Poslední verze útoků na Nord Stream tvrdí, že za útoky stojí Rusko

Poslední verze útoků na Nord Stream tvrdí, že za útoky stojí Rusko

Zřejmě s cílem odvedení   pozornosti od těch, kdo měli jako jediní nejen příležitost, ale také motiv, se nyní vymýšlí další a další  verze útoku na Nord Stream.

Narychlo „ušitá“ verze, se kterou přišly svorně USA a Německo záhy po návštěvě kancléře Scholze v USA o údajné ukrajinské skupině, je i podle odborníků natolik „na vodě,“ že bylo zřejmě nutné, aby se našel nový viník.

Jenže viníkem může být jen taková země, která má potřebné prostředky. To znamená, že pro odvrácení pozornosti od USA již zbylo na seznamu pouze Rusko.

Alespoň takový dojem vyvolává poslední verze, se kterou nyní přišlo Německo, zcela zřejmě zaúkolované Bidenovou administrativou.

Je zcela jasné, že pokud by si Rusko vlastní plynovody samo zničilo (k čemuž nemá motiv, neboť na jejich zastavení by jim stačilo otočit kohoutem), pak by se o tom dávno vědělo a byla by toho plná média po celém západním světě.

Také připomínám, že švédský vyšetřovatel dokonce sám nedávno prohlásil, že Rusko za aktéra útoku nepovažuje. Proč by to říkal, pokud by panovalo byť sebemenší podezření, jak to nyní uvádí německé zdroje?

Oblast, kde k útoku došlo, je natolik dobře střežena, že jednoduše není možné, aby nebyl viník dávno znám. Příliš dlouhé mlžení a snahy o odvádění pozornosti byly až příliš nápadnými.

A jaká je tedy nová verze?

Ruské námořnictvo operovalo „pravděpodobně s miniponorkou“ v blízkosti ropovodů jen několik dní před výbuchy Nord Streamu. Podle zdroje v bezpečnostních kruzích a na základě satelitních snímků by pohyby lodí ve vodách kolem Bornholmu mohly být připisovány ruským plavidlům,.

Jen pět dní před explozemi z 26. září 2022, které zničily tři ze čtyř ramen Nord Streamu, bylo možné večer 21. září pozorovat neobvyklé události. Satelitní snímky ukázaly, jak ruská podpůrná loď, obvykle nesoucí malou ponorku nazvanou „AS-26“, opustila svou základnu v Pillau poblíž Kaliningradu. Nesená miniponorka mohla pomocí ramen úchopného zařízení dopravit náklad o hmotnosti až 50 kilogramů na místo.

Další snímky ukázaly loď odpovídající velikosti na místě činu, ale „automatický identifikační systém“ (AIS), který odesílá údaje o poloze, byl vypnut. 22. září vyplula švédská loď, která se o událostech dozvěděla, z místa demolice směrem k vojenskému přístavu v Pillau.

Zde byla podle nejmenovaného zdroje z „bezpečnostních kruhů“ pronásledována jednotka ruských vojenských lodí. To bylo částečně zjištěno prostřednictvím databází poloh a satelitních snímků. Od 19. září provádělo ruské námořnictvo manévr v regionu. Jen o několik hodin dříve propluly oblastí také americké válečné lodě.

Jedná se tedy o třetí teorii o pachatelích výbuchů  plynovodu Nord Stream, která může předložit určité důkazy. Dříve byly USA spolu s Norskem a proukrajinskou skupinou podezřelé z toho, že jsou organizátory akce, která vyžaduje značné vybavení a znalosti.

Teorii, že výbušniny nastražila skupina Ukrajinců plachetnicí, odborníci do značné míry odmítají. Federální kriminální policie nicméně podezřelou loď „Andromeda“ prohledala. Jedná se pravděpodobně o operaci pod falešnou vlajkou, jejímž cílem je zmást stopy a zastřít skutečné aktéry útoku na Nord Stream.

Ruský prezident označil tuto tezi za totální nesmysl. „Pro takovou akci v této hloubce a v tomto měřítku jsou  zapotřebí specialisté a podpora státu, který má odpovídající technologii“, řekl Vladimir Putin v televizním rozhovoru.

Nejdůvěryhodnější teorii, podpořenou nepřímými důkazy, která přisuzuje  autorství  USA a Norsku, předložil investigativní novinář Seymour Hersh. V souladu s tím byla výbušná zařízení také umístěna ve stínu vojenského manévru na příkaz amerického prezidenta Joe Bidena a odpálena norským letadlem.

Biden před ruským útokem na Ukrajinu varoval, že USA mají prostředky k „ukončení“ plynovodu Nord Stream….

Tolik nová verze, která je také poněkud „na vodě.“  Pomineme-li absenci motivu, pak je zde zásadní otázka: Proč by si vymýšlely USA s Německem onu verzi „Ukrajinci na plachetnici,“ kdyby tyto země nepotřebovaly krýt samy sebe, respektive Bidenovu administrativu?

Pokud by bylo viníkem Rusko, tak by tuto verzi nevymýšleli, ale dávno by dodali důkazy proti jejich úhlavnímu nepříteli. Podle nové verze mají navíc důkazy o ruském podílu na útoku Švédové, ale ti před časem sami potvrdili, že vyšetřování nijak na Rusko neukazuje.

A jsme-li u Švédů, tak ti také potvrdili, že vše ukazuje na to, že výbušnina nebyla uložena z ponorky, ale z lodi, což zjistili při vyšetřování, které v místě prováděli jako první země. Zde by tak opět nezapadala zmíněná ruská ponorka do vyšetřovací verze.

Nesrovnalostí by se jistě našlo mnohem víc, ale tou zásadní je, že od začátku je jasné, že pokud by se jednalo o čin Ruska, pak by se při vyšetřování nikdo nesnažil mlžit a o přítomnosti uvedené podezřelé ruské lodi v blízkosti místa výbuchu potrubí bychom věděli již v září, neboť by toho byla plná média.

Přijít však s něčím podobným půl roku po destrukci Nord Streamu a poté, co se již na světlo světa dostaly jiné dvě verze, zavání jen další zoufalou snahou o odvedení pozornosti od skutečného viníka. Nyní jsem zvědavá především na to, jak na tuto novou verzi zareaguje Seymour Hersh….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.7]

5 thoughts on “Poslední verze útoků na Nord Stream tvrdí, že za útoky stojí Rusko

  1. Ja mam jeste jinou versi, lepsi, udelal to Pavek. Zcela jednouse. Pod jachtu pripevnil 4 naloze, lanem s elektromagneten nasel potrubi, po tomto lanu spustil dolu naloze, elektromagnet vypnul a lano vytahnul nahoru. To udelal 3-krat, potom mu ale dosly lithiove baterky z USA na spousteni lana a proto ctvrtou rouru uz neodpalil. A zadne odborne potapece nepotreboval, stacily mu jen vhodne naloze a umela inteligence, jak to udelat beze svedku. (A kdo si mysli, ze to je blbost, tak to urcite neni horsi nez ukrajinska nebo ruska varianta)

  2. Mal by požiadať zdroj aby mohol predložiť kompletné dôkazy. A zdroj by sa mal urýchlene niekam ukryť. Aby ho darebácky štát USA náhodou nechcel zatvoriť alebo nedaj Boh hneď zlikvidovať!!! Lebo toho je darebácky štát USA schopný. Videli sme čo podstúpil Assange za to, že vytiahol na USA usvedčujúce materiáli!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout