Tisíce lidí včera demonstrovaly před základnou v německém Ramsteinu, proti válce a NATO se demonstrovalo i v Paříži (video)

Tisíce lidí včera demonstrovaly před základnou v německém Ramsteinu, proti válce a NATO se demonstrovalo i v Paříži (video)

Jak již víte, tak od pátku do neděle probíhaly v Německu mírové demonstrace. První byla v pátek v Drážďanech, druhá v sobotu v Berlíně (obě jste mohli vidět zde) a třetí u americké okupační základny Ramstein.

Na americké základně probíhala demonstrace pod heslem: „Ami go home!“

Demonstranti požadovali odchod okupačních jednotek a zahájení mírových rozhovorů, které by vedly k ukončení války na Ukrajině:

Ovšem o víkendu se nedemonstrovalo pouze v Německu.

Francouzi jsou známí jako velcí odpůrci NATO, pokud by bylo v zemi referendum, jasně by rozhodlo o vystoupení z tohoto útočného paktu. Proti NATO se demonstrovalo v ulicích Paříže. V poslední době to není jediná demonstrace, která se v zemi na toto téma odehrála:

O víkendu  probíhala demonstrace na totéž téma i v Londýně. V sobotu se tam sešli jak odpůrci války, požadující okamžité zastavení vyzbrojování Ukrajiny a zahájení mírových rozhovorů, tak zastánci dalšího vyzbrojování Ukrajiny, kteří uspořádali protidemonstarci.

Na videu můžete nejprve spatřit zmíněnou protidemonstraci, která požadovala více zbraní Ukrajině. Demonstrace proti válce a za mír je vidět až kolem 8. minuty:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Tisíce lidí včera demonstrovaly před základnou v německém Ramsteinu, proti válce a NATO se demonstrovalo i v Paříži (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout