Švýcarsko: 49 nájemníků má být vystěhováno, místo nich kanton nastěhuje migranty

Švýcarsko: 49 nájemníků má být vystěhováno, místo nich kanton nastěhuje migranty

Prakticky denně se nyní objevují v německých a švýcarských médiích informace o vystěhovávání lidí z obecních a nájemních bytů či domovů důchodců – a to mnohdy bez náhrady, případně s nabízenou zcela nevhodnou náhradou (horší úroveň, jiné město apod.).

Tato praxe se dala očekávat, neboť nejen tyto zmíněné země, ale i mnohé další, již mají díky své politice otevřených hranic značné problémy s místem pro nově příchozí.

Takto se pak dále potvrzuje dlouhodobé upřednostňování cizinců před vlastními lidmi, které je patrné ve většině evropských zemí, ČR nevyjímaje. Vlády tak ovšem konají v souladu s těmi, koho vystěhovávají, neboť volení politici se svojí politikou nikdy netajili.

Obec Windisch bude hostit centrum pro žadatele o azyl. Říká, že byla teprve nedávno informována kantonem. Devětačtyřicet nájemníků se musí vystěhovat z obecních bytů.

Nový případ otřásá německy mluvícím Švýcarskem po tom, který se jiný případ objevil v obci Seebächer (ZH), kde obec vypověděla nájemní smlouvu jednomu muži, aby mohla ubytovat migranty. Tentokrát se to děje ve Windischi (AG) a není to jeden, ale 49 nájemníků, kteří se již brzy budou muset sbalit.

Obec vydala v pondělí prohlášení, ve kterém informuje o chronologii událostí. Dne 17. února byla informována kantonem Aargau, že plánuje otevřít ubytovací středisko pro žadatele o azyl ve třech budovách v obci. Tehdy městští volení úředníci upozornili kanton na skutečnost, že budovy jsou obsazeny, a že nebudou akceptovat, aby nájemníci byli vyhnáni na ulici.

Podle televize SRF to byla společnost se sídlem v kantonu Schwyz, která kantonu Aargau nabídla toto ubytování. Šéf této společnosti nechtěl o důvodech mluvit.

A kanton se zjevně dohodl s majitelem, protože 24. února přišly první dopisy o výpovědi. Ohromení lidé přicházeli vyjádřit své trápení místní  komuně.

Sociálně znevýhodnění lidé jsou vyháněni z jejich domovů, aby uvolnili místo žadatelům o azyl, což je  nemístné, komentuje se v obci.

Björn Waltert, 32, je jedním z lidí, kterých se to týká. Bydlí tam rok a půl. „Berou mi můj byt. Jsem smutný a cítím, že se se mnou zachází nespravedlivě.“

Žil na ulici a byl šťastný, že našel místo k životu. „Teď pro mě bude velmi těžké najít se psem něco nového,“ říká….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Švýcarsko: 49 nájemníků má být vystěhováno, místo nich kanton nastěhuje migranty

  1. To je dobre. Len tak ďalej. Veď oni sa vám nakoniec potom odvďačia, že ste ich tak vľúdne a láskavo prijali. A tí čo prišli o strechu nad hlavou? Tak to je ich a len ich chyba!!! Čo robili dodteraz? Prečio sa nesnažili mať niečo vlastné? Kto im za to môže? Nečakali snáď že budú vyciciavať systém do nekonečna, že? To nie je ako u nás dakedy za socializmu!!! To im nik nevysvetlil?

  2. až budou občane vyvlastněni podle vizi z Davosu bude to čekat nás všechny to bude to sdilene bydlení jiná možnost nebude pak na ulici muže skončit kdokoliv stači jen když se ti nebude libit co vláda děla, názory na sitich, to koho volite, co čtete, poslouchate, když nechcete dodržovat všelijaka opatřeni, když nepujdeme třeba na 50 dávku vakcíny, když nebudeme věřit v globalni oteplovani a podobně až bude digitalni měna socialni kredity a budeme vyvlastněni na ulici budeme hned

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout