ISIS oznámil, že plánuje velké džihádistické útoky po celé Evropě

ISIS oznámil, že plánuje velké džihádistické útoky po celé Evropě

V Evropě je v současné době značný počet džihádistů – jejich počty jdou již do milionů –  a další bez sebemenších překážek přichází. A je celkem jedno, k jaké bojůvce patří, protože v poslední době již vyzval k útokům svých vojáků Talibán a nyní také ISIS.

Již poměrně dlouho nebyly nikde v Evropě velké koordinované útoky, což ostatně zaznamenali i sami džihádisté, kteří mají dojem, že by měli dát Evropanům najevo, že jejich vojáci již jsou na našem kontinentu.

Zatímco Talibánce si dovážela většina evropských zemí letecky – pod rouškou ve skutečnosti neexistujících tlumočníků – zbývající vojáci z ISIS a dalších bojůvek soustavně proudí do Evropy přes převážně otevřené hranice.

ISIS nikdy nebyl rozprášen, to vše jsou lži, ve skutečnosti se jen velká část vojáků přemístila jinam – nejčastěji do Afriky a Evropy, kde právě probíhá džihád.

A co víc, v poslední době je ISIS nebývale vyzbrojován přesně těmi zeměmi, které mají být obětí útoků. Kam jinam si myslíte, že jdou všechny ty zbraně, které Západ poslal na Ukrajinu?  V korupcí prolezlé zemi jich většinu  rozprodali zločincům a islámským teroristům.

V novém čísle časopisu ISIS se nyní mimo jiné objevila zmínka o tom, že skupina po delší době připravuje teroristické útoky. Lze předpokládat, že džihádisté jsou již velmi slušně vyzbrojeni a budou mít tedy v případě útoku rozhodně navrch.

Islámský stát (ISIS) plánuje sérii útoků v Evropě. Nový časopis ISIS slibuje, že se „brzy pomstí“ za nedávné znesvěcení Koránu ve Švédsku a Nizozemsku, přičemž uznává, že teroristé ISIS mají poměrně dlouhý interval mezi posledními dvěma po sobě jdoucími „seknutími tohoto meče“(tzn. útoky).

51stránkové vydání Hlasu Khurasan, vydané nadací Al Azaim Foundation v provincii ISIS – Chorásánu, se tradičně silně zaměřuje na regionální a blízkovýchodní otázky, včetně vlády Talibanu, náboženských konfliktů v Bháratu a toho, co považují za odpadlé vůdce a westernizaci v zemích Perského zálivu.

V posledním vydání odsuzuje „rostoucí mezináboženské šílenství“ a odsuzuje podporu „míru, lásky, tolerance, společných hodnot, multikulturalismu, rozmanitosti a dalších „hezkých“ termínů  jako LGBT.“

ISIS dále uvádí, že „armáda pomalu získává půdu pod nohama.“

Nové vydání obsahuje článek kritizující Katar za pořádání Světového poháru, který zahrnoval „odhalené ženy vystupující jako rozhodčí a recepční na stadionech a propagoval klamné koncepty pluralismu a soužití.“

Obsahuje také celostránkovou grafiku ilustrující „spravedlivý teror“, což je termín ISIS pro nezávislé akty džihádu – „vyhlášené v nedávné době v celé Evropě a Americe.“

Grafika obsahovala jména pachatelů, fotografie, počet obětí a krátký popis útoku v San Bernardinu v roce 2015, koordinovaných útoků v Paříži v roce 2015, útoku na pařížské tržiště v roce 2015, útoku na vánoční trh v Berlíně v roce 2016, bombových útoků v Bruselu v roce 2016, útoku autem v Barceloně v roce 2017, bombového útoku v Manchester Arena v roce 2017, útoku autem na Manhattanu v roce 2017 a „masové střelby v nočním klubu homosexuálů“ v Orlandu v roce 2017.

První článek v čísle se zaměřuje na útoky zaměřené na Západ a prohlašuje, že muslimové jsou „násilně krmeni prášky na spaní tolerance“, zatímco v reakci na to působí slabě.

Obrázek v úvodu článku ukazuje Rasmuse Paludana, vůdce pravicové dánské strany Stram Kurs, jak pálí Korán před tureckým velvyslanectvím ve Stockholmu. Nad obrázkem je  vyobrazena postava v kukle s batohem plným výbušnin.

ISIS uvedl, že minulý měsíc pálil Korán „mentálně retardovaný káfir,“ což byla „symbolická událost, která odpovídá na mnoho otázek, protože sekulární Západ se postupně přesouvá od takzvané náboženské tolerance ke krajně pravicovému extremismu.“

Radikální islámská militantní skupina vyzvala k potřebě indoktrinovat horlivou mládež s železným odhodláním přivést zpět slávu ummy (muslimské komunity) a chválila „lvy islámu,“ kteří v roce 2015 zaútočili na časopis Charlie Hebdo za jeho zobrazení Mohameda, stejně jako útok na košer supermarket Hypercacher v Paříži o dva dny později a koordinované útoky na letiště a vlakové nádraží v Bruselu v roce 2016.

„Stejně jako tito nevěřící nebyli včera v bezpečí před našimi ostrými noži pomsty, nebudou nikdy v bezpečí dnes,“ prohlásil časopis ISIS a uznal nedostatek nedávných velkých útoků.

Proto záhy ISIS dodal, že „jediným faktorem, který způsobuje, že nevěřící zapomínají na dopad tohoto požehnaného meče spravedlnosti, je poměrně dlouhý interval mezi dvěma po sobě jdoucími seknutími tohoto meče.“

Později v tomto čísle článek kritizoval „mnohamiliardové projekty“ na Západě, které mají za cíl „démonizovat džihád“ a džihádisty jako „obávané teroristy.“

Časopis nazval „zásadním, abychom si dali pauzu od Západem kontrolovaných médií, která krmí náš myšlenkový proces 24/7 a analyzovali, zda „krev, mrtvoly a zabíjení představují terorismus a neplechu na zemi nebo ne.“

„Prolévání krve káfirů je absolutně schváleno, ale zabíjení a krveprolití by nemělo být bezohledné a musí to být v souladu s politickou a vojenskou strategií, kterou plánují stratégové Islámského státu v příslušných provinciích Wilayat,“ argumentoval ISIS.

„Vězte, že používáme toto krveprolití káfirů jako strategický nástroj… nešiřme neplechu na půdě, jak to dělají propagandistické mlýny káfirů, jako je BBC, CNN a další „káfiří“ média světa, pod jejich hlasitými a empatickými výkřiky o ‚zabíjení nevinných‘,“ pokračuje článek.

„Možná, že ti, kteří jsou zabiti, jsou nevinní v náboženství Ameriky, ale v náboženství Alláha jsou všichni kafiři zločinci vyššího stupně se svým osudem v pekelném ohni.“

Článek končí větou „Tak na co teď čekáte?“, následovanou kresbami nábojů do pušky, granátu, pistole, nože, Molotovova koktejlu, pušky a masky hazmat.

Samostatná stránka časopisu se přímo zabývala případy znesvěcení Koránu – Paludanova pálení Koránu – a o několik dní později případu, kdy holandský  vůdce Pegidy Edwin Wagensveld vytrhával stránky z Koránu poblíž nizozemského parlamentu a dupal na ně.

K těmto rouhačům časopis ISIS řekl, že se „pomstí takovým darebákům tím, že oddělí jejich maso od kostí a prolijí jejich krev s cílem pomstít opovrženíhodné a rouhavé činy nevěřících na celém světě“.

„Mohli byste však považovat tyto podivné mudžahedíny Islámského státu za slabé kvůli jejich nedostatku možností a vybavení, ale jsou tak bohatí bohatstvím víry a horlivosti, že nepotřebují nic jiného než Alláha všemohoucího,“ dodalo prohlášení.

„Proto ujišťujeme všechny nevěřící a jejich strážce, že  se vám ve jménu Alláha brzy pomstíme.“

Tolik z posledního – tedy 21. – vydání časopisu ISIS, který se nyní po nějaké době opět zaměřil na Evropu. Podobné výzvy se již objevily i ze strany Talibanu, je tedy zřejmě otázkou času, než k nějakému útoku dojde.

Je možné, že včera byl jeden takový masakr odvrácen. V Belgii  na poslední chvíli odhalili teroristu, který se chystal útočit v místě konání Miss Belgie…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

4 thoughts on “ISIS oznámil, že plánuje velké džihádistické útoky po celé Evropě

  1. Keby došlo k útokom napr. na americké vojenské základne v Saudskej Arábii /a vlastne kdekoľvek na svete/, prípadne atentátom na blízkych spojencov Západu typu Muhammad bin Salmán, nebol by som proti… Aj vyhodenie sídla Európskej komisie do vzduchu a podobné veci by ma potešili.

  2. Мuѕlіmák:„Proto uјіšťuјеmе všесhnу nеvěříсí a јејісh ѕtrážсе, žе ѕе vám vе јménu Αlláha brzу рomѕtímе.“

    Vlaѕtník рraѕat: :„ Jѕі ѕі tím јіѕtý?“

  3. toto ocakavam uz nejaky cas. hlavne v kontexte toho ze sa nesmierne obrovske mnozstvo zbrani z ukrajiny dovaza do europy na cierny trh. a to sa bavime o spickovej technike. charlie hebdo bola len prechadzka ruzovou zahradou oproti tomu co europu caka. a ludia si za to 100% mozu sami. je len dufam ze u nas bude klud, kedze sme mala a nezuajimava krajina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout