Šéf švédské policie tvrdí, že neví, co stojí za obrovským nárůstem kriminality ve Švédsku

Šéf švédské policie tvrdí, že neví, co stojí za obrovským nárůstem kriminality ve Švédsku

Tímto mlžením si samozřejmě hlava švédské policie odpověděla sama: problémem jsou takoví jako on. Tedy ti, kdo se snaží v rámci politické korektnosti zastírat skutečné důvody rychle rostoucí kriminality, jaká nemá nikde v Evropě obdoby.

Švédsko s velkým náskokem vede hned v několika kategoriích zločinnosti. Je rekordmanem v bombových útocích, přestřelkách, vraždách a znásilněních. A rok od roku se v každé z těchto kategorií vykazují další rekordy.

Země, kterou mnozí pamatujeme jako nejbezpečnější v Evropě, se dokázala během pouhých 20 let změnit v nejnebezpečnější zemi v celé Evropě a v některých ohledech je vysoko i v celosvětových žebříčcích.

Ovšem ten, kdo vede policii posledních 5 let, kdy byl zaznamenán nejprudší nárůst kriminality, tvrdí, že neví, proč tomu tak je…

V rozhovoru pro Dagens Nyheter šéf národní policie Anders Thornberg spekuluje o důvodech, proč bylo Švédsko postiženo tak rozsáhlou a násilnou kriminalitou, zatímco sousední země mají mnohem klidnější situaci. I když říká, že nemá ponětí o důvodech, přesto uvedl jako potenciální příčinu „špatnou integraci.“

Anders Thornberg je šéfem národní policie od roku 2018 a pod jeho vedením multikulturní zločin ve Švédsku neustále láme nové – pro švédské podmínky téměř neskutečné – rekordy.

Popisuje to jako výjimečnou situaci a myslí si, že celá komunita musí něco udělat. Poznamenává také, že existuje zvýšené riziko, že budou postiženi cizinci, protože násilí se stalo bezohlednějším a rozšířenějším.

Jaký je důvod, proč se Švédsko za tak krátkou dobu změnilo z harmonické společnosti s nízkou mírou násilí na vysokou?

„Možná byste se měli zeptat kriminologů a výzkumníků, ale oni to opravdu nevědí. Někteří říkají, že to mohlo být způsobeno špatnou integrací a že máme tyto zranitelné oblasti. Ale vidíme také čistou kriminální činnost. Užívání drog se zvýšilo, což vytvořilo trh. Pak máme osobní status, cítíte se dotčeni a máte silnou touhu zaútočit na někoho násilím,“ říká DN.

Proč Švédsko vyniká?

„Ani pro to nemám moc dobré vysvětlení. To by mělo být prozkoumáno. Vidíme, že abyste se stali někým a dostali se do gangů, musíte se stát násilnějšími, stala se z toho spirála násilí. Je běžné, že pokud jste spolu vyrostli a chodili spolu do školy, myslíte si, že jste blízcí přátelé, ale pak svého přítele prodáte. Násilí je tu po celou dobu, mnozí se cítí špatně a chtějí z toho vypadnout.“

Mimo jiné vyzývá k lepší spolupráci mezi různými orgány a k odstranění požadavků na důvěrnost v boji proti trestné činnosti.

Nedávno Švédští demokraté vystoupili a požadovali rezignaci Anderse Thornberga s odvoláním na jeho neschopnost vyrovnat se s nekontrolovatelnou zločinností gangů.

Richard Jomshof (SD), předseda výboru pro spravedlnost prohlásil:

„Domníváme se, že je zapotřebí nového policejního vedení, které přijde s novým elánem, částečně odlišným způsobem myšlení. Potřebujeme policejní vedení, které lépe chápe závažnost situace a je ochotno také vážně řešit problémy, kterým čelíme.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Šéf švédské policie tvrdí, že neví, co stojí za obrovským nárůstem kriminality ve Švédsku

  1. co na to říct víme jak to je musí se říkat jak to je a pak podle toho jednat = Deportace zpět do jejich puvodnich zemi ale nevypada to tak takže Švedsko čeká občanská válka

  2. Tak keď to nevie, tak ale jedno by mal vedieť určite!!! Že po takomto prehlásení by mal okamžite odstúpiť!!! Nie je viac osobou ktorá je kompetentná!!! Ako môže niekto riadiť nejaký rezort, keď nevie čo je jeho slabinou a čo zase silnou stránkou? To naozaj naprieč celou EU sú vo vedúcich funkciach obsadení idioti, debili, podvodníci, plagiátori, zlodeji a vrahovia? To kam to doslela tá vyspelá to kapitalistická a zaroveň udajne slobodná a demokratická spoločnosť? Kam sa podel zdravý rozum? Mysleniu zdar!!!

  3. jak může takový trotl dělat šéfa policie je velká otázka. Ale nakonec i u nás se na podobných postech nachází lidé s podobným zanedbatelně malým IQ. Takže vlastně žádné překvapení.

  4. 4. dubna 2005 rozhodl ministr spravedlnosti České republiky JUDr. Pavel Němec o předání trestního stíhání do Kataru. nechal v roce 2005 propustit katarského prince Hámida bin Abdal Sáního (48) do jeho země. Princ byl obviněný z toho, že měl ve svém bytě v pražské Lumírově ulici sex s šestnácti dívkami, z nichž čtyřem ještě nebylo patnáct let. To zdůvodňoval Pavel Němec hlavně tím, že byl shromážděn dostatek důkazů, na jejichž základě bude moci katarský soud řízení uzavřít. Katarský soud žádný trestní čin nenašel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout