Nejvyšší poplach ve Vídni: Islámští teroristé hrozí útoky na kostely

Nejvyšší poplach ve Vídni: Islámští teroristé hrozí útoky na kostely

Rakousko je jednou z nejvíce islamizovaných evropských zemí, přičemž v loňské roce země přijala ze všech zemí EU nejvíc mimoevropských žadatelů o azyl v přepočtu na počet obyvatel – tedy muslimů.

Země je tak ohrožena terorem podobně jako například Německo, Švédsko nebo Francie, kde jsou muslimové dlouhodobě přijímáni v hojné míře a s otevřenou náručí.

Velký poplach v oblasti Vídně: Kvůli hrozícím islámským útokům na několik kostelů je na cestě velký kontingent policie a speciálních jednotek. Z taktických důvodů exekutiva dosud neposkytla konkrétnější informace.

Podle vídeňské policie byly přijaty informace o islamisticky motivovaném útoku. Několik kostelů ve městě bylo jmenováno jako cíle. Na základě vyhodnocení rizik DSN a několika státních úřadů pro boj proti terorismu byl spuštěn poplach. Všechny neuralgické body na území města byly obsazeny posílenými policejními jednotkami.

Na místě byly speciální jednotky Cobra a WEGA, na křižovatkách stáli úředníci s útočnými puškami. Jak dlouho bude mise trvat, se ráno nepodařilo odhadnout.

Vídeňanům se okamžitě připomněl ničivý teroristický útok z 2. listopadu 2020, kdy atentátník zastřelil čtyři kolemjdoucí v centru města, než byl sám zabit policií. Už tehdy město připomínalo pevnost s těžce ozbrojenými policejními silami.

Kněz vídeňské katedrály sv. Štěpána Toni Faber  hovořil o „menší nebezpečné situaci“. Byl „velmi šťastný“ z policejní ochrany v několika církevních institucích, zejména v katedrále sv. Štěpána. Michael Prüller z vídeňské arcidiecéze řekl, že arcidiecéze neobdržela žádnou konkrétní hrozbu. Kostely jsou stále otevřené.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.8]

One thought on “Nejvyšší poplach ve Vídni: Islámští teroristé hrozí útoky na kostely

  1. Testovaci balonek,
    1. muslimska invaze rizena nosatymi nezsikofkami je utokem na evropskou DNA
    2. loutkova vlada dostava bianco check na possilovani represivnich slozek
    3. testovani pritomnosti ozbrojencu v ulicich
    4. dale prijde ohlaseni statniiho bankrotu a prechod na viirtualni menu to vse za podpory ozbrojencu v ulicich. Komu se nelibi ze bude okraden, bude zastrelen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout