Bývalý americký ministr obrany Esper: „Ukrajinský lid dělá špinavou práci pro Washington“ (video)

Bývalý americký ministr obrany Esper: „Ukrajinský lid dělá špinavou práci pro Washington“ (video)

Jistě jste již také slyšeli o ruských vtipálcích, kteří si dělají legraci z různých světových osobností, jimž neváhají zavolat a vydávat se za zástupce Ukrajiny. Napálili tak mimo jiné i George Bushe či několik starostů evropských metropolí (např. Berlína, Vídně…).

Většina politiků zatím na jejich telefonáty naletěla a mnozí se také patřičně ztrapnili.

Dalším, na koho nyní směřoval jejich telefonát, byl bývalý americký ministr obrany, který působil za Trumpa…

Mark Esper, bývalý ministr obrany za Donalda Trumpa (2019-20), se chytil do pasti, když ho napálili notoricky známí ruští vtipálci Lexus a Vovan (Alexej Stolyarov, Vladimir Kuzněcov).

Oba předstírali, že jsou zástupci bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Mark Esper jim poté řekl, že ukrajinský lid dělá špinavou práci pro Spojené státy v konfliktu proti Rusku, na což v pondělí upozornila i ruská státní tisková agentura TASS.

Esper byl požádán, aby vyjádřil svůj názor na roli USA v ukrajinském konfliktu.

„Ukrajinský lid dělá špinavou práci, kterou Spojené státy dělat nechtějí. A proto vás budeme i nadále podporovat vším, co bude v našich silách, ať už to bude munice, zbraně nebo zpravodajské informace.“

Vtipálci také poznamenali, že čekají na „revoluci“ v Rusku, s čímž bývalý ministr také souhlasil.  Tvrdil také, že rostoucí vliv Ruska v různých zemích, včetně Afriky, bude pro Spojené státy „problémem.“ 

Bývalý ministr obrany zároveň vyjádřil obavy, že by americká technologie mohla prostřednictvím dodávek zbraní na Ukrajinu skončit v rukou třetích zemí. Zdůraznil, že Washington věří, že je důležité, aby se tyto technologie nedostaly do nesprávných rukou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout