Rada OSN pro lidská práva ukazuje, kdo je v globální politice skutečně izolovaný

Rada OSN pro lidská práva ukazuje, kdo je v globální politice skutečně izolovaný

Minulý týden Rada OSN pro lidská práva schválila rezoluci poměrem hlasů 33 ku 13, přičemž jeden se zdržel hlasování a vyzvala k ukončení sankcí proti Rusku.

Hlasování jasně ukazuje, že Západ začíná být ve své sankční politice jako „kůl v plotě.“ Bizarní pak na všem je, že na sankce zatím ze všeho nejvíc doplácí země EU, které vydávají jeden sankční balíček za druhým.

Rada pro lidská práva má 47 členů volených Valným shromážděním na tři roky: 13 křesel pro africké státy, 13 pro asijské a tichomořské státy, osm pro latinskoamerické a karibské státy, šest pro východoevropské státy a sedm pro západoevropské a další státy.

Rezoluci, kterou předložilo Hnutí nezúčastněných zemí, schválili všichni zástupci afrických, asijských a latinskoamerických zemí, přičemž Mexiko se zdrželo hlasování. Pouze USA, Velká Británie, státy EU a Černá Hora, Gruzie a Ukrajina hlasovaly proti. Na rozdíl od tvrzení médií  to není Rusko, ale Západ, kdo bude pravděpodobně izolován.

V rezoluci (A/HRC/51/L.18) Rada „naléhavě vyzývá všechny státy, aby přestaly přijímat, zachovávat, uplatňovat nebo dodržovat sankce.“ Požadavek byl odůvodněn skutečností, že sankce nejsou v souladu s mezinárodním právem, mezinárodním humanitárním právem, Chartou Organizace spojených národů a normami a zásadami mírových vztahů mezi státy.

Cílem sankcí je poškodit ruskou ekonomiku. Opak je ale pravdou. Teprve ve středu vyšlo najevo, že Mezinárodní měnový fond (MMF) opět zvýšil svou prognózu pro ruskou ekonomiku. V roce 2023 tedy poroste o 0,7 procenta.

Oproti tomu mnoho evropských zemí, které sankce vydávají, jde spíš do úpadku.  Například pro Spolkovou republiku Německo, na jejímž průmyslu jsme vysoce závislí, MMF dokonce snížil svou prognózu na minus 0,1 procenta.

V EU k dalšímu propadu ekonomiky přispívá také eurofašistická politika zeleného údělu.

EU nicméně před čtyřmi týdny přijala desátý balíček sankcí proti Rusku a v politice zeleného údělu nehodlá ustupovat ani o píď…

Na závěr několik ukázek údajně prázdných, sankcemi zničených ruských obchodů:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Rada OSN pro lidská práva ukazuje, kdo je v globální politice skutečně izolovaný

  1. OSN, podvraťáci a pokrytci, to na to přišli až když emerika a tzv eu padají na tlamu a Rusko se i přes to vše vzmáhá. No být na místě Rusů, plakyli by jste dál, neb co jste si nadrobily by jste si museli také sežrat. Ovšem jak znám Rusa ten je moc měkký.

    1. …myslim ze sa to lame a rus uz nema sancu byt makky…ked vidia rusi na nete tie klamstva zapadu o kdecom co sa tyka Ruska nielen konfliktu na Donbase,tak uz len vyplachnuty mozog alebo otrocka povaha rusa alebo rusky moze tiahnut k zapadu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout