Analýza DNA potvrdila, že Beethoven nebyl černoch

Analýza DNA potvrdila, že Beethoven nebyl černoch

Stále častěji se nám současní ideologové snaží namluvit, že v historii byla Evropa plná nadaných černochů, kteří v lecčems vynikali.

Žádný v posledních letech natočený historický film odehrávající se na území Evropy, se neobejde bez černochů, černochy se stává stále více historických postav – ať už reálných nebo fiktivních z knih autorů, kteří jistě ve své době danou postavu za černocha nepokládali.

Jednou z mnoha osobností, u nichž se objevily dohady, že se jedná o černocha, je také slavný skladatel Ludvig van Beethoven.

Před časem se objevila tvrzení, že byl černoch či alespoň míšenec, což se nakonec tito propagandisté dokonce pokusili dokázat testy DNA v přesvědčení, že se ukáže, že v té době byla zřejmě Evropa plná velmi nadaných a inteligentních černochů…

Prostřednictvím genetické analýzy byli němečtí vědci nyní schopni vyvrátit teorie, že Ludwig van Beethoven mohl mít africké předky.

Ve studii vědci z Institutu Maxe Plancka pro evoluční antropologii v Lipsku analyzovali zachované pramínky Beethovenových vlasů.

Výsledky ukazují, že nejméně 99 procent předků velkého skladatele pocházelo ze západní a střední Evropy. Neměl však vůbec žádné africké předky.

Ve studii se objevuje několik dalších zajímavých věcí. Mimo jiné, že Beethoven ve skutečnosti nebyl žádný „pravý Beethoven“ – někde v jeho rodokmenu musel mít někdo poměr, který vyústil v nemanželské dítě.

Vědci také ukazují, že Beethoven měl genetickou predispozici k onemocnění jater. Metagenomické analýzy dále odhalily, že měl před smrtí infekci hepatitidou B.

„Toto, spolu s konzistentními popisy jeho rozsáhlé konzumace alkoholu, poskytuje pravděpodobné vysvětlení Beethovenova těžkého onemocnění jater, které vyvrcholilo jeho smrtí ve věku 56 let,“ píší vědci.

Rozruch na podzim roku 2021 způsobil černý zpěvák Roberto Blanco, když požadoval, aby vídeňský starosta nechal exhumovat tělo Ludwiga van Beethovena a provést test DNA. To by podle Blanca ukázalo, že skladatel byl ve skutečnosti Afričan.

V klipu na YouTube se Blanco obrátil na starostu a řekl, že prostřednictvím testu DNA Beethovena „můžeme zjistit, zda byl více jako vy nebo já.“

„Vsadím se, že je víc jako já,“ pokračoval Blanco, německý popový umělec kubánského původu, který byl populární zejména  v 50. – 70.  letech

Ludwig van Beethoven se narodil v německém Bonnu a zemřel ve Vídni v roce 1827. Od roku 2015 se objevují teorie, že skladatel byl černoch.

Levicoví aktivisté tvrdí, že je to takzvané „lakování na růžovo“, když se tvrdí, že Beethoven byl bílý. Concordian, studentské noviny z Minnesoty, to uvedly s odvoláním na to, že podle dobových popisů měl Beethoven „široká ústa s tlustými rty, krátkým, širokým nosem a hrdě klenutým čelem.“

Teorie o Beethovenově možném exotickém původu kolovaly již dříve. Většina dostupných dokumentů již dříve ukázala, že Beethoven měl vlámský původ. Zastánci rasové teorie však tvrdí, že skladatelova matka, Máří Magdaléna, byla maurského původu.

Expert na Beethovena, John Suchet, přezdívaný „Španěl“, v roce 2020 poznamenal, že je možné, že Beethoven měl maurskou krev, ale to pak „pravděpodobně spíše po meči než na straně své matky.“

Podle Sucheta byla Beethovenova tmavá pleť často komentována, když byl ještě naživu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Analýza DNA potvrdila, že Beethoven nebyl černoch

  1. Černoši se musí cítit nesmírně méněcenní, když si přivlastňuji předního Evropského klasického skladatele jenom proto, že o něm někde v soudobém tisku napsali že je brunátní. Snad tu analýzu Beethovenovy DNA nedělali vědci jenom kvůli několika zahořklým primitivům s pokřiveným viděním Beethovenova světa!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout