EU se chystá po hmyzu schválit jako novou potravinu výkaly

EU se chystá po hmyzu schválit jako novou potravinu výkaly

Možná jste již slyšeli o tom, že nejdražší káva je z výkalů cibetky, která – krmena kávou – vylučuje zrna, která již prošla jejím trávícím traktem. Z výkalů se poté extrahuje káva, která je zároveň tou nejdražší na světě.

Nicméně o těchto výkalech v případě nového počinu EU nehovoříme. Jde o výkaly zvířecí, které by naopak měly být levnou složkou různých potravin.

Tak jak se sbírají například slepičince či netopýří guáno  pro výrobu hnojiva, nyní tyto příslušně upravené exkrementy najdete i v některých pokrmech. Pokud je ptačí trus výživný pro rostliny, měl by prý být výživný i pro lidi.

Ostatně, hmyz, který nám nyní nabízí EU již v mnoha různých potravinách, byl dosud výživou zejména pro některé ptactvo. Nyní se na něj tedy máme v zájmu záchrany planety přeorientovat také.

Ale zpět k EU a k novým, ekologicky šetrným potravinám.

Seznam schválených nových potravin Evropské komise bude v květnu rozšířen, uvádí se na stránkách Evropské komise. Mimo jiné budou jako složka potravin schváleny výkaly některých zvířat.

V prvním kroku je schválen ptačí trus z menšího vybraného počtu druhů ptáků.

Trus bude klasifikován jako „bezpečná potravina“ za předpokladu, že byl podle rozhodnutí Komise před použitím v potravinářských výrobcích zahřát na nejméně 145 stupňů, čímž se zamezí případnému šíření patogenů, včetně ptačí chřipky.

Komise doufá, že tímto rozhodnutím přispěje k ekologičtějšímu a udržitelnějšímu potravinářskému průmyslu.

Ptačí trus a časem i výkaly různých dalších zvířat se dostanou do potravního řetězce a do jisté míry tak může být zkrácena příliš dlouhá uhlíková stopa, kterou zanechávají jak chovy drůbeže, tak i chovy okrasného ptactva.

Vědci pracující pro ředitelství Evropské komise pro záležitosti potravin provedli přísné testování, aby se ujistili, že nové přísady jsou bezpečné pro konzumaci.

K testování se přihlásila i eurosoudružka Ursula von Lejno, která si chuť nových výrobků nebývale pochvalovala. Jsou prý nejen chutné, ale i zcela bezpečné, udržitelné a dopomohou rychleji dosáhnout klimatické neutrality EU.

Testy vedené samotnou šéfkou EK tedy ukázaly, že trus některých ptáků je nejen bezpečný, ale může také zlepšit chuť a strukturu široké škály pokrmů.

Výrobci potravin po celé Evropě se nyní připravují na uvedení řady nových produktů s ptačím trusem do prodeje. Trus se může skrývat v mnoha různých pokrmech – od pečiva přes těstoviny, pizzu, slané i sladké pochutiny až po nápoje.

Existují dokonce plány na použití trusu jako přírodního zesilovače chuti v mnoha populárních potravinách a nápojích.

Obsah trusu by měl být deklarován na obalu, kde může být uveden latinským názvem daného  druhu, který exkrement vyprodukoval…

Na závěr pevně doufám, že při pohledu na kalendář i rubriku příspěvku máte poněkud jasněji. 🤡🤡😂🤣

Ovšem vzhledem k tomu, kam EU dlouhodobě směřuje, bych se nedivila, kdyby se za pár let podobný článek nacházel ve zcela jiné rubrice…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.7]

17 thoughts on “EU se chystá po hmyzu schválit jako novou potravinu výkaly

  1. možná s hoven budou karbanatky Libtardi at se tím třeba přežerou radši bych střilel s oblohy ptaky kuši než žrát hmyz hlinu a hovna kde to sakra jsme a že to nikomu nevadí člověk je fakt všežravec 😳

  2. K tomu musim napsat komntar.
    Hitler dal vedcum ukol udelat z vykalu (na zachode) pomazanku na chleba. Po roce, kdyz se vedcu zeptal jak jsou daleko, mu rekli: Mazat na chleba je to uz mozne.

  3. Sami svými nákupy tohle podporujete .Kdo má pud sebezáchovy, hrnec, mozek a není líný průmyslově zpracované potraviny nekupuje, nejí.

  4. Tie hovädá by som tým kŕmil a ich potomkov. Tak toto je už ozaj na hlavu. Toto je tá vyspelá západná spoločnosť? Toto? Za toto ste vy debili v roku pána 1989 štrngali na námestiach? Tak teraz žerte hovná!!! Patrí vám to!!! Nemám čo by som k tomu viac mohol ešte napísať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout