžičkami.

  2. Sionfašistický fanatik Trump sa nikdy nevzdal sna o tom,že NATO spolu s Izraelom a arabskými spojencami zaútočia na Irán, zničia jeho štátnosť, kultúru, relatívnu slobodu /aj volieb/ a nastolia tam prozápadnú bábkovú vládu. Preto je nežiaduce, aby sa stal opäť prezidentom. Netreba dodávať, že podobne zmýšľajú aj mnohí psychopatickí krvilační senátori, napr. Lindsay Graham či Marco Rubio.

  3. čo je divné na tom, že usák – svetový terorista koná ako terorista?? kto mu klepne po prstoch? ale aj oni raz skončia, rozložení zvnútra!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout