Podvratná EU chce zavádět globální cenzuru, vyšle proto do celého světa „odborníky na dezinformace“

Podvratná EU chce zavádět globální cenzuru, vyšle proto do celého světa „odborníky na dezinformace“

Vzpomínáte si na debatu Jourové a amerických mainstreamových novinářů a politiků z Bidenovy stáje na letošním davoském fóru? Tak právě tehdy poprvé vyšlo najevo, že se počítá s tím, že v EU zaváděná cenzura se postupně rozšíří přinejmenším do USA.

Vrchní bruselská cenzorka Jourová se před měsícem stala v této souvislosti celosvětově „slavnou“ a psalo se o ní skutečně téměř všude. Diskuze pod články o Jourové jen potvrdily, jak hluboce většina lidí – ať už odkudkoli – podobnými totalitáři opovrhuje.

Nicméně odpor lidu je marný, když většina přece jen volí tak, aby měli navrch právě ti, kdo cenzuru a tuhou diktaturu podporují. A zřejmě i proto je nyní  zřejmě čas na to, aby byla cenzura rozšířena po celém světě.

Přece jen je poněkud kontraproduktivní, pokud se sice zcenzurují evropská média, ale ta mimoevropská zůstanou víceméně svobodná bez větších zásahů cenzury.

Brusel se připravuje na globální propagandistickou válku. Chvástání, s nímž EU zavedla nový název pro svou cenzuru, nevěstí nic dobrého. Už to není o pravdě nebo lžích, ale spíše o záměrech, které se předpokládají od těch, kteří informují o faktech.

V budoucnu již nebude stačit, aby EU cenzurovala a umlčovala nežádoucí alternativní média pouze v oblasti své vlastní odpovědnosti. V budoucnu chce EU také bojovat proti nežádoucím názorům a konkurenčním médiím ve zbytku světa.

Za tímto účelem šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell oznámil, že má v úmyslu využít údajné „dezinformační experty“ v kancelářích EU po celém světě. Jejich úkolem by byl boj proti ruským a čínským šiřitelům údajných „falešných zpráv“.

Borrell oznámil nasazení oficiálních cenzorů za tímto účelem:

„Všechny naše delegace budou vybaveny odborníky na boj proti dezinformacím v mnoha částech světa, aby byl náš hlas lépe slyšet.“

Zvláštním trnem v oku EU jsou ruská a čínská média a jejich multiplikátory, například na platformách, jako je Telegram.

Větší mezinárodní solidarita se spojenci je zde také nutná, řekl Borrell. „Musíme tuto otázku řešit politicky na nejvyšší úrovni.“

EU a podobně smýšlející partneři by měli vytvořit svůj vlastní způsob sdílení údajů a analýzy zahraničních dezinformačních kampaní, ale také více spolupracovat s orgány po celém světě na zákazu konkurenčních hlasů.

Borrell neposkytl žádné konkrétní informace o tom, jak by to mělo v budoucnu vypadat a jak by měly vysílací společnosti EU jednat proti „falešným zprávám“. EU zatím nepřišla s ničím jiným než s cenzurou, pokud jde o nežádoucí konkurenci, ale to by mohlo být v zahraničí obtížné.

Z pohledu Borrella a orgánů EU není vůbec žádný důvod pochybovat o oficiálním příběhu a každá vyjádřená pochybnost bude nyní označena jako FIMI: „Foreign Information Manipulation and Interference.“

Tedy články, které nebudou ideologicky odpovídat tomu, co hlásá Brusel, budou v budoucnu označeny „FIMI.“

Evropská komise není demokratická struktura, její členové jsou jmenováni, nikoli voleni, a většina z nich demokracii z hloubi duše nenávidí. Komisař EU pro zahraniční věci Josep Borrell by mohl virtuálně sloužit jako příkladný exponát  a Jourová jako jeho „dvojče.“.

Není to tak dávno, co Ursula von der Leyenová smazala komunikaci s Pfizerem na mobilu ohledně nákupu milionů dávek farmaceutického přípravku, a i když to vzbuzuje podezření z korupce, mohlo by to být prezentováno jako FIMI jednoduše proto, že o tom informoval i ruský vysílač.

Borrellovo chápání anglického jazyka je přinejmenším stejně špatné jako u Ursuly von der Leyenové. Obě strany však trvají na tom, aby tato dalekosáhlá opatření byla navržena v angličtině, která již není jazykem EU.

Čínská státní média podle zprávy EU „posílila vybrané prokremelské konspirační příběhy, například o údajných amerických vojenských biolaboratořích na Ukrajině“.

To je jasný příklad toho, jak nakládat s pravdou nebo faktickými informacemi jako kritériem.

Tyto laboratoře se nacházejí nejen jako rozpočtové položky uvedené v americkém obranném rozpočtu (dokument, nad kterým Kreml pravděpodobně nemá žádnou kontrolu), ale i ve formě individuální spolupráce, jako jsou výzkumné projekty Institutu Bernharda Nochta nebo Institutu Friedricha Löfflera s těmito ukrajinskými laboratořemi.

Informace o těchto projektech  lze také nalézt na jejich webových stránkách. Stejně tak z nich zjistíte, že za financováním těchto projektů stojí německé ministerstvo obrany. Je třeba také připomenout, že existenci biolaboratoří přiznala i sama Victoria Nulandová, která na ně dokonce od roku 2013 dohlížela.

Je tedy třeba konstatovat, že tyto laboratoře existovaly, že byly financovány z vojenského rozpočtu, a že výzkum byl prováděn jménem armády, a nikoli pouze jménem USA. Nicméně EU prohlásila samotnou existenci laboratoří za „konspirační příběh“. Zde tedy jasně šíří EU dezinformace. To je ovšem v naprostém pořádku.

V souvislosti s protesty pod názvem #StopKillingDonbass zpráva EU uvedla, že bylo „falešně tvrzeno, že ozbrojené síly Ukrajiny a polovojenské jednotky neonacistů páchají zvěrstva na civilistech, včetně dětí“, zatímco Sorosova neziskovka Human Rights Watch nedávno skutečně přiznala, že Ukrajina distribuovala protipěchotní miny v obytných oblastech v Doněcku, přitom jde o zakázanou munici.

Podle jejich zdůvodnění nemusí jakékoli obvinění FIMI z „dezinformace“ brát v úvahu, zda je tvrzení pravdivé, ale pouze to, že je v rozporu s narativem EU. Tímto tedy EU přímo přiznává, že nejde o zabránění šíření dezinformací, ale o cenzuru za cílem vedení jednostranné propagandy.

Zpráva EU uvádí: „Informace šířené těmito sítěmi nemusí být prokazatelně nepravdivé nebo zavádějící, aby představovaly incident FIMI, ale FIMI se uplatňuje šířeji než klasická definice dezinformace.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Podvratná EU chce zavádět globální cenzuru, vyšle proto do celého světa „odborníky na dezinformace“

  1. Banda liberálnych fašistov sa musela načisto zblázniť. Treba ich čím skôr zastaviť!!! Kým nie je ešte neskoro!!! Toto nedokázali ani komunisti.

  2. Kokain robí svoje… žijú v inom svete a realita je im cudzia a nepochopiteľná… Nuž uvidíme, dokedy budú davy podliehať hypnóze a tlieskať im alebo si nevšímať, akú „skvelú“ budúcnosť im sfetovaná bruselská spodina pripravuje… Prebudených je stále málo…

  3. Čínske a ruské weby a ich „propaganda“ síce eurofašistickým beštiám vadia, ale napr. saudskoarabské či turecké nie…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout