Dva přední klimatologové našli další důkazy, že propaganda o klimatické katastrofě je založená na lžích

Dva přední klimatologové našli další důkazy, že propaganda o klimatické katastrofě je založená na lžích

I přes mnoho nesporných důkazů odborníků z celého světa o tom, že se žádná klimatická apokalypsa nechystá, oficiální propaganda stále hovoří o opaku.

Současná agenda je stále založena na těchto klimatických lžích – a to od požadavků na razantní změnu jídelníčku přes zavádění tzv. 15minutových měst, vyhlašování stavu klimatické nouze až po zavádění digitální programovatelné měny, která podle poslední globalistické propagandy údajně zanechává menší uhlíkovou stopu.

Nyní další přední klimatologové vyvrací všechny mainstreamem šířené lži o apokalypse, která nás potká pokud nevybijeme všechny prdící krávy, prasata a drůbež a nezačneme místo nich přežvykovat brouky…

Až pětina globálního oteplování hlášeného zhruba 20 000 meteorologickými stanicemi je neplatná kvůli falšování údajů, které se netýkají klimatu. Toto je nejnovější zjištění dvou atmosférických výzkumníků, kteří chtějí změřit dopad uměle vytvořeného městského tepla na měření globální povrchové teploty. 

Tato zpráva je senzační, protože dále oslabuje výrazné zpomalení oteplování pozorované přibližně od roku 1998. Vzhledem k tomu, že se globální teploty za poslední dvě desetiletí zvýšily jen o něco málo více než 0,1 °C, tvrzení o oteplení o 4 °C do konce století se jeví ještě méně pravděpodobné.

Nejnovější zjištění pochází z probíhající práce Dr. Roye Spencera a profesora Johna Christy z University of Alabama v Huntsville. Oba vědci zkoumali 19 885 teplotních stanic GHCN (Global Historical Climate Network) rozmístěných po celém světě od 20° do 82,5° severní šířky. 

Zjistili, že za posledních 40 let prakticky všechny stanice zaznamenaly růst v kontextu lidského osídlení. Zatímco globální práce jsou stále v raných fázích, „velmi předběžné výpočty“ naznačují, že městské teplo tvoří asi 10-20 % trendů GHCN, v průměru ze všech stanic.

Hlavní kompilátoři globální teploty, jako je americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA), tvrdí, že eliminují účinky městského tepla pomocí homogenizačních technik, ale vědci si myslí, že je to nepravděpodobné. Náhlé změny v datech stanice lze odstranit, ale nemohou opravit zdroje pomalu rostoucího falešného oteplování. 

Ve své nejnovější práci vědci kriticky zkoumají proces homogenizace NOAA a docházejí k překvapivému závěru, že v průměru neúmyslně zvyšuje trendy oteplování v údajích o teplotě naměřené na stanici, zatímco by je měl ochladit.

Podrobné důvody jsou uvedeny v nedávné poznámce zveřejněné Spencerem, ve které se ptá, proč jdou úpravy NOAA špatným směrem? „Přinejmenším jsem zjistil, že jsou tyto výsledky… zvláštní,“ říká.

GHCN tvoří jádro všech hlavních datových souborů globálních povrchových teplot, včetně HadCRUT Met Office. V nedávné minulosti byly všechny tyto datové soubory revidovány výrazně směrem nahoru, což do značné míry odstranilo pauzy a zpomalení posledních dvou desetiletí. 

To umožnilo vyhlásit více „rekordních“ vysokých teplot a pokračující podporu nepravděpodobného několikastupňového oteplení v blízké budoucnosti, což odpovídá čisté nule. Minulý měsíc NOAA vyhlásila 10 nejteplejších let v historii od roku 2010 .

Spencer a Christy ve své průkopnické práci používají urbanizační satelitní datovou sadu nazvanou Built Up, aby zprůměrovali dopad urbanizace na povrchové teploty. Rozdíly v urbanizaci byly porovnány se změnami teplot z blízko sebe umístěných meteorologických stanic. 

Předchozí výsledky naznačují, že oteplování na východě Spojených států bylo za posledních 50 let o pozoruhodných 50 % pomalejší. Opět jde o předběžné výsledky a vědci se domnívají, že mohou být horní hranicí úprav urbanizace. 

Přesto došlo k mnoha překvapením, v neposlední řadě v datech z letišť. Tato místa přispívají mnoha měřeními do globálních datových souborů, ale byla nalezena masivní zkreslení. Jedním z nejhorších příkladů bylo mezinárodní letiště Orlando, které zaznamenalo oteplení o 0,3 °C za desetiletí. To kleslo na deurbanizovanou hodnotu pouhých 0,07 °C.

Ve skutečnosti se NOAA vážně pokouší určit teploty v USA bez zaujatosti měst nebo lidí. Zřídka publikovaná databáze je sestavena ze 114 celostátních stanic navržených tak, aby poskytovaly nepřetržité záznamy daleko od zkreslení městského tepla. Měření začala v roce 2005 a do dnešního dne ukazují malé nebo žádné oteplení. Databáze se nazývá US Climate Defense Network a nejnovější graf je uveden níže.

Je zajímavé, že vědci poznamenávají, že k nejsilnějšímu oteplování ve městech dochází v místech poblíž venkovských oblastí. Jiní zjistili, že vliv městského oteplování je vysoce nelineární. Například 2% nárůst urbanizace ve venkovských oblastech má za následek mnohem větší oteplování než podobný nárůst v městské lokalitě. 

„To znamená, že pokud nedošlo k absolutně žádnému růstu, soubor dat pro monitorování klimatu využívající převážně venkovské stanice není imunní vůči falešnému oteplování z plíživé urbanizace,“ uvedli.

Přibývá důkazů, že povrchové databáze poskytující globální teplotu jsou příliš nepřesné, než aby se na ně dalo spoléhat. Přesto tvoří základ pro argument kolektivistů, že klima se hroutí, a že planetu před Armageddonem může zachránit pouze přísná politická reorganizace společnosti podle principu čistého nulového růstu.

Satelitní měření jsou široce používána v klimatologii, ale jejich teplotní výsledky jsou do značné míry ignorovány ve prospěch upravených a zkreslených povrchových měření.

Dr Spencer, který na tyto manipulace klimatických alarmistů upozornil, je bývalý vědec NASA a zakresluje teplotní údaje ze satelitů již více než 40 let.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout