Marocký pašerák založil v Srbsku „království“, popisované jako „falešný stát, který vydává falešné pasy“ (videa)

Marocký pašerák založil v Srbsku „království“, popisované jako „falešný stát, který vydává falešné pasy“ (videa)

Již nějakou dobu se objevují hlášení o tom, že na severu Srbska působí vyzbrojené převaděčské gangy vedené džihádisty. Tyto gangy mezi sebou občas bojují, několikrát již došlo nejen k pobodání, ale také k přestřelkám.

Od loňského roku se opět situace nejen na balkánské trase, ale i na dalších evropských invazních trasách, výrazně zhoršila. Invaze je nyní na podobné úrovni jako v roce 2015, jen se o ní tentokrát téměř vůbec nemluví.

Mezitím se EU snaží změnit situaci tím, že tyto ilegály předem legalizuje, aby „chudáci džihádisté,“ kteří mnohdy předtím řezali hlavy svým nepřátelům, měli volnou cestu do Evropy. Stačí si požádat o legální pobyt v zemi původu. Vše pak zajistí země, do které bude daný jedinec přidělen.

Nicméně stále je zde dostatek kriminálních jedinců a teroristů, kteří nemají zájem přijet do Evropy legálně, ti budou i nadále využívat podobných služeb, jaké nabízí jistý Maročan…

V Srbsku nedávno fungovalo a stále ještě funguje několik pašeráckých sítí, z nichž jedna se stala tak silnou, že založila své vlastní „království“ ve Vojvodině, pojmenované po jednom z hlavních pašeráků, Mohammedovi Tetouanim.

Mohammed, který byl vůdcem jednoho z pašeráckých gangů ve Vojvodině, pochází ze středomořského přístavu Tetouan v severním Maroku. Poblíž Horgosu si zřídil vlastní „harabu“ neboli pašerácký tábor, který byl v listopadu 2022 zlikvidován srbskou policií. Vzhledem k tomu, že Mohamedova síť se nacházela poblíž Horgosu, jeho zločinný podnik začal být známý jako „království Horgos“.

Po více než dva roky byla tato haraba dočasným domovem pro tisíce migrantů z Blízkého východu a severní Afriky, zatímco čekali na pašeráky, aby je převezli přes maďarsko-srbskou hranici, která byla jen „pár kroků“ od takzvaného království Horgos.

„Slyšel jsem o harabě. Říkali, že je to dobré místo k pobytu, ale když jsem tam šel, viděl jsem, že to není pravda, bylo to jako džungle,“ řekl bělehradské televizi N1 migrant jménem Magbul, který přišel ze Sýrie.

Falešný stát také vydával falešné pasy, které migranti potřebovali, aby se dostali do Evropy poté, co je Tetouaniho gang odvezl do „zaslíbené země.“

„V harabě mohou migranti za poplatek 3 000 eur strávit den, dva, možná tři, zatímco šéfové vše připraví a pošlou migranty na hranici,“ dodal Magbul, který poznamenal, že pokud nemáte peníze, nemáte šanci dostat se dál, protože je velmi obtížné překročit hranici sami.

Podle pohraniční agentury EU Frontex „byla západobalkánská trasa jednou z hlavních migračních tras do Evropy kvůli přílivu na trase přes východní Středomoří. Po rekordním počtu příchozích do Evropské unie v roce 2015 počet ilegálů, kteří si zvolili tuto trasu, několik let neustále klesal a od roku 2019 se začal opět výrazně zvyšovat.“

Podle těch, kteří jsou obeznámeni se situací, žil v „království“ trvale pouze jeden člověk, který se staral o to, aby v místě dočasně ubytovaní migranti měli dostatek jídla a vody a měl zajišťovat, že vše poběží hladce, a že nedojde ke konfliktům.

Jeden syrský migrant řekl producentům dokumentu, že šéfové měli podřízené, obvykle mladé lidi ve věku 18 až 20 let, kteří byli vpuštěni do oficiálních táborů jako pracovníci.

„To ano. Mají tam také lidi, úředníky nebo jiné. Všude. V Srbsku mají lidi všude,“ řekl nejmenovaný migrant, který také řekl, že „šéfové“ mohli být v kontaktu s maďarskou policií.

„Šéfové mají kontakty, nevím přesně s kým, ale mohou mít kontakty s maďarskými policisty, nevím přesně. Ale mají své metody. Každá hlídka má způsob, jak se dostat přes hranice,“ dodal migrant, který řekl, že tyto metody byly šéfy vyvinuty k dokonalosti.

Mohamedovo „království“ bylo nakonec rozpuštěno loni v listopadu po několikahodinové přestřelce mezi soupeřícími gangy migrantů v maďarské vesnici Horgos. Policie vyprázdnila harabu v té době sestávající z 600 migrantů, kteří tam byli umístěni, a zatkla pašeráky.

Podle srbských médií existují nejméně další čtyři podobné haraby, také provozované Maročany. I ty se nachází v severním Srbsku, poblíž maďarských hranic.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Marocký pašerák založil v Srbsku „království“, popisované jako „falešný stát, který vydává falešné pasy“ (videa)

  1. Nezabúdajme,že Orbán sa ani nepokúša „tranzitu“ votrelcov cez Maďarsko zabrániť. Už aj preto, že dúfa v skorú okupáciu Vojvodiny s tým, že ju schváli aj EÚ. A tiež južného Slovenska, západnej Ukrajiny, veľkej časti Rumunska a dokonca aj Burgenlandu v Rakúsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout