Ekonom: Nejhorší světový krach v historii přijde už v červnu (video)

Ekonom: Nejhorší světový krach v historii přijde už v červnu (video)

I další zkušený ekonom potvrzuje, že krize rozhodně není za námi. Pokud postihne USA již za 2 měsíce, Evropa bude rázem následovat – jako tomu bylo i v roce 2008.

K velkému finančnímu krachu dojde v polovině června. To řekl ekonom Harry Dent, autor několika bestsellerů, v The David Lin Report.

Dent očekává, že současná bublina praskne a způsobí finanční kolaps.

„Bublina je výsledkem měnové politiky Fedu, americké centrální banky, která uměle vybičovala akciový trh,“ řekl Dent.

Očekává, že akciové trhy se zhroutí a cena bitcoinu klesne na tři až čtyři tisíce dolarů.

Ekonom vidí kumulaci krizí. Během covidu se globální ekonomika zastavila, což mělo za následek, že lidé byli propuštěni a spotřebitelé šetřili.

„Bezprecedentní inflace ve většině bohatých zemí a narušení logistického sektoru navíc investory a ekonomy neuklidňují. Uvědomují si, že to není náprava, ale havárie, kterou ještě nikdy v životě nezažili,“ pokračoval Dent.

„Navzdory válce proti recesi vedené centrálními bankami pokračujeme v pádu do recese, protože podkladová ekonomika je velmi slabá a bude se muset zbavit špatných dluhů a zombie společností,“ řekl ekonom a dodal, že centrální banky „nenechají ekonomiku dělat svou věc.“

Ekonom očekává „krach podobný tomu v letech 1929 až 1932“ – s odkazem na Velkou hospodářskou krizi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Ekonom: Nejhorší světový krach v historii přijde už v červnu (video)

  1. Uz vidim dovolenkarov, ako si to uziju daleko od domova a ich zufalost, ako sa len dostat domov. Lebo ak sa to naplni, tak potom to udrie v Europe tipujem niekedy v druhej polovici augusta alebo v prvej polovici septembra. Ten isty mesiac ma mat totiz zasadne vyhlasenie BRIKS, cize to asi bude s tymto suvisiet. Uz vyjadrilia zahr. „odbornikov a expertov“, takze uvidime nakolko su aj kvalitni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *