Mačetový útok ve Vídni měl být údajně trestem podle práva šaría

Mačetový útok ve Vídni měl být údajně trestem podle práva šaría

Jistě jste také nedávno četli o mačetovém útoku ve vídeňském metru, kdy před zraky lidí usekli muslimové jejich souvěrci ruce a nohy. Informací k případu mnoho nebylo a vzhledem k tomu, že jej mainstream pokryl celkem dostatečně, neviděla jsem důvod proč zveřejňovat prakticky tytéž informace.

Nicméně po nějaké době  se nyní kolem útoku objevily spekulace, které celkem logicky vysvětlují, proč pravděpodobně k útoku došlo a co se vlastně přesně stalo. Jednoduše, v sousední zemi, poměrně nedaleko od našich hranic, došlo k uplatnění trestu podle práva šaría.

Jak jistě víte, tak sekání končetin je stále ještě v některých končinách světa praktikováno jako trest za krádež. A právě na tento fakt se ony dohady soustřeďují.

Mlčení policie, která se snaží chránit muslimy za všech okolností, je pak snad ještě výmluvnější.

Zcela nebo částečně useknuté ruce a nohy oběti: Nové podrobnosti vraždy mačetou na stanici U6 ve Vídni-Brigittenau naznačují trest podle islámského práva šaría. Je to důvod, proč policie tak dlouho mlčí o pozadí?

Oběť mačetové vraždy – Alžířan (31) – byl zabit před devíti dny na stanici U6. Pět nebo šest, podle výpovědí očitých svědků dokonce až deset mužů, údajně zadrželo pozdější oběť na stanici, sledovalo ho a zabilo ho před vchodem. Dva pachatelé s mačetami údajně Alžířanovi částečně usekli ruce a nohy zaživa.

Kvůli velké ztrátě krve oběť zemřela o něco později v nemocnici. Jeden z údajných útočníků – také Alžířan (24) – po příjezdu policie utekl a skočil do Dunajského kanálu. Policisté ho vylovili, podezřelý však vše popírá: „Nebyl jsem tam, neznám oběť.“

Policie nezveřejnila žádné podrobnosti o zločinu, který vyděsil obyvatelstvo nejen v Brigittenau. Zdržuje se publikování záběrů z kamerových systémů.

Zatímco v případě drobných zlodějů a vykrádání bankomatů je to vždy považováno za vhodné, nezdá se, že by to byl případ brutálního gangu, pravděpodobně z drogového prostředí. Podezřelí se dodnes volně pohybují po Vídni.

Nebo existují jiné důvody pro policejní utajení? Nechtějí nic říkat, protože by to vedlo k pobouření mezi obyvatelstvem?

Zločin fatálně připomíná metody, které opakovaně vyvolávají připomínku středověké praxe v oblasti trestů. Nedávno veřejné useknutí pravé a levé nohy zloději v Somálsku způsobilo mezinárodní senzaci.

Sekání končetin je také využíváno jako trest za krádeže na  územích ovládnutých Africkým islámským státem. Taková praxe je známa například ze severních oblastí Mali.

Typ trestu pro zloděje je uložen v súře 5:38 v Koránu jako „varování od Alláha,“ ale ve většině islámských zemí se již příliš nepoužívá.

V islámských kruzích s tvrdým výkladem práva šaría tomu tak naopak je. U recidivistů existuje kromě možnosti useknutí pravé ruky také možnost oddělení levé nohy.

Byl člen gangu potrestán na stanici U6 za to, že několikrát podvedl a okradl své komplice?

Policie odmítá případ jakkoli komentovat. To samo o sobě je dostatečně výmluvné…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Mačetový útok ve Vídni měl být údajně trestem podle práva šaría

  1. Je to samozřejmě šokující, ale na druhou stranu je to jejich kultura a pokud budou toto „právo“ uplatňovat jenom mezi sebou, když to tak chtějí, já s tím problém nemám…

  2. Už teraz sa teším na to, ako sa budú ruky a nohy stínať aj za pouličné krádeže v islamizovanom Taliansku. Samozrejme aj nemoslimom a na Sicílii …

  3. To by šlo. Myslím, že by ho teda nemali ani stíhať, že? Alebo snáď áno? Veď on bol v presvedčení, že koná v medziach zákona, či?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout