Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) získala důkazy o ostřelování jaderné elektrárny Záporoží

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) získala důkazy o ostřelování jaderné elektrárny Záporoží

Zveřejní MAAE zprávu svých vlastních odborníků, která se však příliš nehodí do zavedené propagandy? Nebo se vše raději zamete pod koberec doufaje, že se na možné ohrožení Evropy jaderným spadem zapomene?

Zaměstnanci Rosenergoatomu uvedli, že odborníci z Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) se sídlem ve Vídni viděli při návštěvě jaderné elektrárny důkazy o ukrajinských útocích na jadernou elektrárnu v Záporoží.

Rosenergoatom Group OAO, nyní Energoatom Group OAO, je ruský státní monopol, který provozuje deset ruských civilních jaderných elektráren. Společnost je podřízena Federální agentuře pro atomovou energii Ruska.

Renat Karchaa, poradce generálního ředitele ruské energetické společnosti Rosenergoatom, agentuře TASS řekl, že Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) obdržela informaci, že ukrajinské ozbrojené síly ostřelovaly z Marganec 19. a 20. listopadu jadernou elektrárnu v Záporoží.

Když si prohlédli místo ostřelování, byl expertům MAAE v zařízení k dispozici balistický specialista.

Karchaa dodal: „Všechno bylo zkontrolováno, vše jim bylo ukázáno. K dispozici jim byl i vysoce kvalifikovaný balistický expert. Bylo jim poskytnuto velmi podrobné vysvětlení, odkud útoky pocházejí.“

Uvedl také, že experti MAAE zaslali svou zprávu o ostřelování jaderné elektrárny do ústředí organizace ve Vídni.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout