Schváleno europarlamentem: Konec jednomyslnosti, více zbraní Ukrajině, klimatická nouze a sblížení EU s NATO

Schváleno europarlamentem: Konec jednomyslnosti, více zbraní Ukrajině, klimatická nouze a sblížení EU s NATO

Již minulý týden přijali v EU rezoluci, která je ve stylu několik v jedné. Za jedním jediným hlasováním se tak skrývá nejen další neutuchající podpora Ukrajině a ještě větší sblížení s útočným paktem NATO, ale také klimatická politika či ukončení jednomyslnosti, což znamená, že již bude o všem rozhodovat jen Německo a Francie.

Pro rezoluci hlasovala i většina europoslanců z malých zemí, kterých se ukončení jednomyslnosti dotkne především. Ti tím znemožnili vlastní zemi o čemkoli rozhodovat pokud se nenajde dostatek jiných menších zemí, se kterými by bylo možné  přehlasovat německo-francouzskou hegemonii.

A na samém konci se samozřejmě jako vždy dozvíte i jak kdo hlasoval.

A o čem tedy rezoluce EU je?

S cílem stát se silnějším geopolitickým hráčem bude spolupráce EU s NATO posílena, podle nové rezoluce přijaté ve středu v Evropském parlamentu.

Rezoluce rovněž prohlašuje, že EU bude usilovat o stálé křeslo v Radě bezpečnosti OSN. Navíc bude snazší přehlasovat jednotlivé kriticky nakloněné členské státy, které jdou proti většině. V rezoluci totiž europoslanci souhlasili i s ukončením jenomyslnosti.

Válka na Ukrajině, rostoucí globální autoritářství, sebevědomější Čína a klimatická nouze podle poslanců vytvořily posun v geopolitické krajině. EU proto musí zvýšit své vojenské, politické a humanitární úsilí o posílení Ukrajiny v její obraně a čelit hrozbám Ruska pro evropskou bezpečnost, uvedla politická zpráva přijatá ve středu 407 hlasy proti 92 a 142 se zdrželo.

„Reakce EU na ruskou agresivní válku proti Ukrajině je pečlivě sledována autokraciemi po celém světě a výrazně ovlivní, jak se budou chovat na mezinárodní scéně,“ uvádí se v rezoluci.

Kromě toho poslanci chtějí, aby namísto jednomyslnosti stačila kvalifikovaná většina ke schválení sankcí. Chce také vypracovat návrhy, jak by EU měla získat stálé křeslo v Radě bezpečnosti OSN a podobných mnohostranných orgánech.

Kromě toho ve výroční zprávě EU o provádění společných bezpečnostních a obranných zásad (SBOP), která byla rovněž přijata ve středu, poslanci Evropského parlamentu, vyzývají k tomu, aby byly na válkou zničenou Ukrajinu zaslány modernější zbraně – včetně dalších německých tanků Leopard 2 a protiletadlových systémů nové generace.

A jak kdo hlasoval?

Pro rezoluci hlasovali: Niedermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Hlaváček (ANO), Kovařík (ANO), Maxová (zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti)

Proti rezoluci hlasovali: David (SPD), Blaško (zvolen za SPD), Konečná (KSČM)

Zdrželi se: Tošenovský (ODS), Vondra (ODS), Zahradil (ODS), Vrecionová (ODS), Peksa (Piráti), Knotek (ANO)

Jak hlasovali Slováci:

Pro: Bilčík, Lexmann, Pollák, Štefanec, Ďuriš Nicholsonová, Šimečka, Hojsík

Proti: Radačovský, Uhrík

Zdrželi se: Jurzyca, Beňová, Hajšel

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 4.8]

9 thoughts on “Schváleno europarlamentem: Konec jednomyslnosti, více zbraní Ukrajině, klimatická nouze a sblížení EU s NATO

 1. všichni europoslanci, kteří hlasovali pro tuhle strašlivou rezoluci by měli být obžalováni za zradu na českém národě a vlasti. Sta tisíce mrtvých za obou válek, kteří padli za českou vlast byli těmito odpornými zrádci pošpiněni a jejich smrt se v tuhle chvíli jeví jako zbytečná. Známé sorošovské firmy piráti a TOP 09 a kdu čsl se konečně odhalili o co jim ve skutečnosti jedná. Skládali slib, že budou pracovat ve prospěch této republiky a hanebně ji zradili. Historie a obyčejní lidé však nezapomenou.

  1. Souhlasím, akorát že obyčejní lidé se o to vesměs nezajímají a vůbec netuší, co je ve věci. A pánové Tošenovský, Vondra a Zahradil zaslouží kopanec do zadku. Buď jsem pro nebo proti. Jestliže se zdrží hlasování tak tam nemají co dělat. Mohou v Praze zametat ulice, to je záslužná práce, která odpovídá jejich duševním kvalitám. Jak mohla ODS tak hluboko klesnout nikdy nepochopím.

 2. Väčšina „slovenských“
  poslancov spomenutých v závere článku je židovského pôvodu a mnohí /nie všetci/ fanaticky podporujú Izrael a jeho zločiny. /Patrí medzi nich aj odpadlík od Kotlebu Uhrík,ktorý sa nechal skorumpovať neznámym židovským veľkopodnikateľom a za svoje vzory označuje brutálnych diktátorov Orbána a Kaczynského. Pollák je Cigán, ale napr. Radačovský ruský Žid./ Iní sú zase napojení na Sorosa. Zrejme aj iné východoeurópske krajiny sú zastúpené v tomto novodobom Reichstagu predovšetkým Židmi, vrátane ČR.

 3. Kto dal týmto hovniarom mandát na presun takejto kompetencií suverenity štátu? Legitimita žiadna ! Je to nulitné ! Oni si tan sfetovaní debili schvaľujú hlava nehlava čokoľvek a myslia si, že je to právne záväzné? Velké kravské HOVNO ! Nulita !!! Tomuto sa hovorí prektočenie právomocí a vlastizrada !

 4. Vzpomínáte, jak jsme by) i ujistovani, že budeme mít stejná práva, jako ostatni státy.!!??
  To bylo slibů a ujišťovani, že budeme na stejné úrovni. Když nás do EU chytali, slibovali hory, doly.

 5. Ale to je snad dobře, ne? Z ostatních komentářů to vypadá, jako byste snad neměli radost. Vždyť proti hlasovali akorát SPD a komunisti, to asi o něčem vypovídá. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout