7 hodin strávených ve vazbě za vytvoření loutky s podobiznou Macrona

7 hodin strávených ve vazbě za vytvoření loutky s podobiznou Macrona

Macron je zcela zřejmě v úzkých a jako ta pověstná kobyla kolem sebe kope. Jak nyní ukazují průzkumy, tak tentokrát by neměl šanci vyhrát ve volbách proti Marine le Pen, protože tak velké manipulace by již  možné nebyly.

O nepokojích ve francouzských ulicích se píše hodně a zdá se, že budou i nadále pokračovat. Zajímavé je však i to, co se děje kolem tohoto masově projevovaného odporu.

Již se totiž objevují první tresty za urážku Macrona. A jsou to často horší tresty, než jaké dostávají obohacovači za pálení aut a kontejnerů při jejich pravidelných silvestrovských nepokojích.

Ti totiž ani většinou potrestáni nejsou, takže jakýkoli trest je vlastně horší…

7 hodin policejní vazby za nevinný žert, starý jako svět a ve Francii sahající až do středověku, kdy bylo ve zvyku karnevalové pálení všech padouchů, kterým se chtěli Francouzi zasmát nebo se jich symbolicky zbavit. Je pravda, že v Nice 22. března to nebyl karneval, ale demonstrace proti  změně  věku odchodu do důchodu.

Je pravda, že nic nespálili, jen postavili před vlak podobiznu Macrona pojmenovanou Paillassou.

Předvedli divadlo napodobující symbolické zabití loutky, dovolující účastníkům, aby se trochu očistili od veškeré nenávisti, veškeré zášti nahromaděné vůči Macronovi. Je to staré jako svět a je to proces používaný některými psychiatry k léčení traumat, posedlostí…

Řekové tuto katarzi nazývali „očista vášní“ a právem se domnívali, že tuto roli hraje divadlo (a tedy mnohá představení).

V pondělí byl na policejní stanici předvolán Thomas, učitel školy v Nice, odborový aktivista FSU, tvůrce loutky s podobiznou hlavy státu. A pobyl si 7 hodin v policejní vazbě a musel podstoupit domovní prohlídku!  

Macron má stále větší strach, to je zřejmé. Ztrácí kontrolu…

Thomas přiznal, že se už 5 let účastní demonstrací s touto loutkou, kterou s sebou nosí při pokojných shromážděních…

A není jediný, kdo byl v těchto dnech potrestán za urážku Macrona. Také žena narozená v roce 1966 byla zatčena ve svém domě v pátek 24. března a umístěna do policejní vazby na základě stížnosti podprefektury za „urážku osoby zastávající veřejnou moc“ a „urážku prezidenta republiky.“

Žena byla zatčena za to, že na Facebooku na adresu Macrona napsala: „ Ten odpad bude mluvit zítra ve 13:00 k lidem, kteří pro něho nejsou nic.“

Za tento „strašný přečin“ nakonec dostala pokutu 12 tisíc eur…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “7 hodin strávených ve vazbě za vytvoření loutky s podobiznou Macrona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout