Paludan včera pálil Korán před tureckou ambasádou, Turecko záhy definitivně zablokovalo vstup Švédska do NATO

Paludan včera pálil Korán před tureckou ambasádou, Turecko záhy definitivně zablokovalo vstup Švédska do NATO

Připomínám, že Erdogan za svůj souhlas se vstupem Švédska a Finska do NATO požadoval vydání některých Kurdů žijících na území obou států. Švédsko však většinu požadovaných údajných teroristů vydat odmítlo, což nakonec ze strany Turecka vyústilo v alespoň dočasném zablokování švédské přihlášky do NATO.

Mezitím došlo k několika kurdským protestům proti Erdoganovi a vše nakonec vyústilo tím, že včera spálil dánsko-švédský politik Paludan před tureckou ambasádou Korán.

Nyní Erdogan deklaroval, že spálení Koránu, jemuž švédské úřady nezabránily, již definitivně zavírá Švédsku dveře pro vstup do NATO. Otázka je, jak to bude s Finskem, které chtělo do útočného paktu vstoupit současně se Švédskem…

Dánsko-švédský politik Rasmus Paludan v sobotu podle plánu spálil Korán před tureckým velvyslanectvím.

Akce, která byla provedena bez násilí přítomných protidemonstrantů, se podle Paludana konala na podporu švédské svobody projevu.

Turecko si v pátek předvolalo švédského velvyslance, aby protestovalo proti tomu, že stockholmská policie udělila povolení k pálení koránu, které Turecko považuje za zločin z nenávisti.

Turecko také protestovalo, že Švédsko povolilo kurdskou demonstraci na stejném místě, což podle něj porušuje dohodu, která umožní Švédsku vstoupit do NATO.

Záhy po pálení Koránu přišla z Turecka definitivní reakce….

Turecká nacionalistická strana MHP, na níž prezident Erdogan závisí, aby mohl prosadit švédskou žádost o členství v NATO, nyní říká definitivní ne zahrnutí severské země do NATO. Důvodem je pálení Koránu, které bylo včera provedeno u tureckého velvyslanectví.

„Rozhodnutí švédské státní správy dát zdegenerovanému dánskému politikovi povolení spálit Korán před tureckým velvyslanectvím není jen skandál, ale také jasná provokace a ztělesnění barbarství a vandalismu,“ řekl Devlet Bahceli agentuře Anadolu.

Devlet Bahceli (viz titulní obrázek s Erdoganem) má 48 křesel v tureckém parlamentu.

„Švédská žádost o vstup do NATO nebude za těchto podmínek schválena naší parlamentní skupinou. Byla by to zrada našeho náboženství, našeho jazyka a našich cílů pro rozvoj Turecka v prvním století po roce 2000,“ pokračoval.

Bahceli říká, že Švédsko musí tuto chybu napravit tím, že se omluví turecké a islámské komunitě.

„Je urážlivé mít vůbec politické a diplomatické vztahy se zeměmi, které jsou nepřátelské vůči našim národním a morálním hodnotám, a pak nemůže být řeč o tom, že se dostanete do stejné aliance NATO jako oni,“ říká.

„Muslimský turecký národ to nebude tolerovat a nenechá se oklamat různými iniciativami,“ říká a dodává, že toto prohlášení, které zcela blokuje vstup severské země do NATO, nyní platí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Paludan včera pálil Korán před tureckou ambasádou, Turecko záhy definitivně zablokovalo vstup Švédska do NATO

  1. Nebolo by od veci, keby niekto spálil Korán priamo pred očami konvertitu a fanatického vahhábistu Jozefa Lenča. Pokiaľ možno na univerzite, kde vymýva mozgy mladým ľuďom /v Trnave/.

  2. Podle mne je to jen dokonalý fígl. Trik, který má odvrátit pozornost a trik, který má omluvit Švédy za nechuť si rozhádat Rusko. Aby nemuseli Švédové oficiálně omlouvat odmítnutí NATO, tak vyprovokují úmyslně důležitého partnera a ten to udělá za ně. „Spojenci“ jim na to skočili i s navijákem. Dokonalé, protože vědí, že USA Turky nepřesvědčí k ústupu od islámu. Švédové u mě zabodovali tím, že se dokázali vyhnout diktátu USA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout