Radikální změna názoru: Kissinger nyní chce, aby Ukrajina vstoupila do NATO

Radikální změna názoru: Kissinger nyní chce, aby Ukrajina vstoupila do NATO

Zřejmě nejvlivnější  klikou z nejvyššího patra pyramidy globální moci jsou Rockefellerové. To oni se skrývají pod rouškou různých BlackRocků, Vanguardů apod.

Pokud jste si studovali historii této rodiny, pak jistě víte, že jejich pravou rukou byl od 60. let minulého století Henry Kissinger. V té době, ale i později, se o tom zcela otevřeně hovořilo.

Zcela jistě toto spojení pokračovalo i v dalších desetiletích a trvá dosud, kdy je Kissinger již na prahu stovky.

K Ukrajině se vyjadřuje mnoho různých analytiků a politiků, přičemž jejich názory se různí. Ovšem k těm nejdůležitějším dozajista patří právě vyjádření Kissingera, jehož ústy dlouhé roky hovoří ti, kdo ve skutečnosti ovládají svět.

Jen před několika měsíci byl Henry Kissinger napaden za to, že navrhl mírový plán pro Ukrajinu, který vyšel vstříc i Rusku. Nyní devětadevadesátiletý muž radikálně změnil názor. Země by prý měla vstoupit do NATO.

Na summitu WEF v Davosu prohlásil dlouholetý americký diplomat Henry Kissinger, že na neutralitě Ukrajiny „již nezáleží“. Místo toho by se bývalá sovětská republika měla připojit k transatlantické vojenské alianci NATONa loňském květnovém setkání v Davosu vyzval k urychlenému zastavení bojů na Ukrajině, aby Rusko nebylo „vyzváno k trvalému spojenectví s Čínou.“

Za to, že se odvážil naznačit, že by si Moskva mohla ponechat Krym – který se v roce 2014 znovu připojil k Rusku – byl zařazen na seznam nepřátel Ukrajiny, tzv. „Mirotvorec“.

V úterý přednesl své poznámky „obdivem“ k ukrajinskému vůdci Volodymyru Zelenskému a „hrdinskému chování ukrajinského lidu“, než navrhl v podstatě stejnou mírovou dohodu jako loni. „Před touto válkou jsem byl proti členství Ukrajiny v NATO, protože jsem se obával, že to spustí proces, kterého jsme byli svědky,“ řekl Kissinger. 

„Nyní, když je tento proces tak pokročilý, myšlenka neutrální Ukrajiny už za těchto podmínek nedává smysl.“  Aby se zabránilo eskalaci, je třeba nadále požadovat stažení ruských jednotek a podporovat Ukrajinu vojensky i finančně. Navíc jsou zapotřebí „sankce a další tlak“ proti Moskvě.

Je však třeba nechat si otevřené dveře, aby se Rusko „znovu připojilo“ k Západu. Samozřejmě za určitých podmínek. V každém případě je třeba se vyhnout dojmu, že konflikt je namířen proti samotnému Rusku.

Jinak by Rusové mohli přehodnotit svou historickou „přitažlivost ke kultuře Evropy,“ protože se obávají evropské nadvlády. Pokračující jednání s Moskvou jsou proto podle bývalého ministra zahraničí USA zásadní.

Tolik k názoru Kissingera, který ovšem již dlouhé roky na veřejnosti funguje spíš jako mluvčí těch nejvlivnějších.

Je ale krajně sporné, zda se Rusko vůbec chce přiblížit Západu. Ztráta důvěry je nyní tak velká, že se bourají další a další mosty. Nyní se samo Rusko spíš považuje za asijskou zemi. 

Ideologie, která se navíc nyní razí v EU je velmi vzdálena tamní běžné mentalitě. Evropa se tak vzdaluje Rusku v mnoha směrech již dlouhodobě. Navíc v Asii – až na pár výjimek – téměř žádné země sankce na Rusko neuvalily, takže i obchod se soustřeďuje tímto směrem (zejména Čína a Indie).

Bezprecedentní vlna sankcí, ropné embargo a vyloučení ze systému SWIFT vedly Moskvu k nalezení a navázání nových spojení. Na druhou stranu Západ je pod vedením USA ve stále větším úpadku – a to po všech směrech.

Sankce, jejichž pokračování Kissinger podpořil, jsou od samého začátku namířeny proti Evropě. Nyní tlačí Zelenský na to, aby EU do nového balíčku sankcí, který se již připravuje, zahrnula i Rosatom, což by znamenalo vážné ohrožení jaderné energetiky všech evropských postkomunistických zemí.

Zdá se, že deindustrializace a destrukce Evropy má i nadále pokračovat, k čemuž do značné míry přispěje i další zpřísnění politiky zeleného údělu, které na WEF ohlásila Lejnová.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Radikální změna názoru: Kissinger nyní chce, aby Ukrajina vstoupila do NATO

  1. Prec z EU a NATO! Politikov sluziacich tymto organizaciam vyhlasit a odsudit ako vlastizradcov! Cistky zacat robit vo vsetkych mediach, pocnuc televiziami !!!

    1. ad: „Cistky zacat robit vo vsetkych mediach, pocnuc televiziami !!!“
      cistky zacat od rozviedky a tajnych sluzieb, ktore udalostami a informaciami riadia a zodpovedaju za situacie a je im jedno zivotu ludi, ak splnia ucel pre (ich) vyssi ciel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout