Biolog vysvětluje, jak je to skutečně s dusíkem, kvůli kterému se vyvlastňují farmy v Holandsku a Belgii

Biolog vysvětluje, jak je to skutečně s dusíkem, kvůli kterému se vyvlastňují farmy v Holandsku a Belgii

Hlavním argumentem pro likvidaci nizozemských farem je údajná příliš vysoká produkce dusíku. Zde míří vyvlastňování jak na živočišné farmy, tak na ty, které se zabývají rostlinnou výrobou, protože  využívají dusíkatá hnojiva.

V Holandsku mají dokonce i ministerstvo dusíku, které má za cíl dosáhnout dusíkového minima právě likvidací farem. Protože média k tomu tlačí i patřičnou propagandu, mnoho lidí skutečně věří, že pokud nebudou zlikvidovány farmy, tak dojde ke klimatické katastrofě.

Nyní se tak objevuje snaha o informování všech, kdo stále věří mainstreamovým bludům. Je totiž těsně před volbami, které se v Nizozemsku konají už 15.3. (senátní a regionální), takže je třeba upozornit voliče na to, že dusíková politika vládních stran vede do pekel.

Právě uhlík a dusík mají být záminkami k podobným krokům v celé EU, takže je třeba počítat s tím, že to, co se nyní děje v zemích Beneluxu, se již brzy dostane i jinam. Ostatně, také některé německé spolkové země začínají tuto politiku praktikovat. Prozatím omezováním hnojení, ale úplně stejně to začínalo i v Holandsku…

Je dusík skutečně pro přírodu tak nebezpečný? Nebo je to všechno v pořádku? Speciálně před volbami, vysvětluje biolog Richard Steenvoorden.

Stromy se nehroutí hromadně kvůli emisím dusíku, jak by vám aktivisté a politici chtěli namluvit, píše. Naše lesy jsou stále v dobrém stavu a vyznačují se značnou biologickou rozmanitosti. Také stárnou a mají mnohem rozmanitější strukturu.

Celá diskuse o dusíku je hlavně o takzvaném „reaktivním dusíku“. Je to nepostradatelný prvek pro život na Zemi. Téměř dvě procenta rostliny tvoří dusík. Je to nejdůležitější prvek vedle uhlíku, kyslíku a vodíku, říká Steenvoorden.

Kromě toho je dusík stavebním materiálem pro důležité aminokyseliny, proteiny a protoplazmu, kritický prvek pro diferenciaci květů, rychlý růst kořenů, vitalitu pupenů a nasazování plodů a katalyzátor pro další prvky.

Omezení zemědělství a chovu dobytka je považováno za řešení problému v přírodě. Předpisy však zašly tak daleko, že hnojením jedním psím lejnem na hektar už jste nadstandard, podotýká biolog.

Zemědělství a chov hospodářských zvířat v Nizozemsku jsou již léta pod stropem dusíku, letos 7 procent. Hnůj obsahuje stále méně dusíku.

Jeho závěr: „Stůjte na straně farmářů, ne proti farmářům. A podívejte se s nuancí na naše zásoby potravin a přírodu. Jsme městský stát, s mnoha osázenými plochami lesa a parky. Příroda se nehroutí, ale vždy je co zlepšovat…“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Biolog vysvětluje, jak je to skutečně s dusíkem, kvůli kterému se vyvlastňují farmy v Holandsku a Belgii

    1. Je to blábol, jako obvykle. Něco jako reklama na myčku, co prý šetří vodu, aby se neztrácela. Kam asi?
      Na této planetě s atmosférou a gravitací všechno obíhá, nic se nikam neztrácí ani se nic neprodukuje z ničeho. Kráva sežere vegetaci, vytvoří výkal, jako každý živý tvor zde, stejně jako bizon, los, zubr a jiní velcí přežvýkavci, kteří pro svoje prdy a lejna kupodivu globalmafii nijak nevadí a ještě by jejich počty zvyšovali.
      Všechno je jen záminka pro to, sebrat lidem majetky, nastrkat tam nepřizpůsobivé pro rozvrat společnosti a potuplovat to nedostatkem potravin ( když se nebudou produkovat).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout