Černý zpěvák chce nechat exhumovat Beethovena, je přesvědčen, že byl černoch

Černý zpěvák chce nechat exhumovat Beethovena, je přesvědčen, že byl černoch

Nejen Beethoven, ale také mnohé další významné osobnosti evropské historie byly podle novodobých „rasových inženýrů“  původem z Afriky. To si myslí i tento „německý“ zpěvák, který nyní žádá exhumaci Beethovena, neboť je přesvědčen, že byl černoch…

Skladatel, který zemřel před téměř 200 lety, je v centru rasové debaty již delší dobu. Ale znamená to snad, že by se měl narušovat jeho hrob?

Německý zpěvák Roberto Blanco vyzval vídeňského starostu, aby exhumoval Beethovenovo tělo kvůli rasovým testům DNA.

Beethoven zemřel ve Vídni v roce 1827 a Blanco oslovuje starostu města ve veřejném videu na YouTube. Uvádí, že jeho odůvodnění žádosti je „abychom zjistili, zda je více jako vy nebo jako já.“

Blanco, černoch kubánského původu, se narodil v Tunisku, než se přestěhoval do Německa a stal se zpěvákem. Zatímco Beethovenova rasová otázka byla zpochybňována více než století, teorie o jeho etnické příslušnosti se znovu objevila v roce 2015.

Studentské noviny z Minnesoty, The Concordian, hovořily o „bělení“ skladatelova odkazu a citovaly popisy skladatele jako „široká a masitá ústa, krátký, tlustý nos a hrdě klenuté čelo“.

Kulturní bělení, o němž rasoví bojovníci tak často hovoří, je praxe, kdy historici, umělci a další dokumentátoři zdůrazňují  jako hlavní a dominantní rasu bílou, čímž se vytlačují nebo odstraňují etnické menšiny.

Mezi příklady patří zobrazení Ježíše jako bílého muže, ačkoli žil v blízkovýchodní zemi, původní panenka Barbie zobrazená jako blonďatá bílá dívka a nespočet hollywoodských filmů, ve kterých bílí herci hrají nebílé role.

Většina dokumentů naznačuje, že Beethovenova genealogie byla vlámská. Ti, kdo hájí rasovou teorii, však naznačují, že jeho matka Maria Magdalena byla maurského původu.

Přední odborník na Beethovena a moderátor Classic FM John Suchet v loňském roce poznamenal, že je možné, že Beethoven má maurskou krev, ale je pravděpodobné, že pochází z otcovské linie a ne od matky.“

Tvrdí také, že Beethovenova tmavá pleť byla často komentována….

Tak co myslíte, dojde nakonec k exhumaci Beethovenova těla? Předpokládám, že ne. Co kdyby se nakonec skutečně ukázalo, že byl bílý?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Černý zpěvák chce nechat exhumovat Beethovena, je přesvědčen, že byl černoch

  1. Teenagerské časopisy, ako Bravo či Popcorn, už vyše 30 rokov v Nemecku i väčšine kontinentálnej Európy /vrátane východnej/
    vymývajú mozgy mladým ľuďom tým,že im často predhadzujú černošských či mulatských „umelcov“ /obvykle len bábky ovládané producentmi/ a nútia ich,aby týchto „umelcov“ prijali za svoje idoly. V posledných zhruba 15 rokoch to platí aj o športovcoch, najmä futbalistoch.

  2. Snad politici těm blábolům neuvěří a zabrání tomu, i když jsou to právě oni politici, kteří vtloukají černochům do hlav nesmysly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout