Další akce klimatických extremistů: U německého Bundestagu polili památník ústavy černou tekutinou (video)

Další akce klimatických extremistů: U německého Bundestagu polili památník ústavy černou tekutinou (video)

V Německu jsou klimatičtí extremisté obzvlášť aktivní, blokády silnic zejména ve větších městech tam zažívají takřka denně. O mnoha dalších akcích v muzeích, galeriích či autosalonech nemluvě.

Tentokrát se extremisté zaměřili na německý Bundestag, před nímž je něco jako památník ústavy s uvedením některých článků základních práv. Pomineme-li fakt, že i samotné evropské vlády – včetně té německé – v posledních letech pošlapávají ústavy svých zemí zcela s přehledem, tak tito chráněnci systému (zejména Zelených) nezůstávají pozadu.

Skupina „Letzte Generation“ (Poslední generace), která stojí za mnoha akcemi na zvýšení povědomí o údajném globálním oteplování, zveřejnila na sociálních sítích video, na němž její členové v oranžových bezpečnostních vestách postříkali některé z 19 třímetrových skleněných panelů černou tekutinou, na které jsou vyryty články ústavy.

Pak na to nalepili plakáty se sloganem: „Ropa nebo ústavní práva?“ Povaha kapaliny dosud nebyla identifikována, uvedla policie. Akce se zúčastnilo  šest extremistů, jejich totožnost byla odhalena a byly podány stížnosti. Památník, pojmenovaný „Grungesetz 49“ s odkazem na ústavní zákon zavedený v západním Německu v roce 1949, je dílem izraelského vizuálního umělce Daniho Karavana.

Klimatičtí extremisté uvedli, že chtějí protestovat proti pokračujícímu používání fosilních paliv v Německu a připomenout vládě její ústavní povinnost naléhavě jednat proti globálnímu oteplování, protože země usiluje o klimatickou neutralitu až v roce 2045….

„Poslední generace“ svým nestoudným jednáním opakovaně ukázala, že je to extremistické hnutí. Ovšem systém – včetně mainstreamu – je stále nazývá „aktivisty.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Další akce klimatických extremistů: U německého Bundestagu polili památník ústavy černou tekutinou (video)

  1. Zopakujem to, čo som napísal už niekoľkokrát: zabíjať, zabíjať, zabíjať. O pár rokov v islamizovanej Európe nebude mať právo na život ani jeden „aktivista“ /nielen/ tohto druhu, už sa teším na ich elimináciu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout