Ruští tenisté se mohou zúčastnit Australian Open, ale jen pod bílou vlajkou

Ruští tenisté se mohou zúčastnit Australian Open, ale jen pod bílou vlajkou

Zaznamenali jste kdy v minulosti, že by museli američtí sportovci startovat s bílou vlajkou či dokonce, že by měli zcela zakázáno se účastnit sportovních klání? K ničemu podobnému nedošlo za žádné z mnoha agresivních válek, které USA vedly. Ať už v Iráku, Libyi, Srbsku, Vietnamu nebo kdekoli jinde.

V posledních osmi letech jsem také nezaznamenala podobné kroky například proti saúdskoarabským sportovcům v situaci, kdy jejich země agresivně útočí na Jemen, jehož části dokonce Saúdská Arábie anektovala.

A tak bychom mohli pokračovat výčtem dalších agresorů, okupujících jiné země, včetně Turecka a většiny zemí NATO.

Pokud by se tedy měli organizátoři sportovních klání řídit jedním metrem, pak by na mnoha mezinárodních soutěžích vlálo množství bílých vlajek, případně by řady sportovců notně prořídly.

Jenže všichni dávno víme, že onen dvojí metr zde prostě je.

V loňském roce bylo rozhodnuto, že se tenistům z Ruska a Běloruska umožní hrát na světových turnajích. Nicméně hráčům z obou zemí bylo přesto zakázáno hrát ve Velké Británii. Před letošním Australian Open však bylo rozhodnuto, že ruští a běloruští hráči se mohou zúčastnit, ale pouze pod bílou vlajkou.

V souvislosti s válkou na Ukrajině se rozpoutala debata o tom, zda by tenistům z Ruska a Běloruska měla být umožněna účast na tenisových turnajích, ale řídící orgány pak dospěly k závěru, že by jim měla být umožněna účast pod neutrální bílou vlajkou.

Organizátoři Wimbledonu však šli proti tomu a loni zakázali účast ruským i běloruským hráčům. Organizátoři nakonec dostali pokutu kolem 820 000 eur od Asociace tenisových profesionálů (ATP).

Přestože ATP stále věří, že ruským tenistům by mělo být i letos umožněno účastnit se turnajů, podobné debaty se nyní vedou zejména před letošním světovým turnajem Australian Open, který se koná v polovině ledna.

Například ukrajinský velvyslanec v Austrálii Vasyl Myrosnyčenko vytrvale naléhá, aby se letošní soutěže neúčastnili hráči z Ruska nebo Běloruska.

„Ruští sportovci se nemohou účastnit žádných mezinárodních soutěží, zejména v demokratických zemích,“ říká velvyslanec.

Australian Open nyní potvrdilo, že umožní tenistům z Ruska a Běloruska hrát na turnaji, ale stále platí, že jen pod bílou vlajkou.

„Hráči z Ruska a Běloruska mohou soutěžit na mezinárodních tenisových akcích pouze jako jednotlivci – bez vlajek nebo uznání země,“ napsal Tennis Australia v prohlášení.

Myrošnyčenko se však domnívá, že nezáleží na tom, pod jakou vlajkou hrajete.

„Nezáleží na tom, pod jakou vlajkou hráči Ruské federace soutěží. Je na ní ukrajinská krev,“ řekl.

Pokud jde o turnaj ve Wimbledonu, který začíná letos v létě, není jasné, zda budou mít ruští a běloruští hráči příležitost soutěžit. Podle britského Metra to však vypadá, že by loňský zákaz mohl být zmírněn.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Ruští tenisté se mohou zúčastnit Australian Open, ale jen pod bílou vlajkou

  1. Zločinci z FIFA, MOV a UEFA by si zaslúžili guľku do hlavy za prijatie mafiánskeho, bielomäsového a teroristického „štátu“ Kosovo do svojich radov. Mussolini ako posledný vedel, že na Albáncov platí jedine tvrdá ruka, možno ešte Enver Hodža. Tito určite nie. Samozrejme,že ten buzik Infantino ani neuvažuje o milosti pre ruských futbalistov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout