Rakousko: Žadatelé o azyl pronásledovali dvě nezletilé dívky po městě, nebudou nijak potrestáni

Rakousko: Žadatelé o azyl pronásledovali dvě nezletilé dívky po městě, nebudou nijak potrestáni

Ve většině zemí Evropy – Rakousko nevyjímaje – již nějakou dobu existuje zákon, který řeší tzv. stalking. To by se mohlo vztahovat i na tento případ, ale podle policie nelze pronásledování považovat za zločin – dokonce ani za přestupek.

Tedy dokud se někomu něco nestane, policie nic řešit nebude a dotyčný obohacovač je stále na svobodě, kde může hledat další oběť. Příště už možná bude úspěšný…

 Dvě 14leté dívky byly pronásledovány žadatelem o azyl (23) přes Leoben (Štýrsko, viz titulek), školačky byly vyděšené k smrti. Matka jedné z dívek spustila poplach, ale policie byla bezmocná. Pronásledování nezletilých není trestné.

Incident v podvečer uprostřed Leobenu vyvolal rozruch na sociálních sítích. Tam matka varovala před žadateli o azyl, kteří pronásledovali její dceru (14) a její kamarádku stejného věku, když procházely městem.

Obzvláště znepokojující je také to, že policie, která byla na místě po poplachu velmi rychle a jednala správně, údajně nemá žádné další prostředky, jak zabránit opakování.

Nezletilé dívky šly pěšky kolem 17:30 na cestě domů směrem na Judendorf. Nejprve je pronásledovali a obtěžovali dva mladí žadatelé o azyl, později už jen jeden.

S každým dalším metrem se nepohodlí školaček zvyšovalo, znovu a znovu se otáčely za pronásledovatelem. Když byl jejich strach téměř nesnesitelný, jedna z dívek zavolala své matce mobilním telefonem: „Zůstaňte spolu a neopouštějte ulici,“ radila své dceři. Její bratr zároveň zalarmoval policii.

Policisté byli velmi rychle s několika hlídkami na místě, žadatel o azyl (23) mohl být zadržen. Je ubytován ve staré Baumaxhalle v Leobenu.

„Přiznal se k tomu, že dívky pronásledoval, ale nedokázal vysvětlit proč,“ potvrdil incident deníku Kleine Zeitung okresní policejní velitel v Leobenu Karl Holzer.

Protože však nedošlo k žádnému trestnému činu, měla policie svázané ruce. Nebyla přijata žádná další opatření.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Rakousko: Žadatelé o azyl pronásledovali dvě nezletilé dívky po městě, nebudou nijak potrestáni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout