Francie: Muslimský recidivista unesl fenku samojeda, kterou týral a znásilňoval

Francie: Muslimský recidivista unesl fenku samojeda, kterou týral a znásilňoval

Na tomto případu je zajímavý zejména fakt, že 24násobný recidivista vůbec mohl pobývat na svobodě. Opakovaně se ukazovalo, že je ohrožením pro společnost, ale opakovaně dostával jen mírné tresty vězení nebo podmínku. Jakmile se dostal na svobodu, vždy se okamžitě uchýlil k násilí.

Výjimečný je případ i tím, že – na rozdíl o většiny jiných podobných případů – se tentokrát obhájci násilníka nepodařilo jeho klienta dostat na psychiatrii, ale skončil opět ve vězení.

Jak známo, tak psi jsou z pohledu muslimů zvířaty nečistými. Případy týrání tak nejsou ničím neobvyklým, stejně jako úmyslně umisťované otrávené návnady na psy v islamizovaných oblastech Evropy. Ostatně, již lžiprorok Mohamed psy nesnášel, což se odrazilo i v příslušných pasážích v Koránu, jeho potomci ho tak v nenávisti následují.

Jistý muslim však tuto nenávist vyjádřil i poněkud bizarním zvykem, který je u muslimů znám zejména ve vztahu ke kozám…

V pondělí 9. ledna byl muslim Nour El Islam Benostmane odsouzen francouzským soudem na čtyři roky za krádež zvířat, týrání a znásilnění osmiměsíční fenky samojeda jménem Flicka.

Nour El Islam měl 24 předchozích odsouzení, předtím znetvořil psa a již strávil dvacet let ve vězení za primárně násilné trestné činy. Krádeže zvířat a znásilnění dosud ve francouzském trestním zákoníku neexistovaly. Po posledních případech však lidé požadují, aby byly přijaty příslušné zákony.

V září 2022 byla Flicka ukradena před kluzištěm Buisson Rond v Chambéry a později nalezena týraná v La Ravoire.

Flicka a její rodina šli na kluziště Buisson Rond v Chambéry. Když otec rodiny vysadil svého syna na hokejový trénink, na několik vteřin unikl dohledu svého zvířete. Ale stačilo to, aby bylo odcizeno. Když se vrátil do haly, pes zmizel, jak vysvětlil: „Sotva jsem uhnul pohledem, a když jsem se otočil, už jsem ji neviděl. Tak jsem ji volal, křičel jsem.“

Od zmizení Flicky se stovky lidí mobilizovaly, aby ji našly. Tak tomu bylo až do pondělí 19. září, kdy policie dostala tip, že osoba odpovídající únosci Flicky pobývá v jistém domě. Když policisté dorazili, slyšeli muže, který  křičel urážky a také slyšeli zvuky připomínající rány a vyjícího psa. Vyrazili tedy dveře a zatkli 43letého Nour El Islama, který již byl odsouzen za krutost vůči domácímu zvířeti.

Ve sklepě domu bez oken, poblíž prázdné misky a kusu suchého chleba, našli hledaného psa samojeda, který byl před čtyřmi dny unesen před zimním stadionem.

Když policie odvezla násilníka zpět na policejní stanici,  podezřelý spontánně vyhrkl: „Psi jsou démoni, kteří kradou ženy a děti, než je kousnou, musí je potkat stejný osud!“

Záhy se vyšetřovatelé dozvěděli o výsledcích  vyšetření uneseného zvířete. Mezi dalšími známkami týrání veterinář zaznamenal u Flicky zánět vulvy a vaginální edém, což znamenalo, že velmi pravděpodobně došlo k penetraci. Veterinář byl šokován extrémně vzácnými nálezy.

To je důvod, proč v pondělí 9. ledna Nour El Islam Benostmane odpovídal soudcům především na  dotazy na sexuální útok na domácí zvíře, krádež a špatné zacházení, což obžalovaný – i přes jasné důkazy – popíral.

Nour El Islam byl již v roce 2020 odsouzen za prznění fenky rotvajlera Julie. A poslední psychiatr, který ho vyšetřil, zjistil, že má „psychopatickou osobnost“.

Pokud jde o únos Flicky, Nour El Islam Benostmane z něj obvinil squattera Samuela, se kterým sdílel dům. Při prvních policejních výsleších se však přiznal, že je zlodějem a o svém sousedovi nikdy nemluvil. Pak se u soudu prohlásil za schizofrenika, nemocného a především nevinného ze všeho, z čeho byl obviněn.

Zástupce prokurátora Cédric Mestre, zastupující státního zástupce, se podíval na trestní rejstřík tohoto muže s 24 odsouzeními „hlavně za násilí“. Nour El Islam už strávil dvacet let ve vězení. Navzdory tomu, že se jeho advokát snažil, aby byl poslán do psychiatrické léčebny, státní zástupce nesouhlasil.

Zástupce prokurátora Mestre rozhodl, že na základě jeho nebezpečnosti, na kterou upozornily psychiatrické posudky Nour El Islama a závěr psychiatra, je vhodnější ho umístit do vězení než do specializované nemocnice, kde by během svého pobytu děsil pacienty a personál.

Požadoval, aby soud uložil trest pěti let vězení, z nichž čtyři by měly být nepodmíněně a jeden se zkušební dobou, která donutí Nour El Islama Benostmaneho po propuštění pracovat a podrobit se léčbě po dobu dvou let.

Podruhé mu soudci definitivně zakázali vlastnit domácí zvíře, což požadovala SPA (Společnost pro ochranu zvířat), která v roce 2022 oznámila 30% nárůst týrání zvířat ve Francii.

Pokud jde o Flicku, ta se zotavila, jak potvrdili její majitelé. „Naštěstí se jí daří dobře a její psychický stav se vrátil do normálu.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: Muslimský recidivista unesl fenku samojeda, kterou týral a znásilňoval

  1. na jednej strane ma teší, že ten netvor skončil za mrežami väzenia, na druhej strane je strašné, že v obdobných prípadoch, keď je obeť mladé dievča , skončí netvor obvykle za mrežami psychiatrie, odkiaľ je po nejakom tom mesiaci prepustený

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout